Skocz do zawartości

Nietypowo z fotelikiem


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że młodego jak na swój wiek (14 m-cy) wybiło do góry pasy w foteliku będąc na maksimum do góry ciągną go za barki w dół, pomimo że wagowo jeszcze pasuje do fotelika.

Czy jest opcja (wydaje mi się że tak, bo coś mi mignęło w instrukcji ale ją wsiorbało gdzieś oink.gif) przepasania fotelika pasem bezpieczeństwa samochodowym?

Są takie patenty czy coś mi się przewidziało i czy jest to bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że młodego jak na swój wiek (14 m-cy) wybiło do góry pasy w foteliku będąc na maksimum do góry

> ciągną go za barki w dół, pomimo że wagowo jeszcze pasuje do fotelika.

> Czy jest opcja (wydaje mi się że tak, bo coś mi mignęło w instrukcji ale ją wsiorbało gdzieś )

> przepasania fotelika pasem bezpieczeństwa samochodowym?

> Są takie patenty czy coś mi się przewidziało i czy jest to bezpieczne?

większe foteliki tak mają, mój ma do 18kg pasy 5pkt, a powyżej pasem samochodowym się zapina

jaki masz fotelik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że młodego jak na swój wiek (14 m-cy) wybiło do góry pasy w foteliku będąc na maksimum do góry

> ciągną go za barki w dół, pomimo że wagowo jeszcze pasuje do fotelika.

> Czy jest opcja (wydaje mi się że tak, bo coś mi mignęło w instrukcji ale ją wsiorbało gdzieś )

> przepasania fotelika pasem bezpieczeństwa samochodowym?

> Są takie patenty czy coś mi się przewidziało i czy jest to bezpieczne?

W fotelikach wyposażonych we własne pasy nie stosuje się chyba nigdzie pasów samochodu.

Spróbuj może fotelika 9-36kg np. Recaro Young Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście że się stosuje jeżeli fotelik jest do tego przystosowany

No właśnie. Jeżeli jest przystosowany. A są foteliki z własnymi pasami w których można przypiąć dziecko pasem samochodowym zamiast tymi z fotelika? Ja jeszcze czegoś takiego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Jeżeli jest przystosowany. A są foteliki z własnymi pasami w których można przypiąć

> dziecko pasem samochodowym zamiast tymi z fotelika? Ja jeszcze czegoś takiego nie widziałem.

Wspomniany wyzej recaro (tez taki nabylem-polecam) tak ma-mozna wyjac wkladke i zdemontowac pasy 5cio punktowe i wtedy malego przypina sie pasami z auta, ale to jest opca dla dzieci powyzej 18kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ten Recaro jest 9-36 a ja miałem na myśli z fotelików 9-18. Być może nieprecyzyjnie to

> napisałem.

No w przypadku 9-18 to faktycznie może nie być choć jak się poszuka to pewnie któryś producent robi, natomiast w przypadku 9-25 to już większość ma.

Do kolegi który szuka, nie patrz na wagę tylko na całokształt (waga+wzrost) bo może potrzebujesz fotelika o rozmiar lub dwa większy jeżeli dziecko ma być zapinane pasami fotelika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ten Recaro jest 9-36 a ja miałem na myśli z fotelików 9-18. Być może nieprecyzyjnie to

> napisałem.

waytogo.gif

dokładnie tak to wygląda ... do 18kg pasy fotelika, powyżej przeważnie pasy samochodu

a pytanie przy okazji, czy we wspomanianym recaro można zapinać 25kg dziecko pasami fotelika ?

instrukcja podaje że do 18kg, rozumiem że powyżej tej wagi pasy są za słabe i muszę przypinać pasem auta ?

mój smyk ma 17kg i już niedługo będzie trza zdecydować hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak to wygląda ... do 18kg pasy fotelika, powyżej przeważnie pasy samochodu

> a pytanie przy okazji, czy we wspomanianym recaro można zapinać 25kg dziecko pasami fotelika ?

> instrukcja podaje że do 18kg, rozumiem że powyżej tej wagi pasy są za słabe i muszę przypinać pasem

> auta ?

Nie mam pojęcia. Ale wydaje mi się, że dziecku ważącemu 18kg pasy auta już nie zaszkodzą bo ma odpowiednio rozwinięte mięśnie i szkielet. O ile oczywiście nie mamy do czynienia z małym spaślakiem tylko normalnym dzieckiem.

> mój smyk ma 17kg i już niedługo będzie trza zdecydować

Mój nie ma jeszcze półtorej roku i waży 13kg. Używam Recaro Young Expert Plus odkąd skończył 8 miesięcy (przestał się mieścić do Young Profi) i liczyłem że wystarczy przynajmniej na dwa lata a teraz mam wątpliwości.

crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam pojęcia. Ale wydaje mi się, że dziecku ważącemu 18kg pasy auta już nie zaszkodzą bo ma

> odpowiednio rozwinięte mięśnie i szkielet. O ile oczywiście nie mamy do czynienia z małym

> spaślakiem tylko normalnym dzieckiem.

ale jednak 5pkt lepiej trzymają ok.gif

> Mój nie ma jeszcze półtorej roku i waży 13kg. Używam Recaro Young Expert Plus odkąd skończył 8

> miesięcy (przestał się mieścić do Young Profi) i liczyłem że wystarczy przynajmniej na dwa

> lata a teraz mam wątpliwości.

mój 4latek waży 17kg, a 20m i waży 14.5kg grinser006.gif

co do zapinania pasami auta, w sumie idzie jak dla dorosłego, tylko przez odpowiednie wycięcia w foteliku

głownie chodzi o obniżenie pasa na ramieniu hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.