Skocz do zawartości

Pytanie po sąsiedzku


Byba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Siostra jest wąścicielką Forda Ka z 2010 (motorek 1.2). Od kilkunastu dni rano zapala jej się kontrolka wspomagania i za nic nie chce zgasnąć. Po południu gdy wraca z pracy wszystko już jest OK. Serwis oczywiście nic nie wykrył ale może zbiorowa mądrość kolegów z AK coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to może ja wyjaśnię za kolegów - ta niby kontrolka wspomagania, to jest żółta śnieżynka - zapala

> się pomiędzy 0-4 stopni. Jak będzie poniżej 0 to się zapali na czerwono - informuje coby

> uważać bo jest możliwośc oblodzenia

i zapomniałeś dodać że nie potrafią tego wyłączyć w ASO hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki Na usprawiedliwienie powiem tylko że siostra mieszka w DE ale przepytam ja dokałdnie

> Dzwoniłem - lampka jest po lewej a wygląda jak kierownica obok której jest wykrzyknik

znaczy się problemy z elektro-hydraulicznym wspomaganiem kierownicy. Dziwne, że serwis niczego nie wykrył.

Sądzę, że może to byc problemy typu luxnego przewodu albo co, mam na myśli rozszerzalność temepraturową, innymi słowy: jak jest zimno to materiały zazwyczaj się kurczą i może to być przyczyną zrywania połączenia i stąd błąd. Jak nieco się rozgrzeje, to materiały się lekko powiększają stają bardziej plastyczne, styk pojawia się niejako sam i znów wszystko działa. Tak było w przypadku kontrolek poduszek powietrzynych w mondeo MK II gdzie powodem były wtyczki pod fotelami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...i takie mam podejrzenia ino nie wiem co kobiecie poradzić na już a jak przyjedzie za tydzień

> gdzie szukać

zacząłbym od sprawdzenia i ew. przeczyszenia styków. Myślę, że w pierwszej kolejności sprawdzić należy wtyczki na pompie - pewnie jest umieszczona w którymś z nadkoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zacząłbym od sprawdzenia i ew. przeczyszenia styków. Myślę, że w pierwszej kolejności sprawdzić

> należy wtyczki na pompie - pewnie jest umieszczona w którymś z nadkoli...

Jako, że KaPusta to 500tka w innym opakowaniu, ja bym szukał silnika wspomagania na kolumnie kierowniczej waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.