Skocz do zawartości

Układ chłodniczy w Astra F - do czego jest ten wąż?


mruz12

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Pół roku temu kupiłem ten piękny samochodzik i ostatnio przypomniało mi się o pewnym wężu pod maską. Wychodzi spod filtra powietrza i nie wiem dokąd ma iść. Na zdjęciu pod świecami widać miejsce które wydaje mi się najbardziej prawdopodobne ale nie mam pewności. Gdzie powinienem go podłączyć oraz za co on jest odpowiedzialny?

Odpowiedź pewnie jest banalna ale kto pyta nie błądzi.

Z góry dziękuję za pomoc

post-152872-14352514559281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi spod filtra powietrza i nie wiem dokąd ma iść.

Chodzi Ci o tę karbowaną rurę zrobioną z drutu i szmaty? Jeśli tak, to ma iść od puszki filtra do osłony nad kolektorem wydechowym (na focie wąż siedzi na puszce, z osłony jest zdjęty).

> za co on jest odpowiedzialny?

Do poczytania kilka pierwszych postów (oczywiście możesz cały wątek wink.gif ) : KLIK Tu trochę wcześniejszych teorii wink.gif : KLIK2

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to co się kończy przy lewej stronie chłodnicy to jest wąż ciepłego powietrza. Wychodzi z filtra powietrza, a kończy się na osłonie termicznej kolektora wydechowego. Pomiędzy drugą, a trzecią świecą masz w osłonie miejsce, gdzie powinien dotrzeć.

Pozdro

A już miałem nadzieję, że będę pierwszy z odpowiedzią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za szybką odpowiedź. Dołączam zdjęcie skąd ta rura wychodzi, to jest ta całkiem po lewej, karbowana z plastiku. Czyli powinienem ją podłączyć do tej wystającej rury pod świecami?

Edit: Jeszcze mam pytanie o temperaturę. Praktycznie zawsze, za wyjątkiem stania w korku, wskaźnik temperatury leży na samym dole i ani drgnie, nawet przy jeździe po mieście. Jest to możliwe? Dodam, że jeżdżę na gazie.

post-152872-1435251456124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję Wam za szybką odpowiedź. Dołączam zdjęcie skąd ta rura wychodzi, to jest ta całkiem po

> lewej, karbowana z plastiku. Czyli powinienem ją podłączyć do tej wystającej rury pod

> świecami?

jeżeli chodzi o tę rurę:

285473531-285473368-edit2.jpg

to NIE

linki, które podał wyżej lelek dotyczą "szmacianej" rury biegnącej obok

ta o której piszesz, to rzeźbiarstwo gazownika, który nie potrafił

wyregulować instalacji (albo mu się nie chciało) i zmodyfikował dolot

> Edit: Jeszcze mam pytanie o temperaturę. Praktycznie zawsze, za wyjątkiem stania w korku, wskaźnik

> temperatury leży na samym dole i ani drgnie, nawet przy jeździe po mieście. Jest to możliwe?

> Dodam, że jeżdżę na gazie.

termostat do sprawdzenia w pierwszej kolejności ok.gif

post-30072-14352514561704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z powrotem ją chowam, żeby nie przeszkadzała. A co w takim razie z tą rurką na środku? Bo więcej pustych węży nie widzę a po coś chyba musi być.

Jak najłatwiej sprawdzić termostat? Przeszukałem poradniki i widzę, że do jego wymiany muszę trochę rozrząd rozebrać a tego się boję, bo coś mi przeskoczy i silnik do remontu. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem bo 2 tygodnie temu oddałem auto, żeby mi wymienili cały rozrząd :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie z powrotem ją chowam, żeby nie przeszkadzała.

pamiętaj, że to dolot - skieruj tak, żeby jednak łapał trochę powietrza ;-)

> A co w takim razie z tą rurką na

> środku? Bo więcej pustych węży nie widzę a po coś chyba musi być.

to już wyżej napisano - podłącz do blaszanego króćca osłony kolektora wydechowego

o, tu:

285473956-285473131-1edit.jpg

> Jak najłatwiej sprawdzić termostat?

skorzystaj z szukajki wpisując słowo macajew i ustaw czas na np. 4 lata

oczywiście do przeszukania zaznacz kącik astry

post-30072-14352514563611_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli mam połączyć 1 z 2? Bo 1 ma większą średnicę.

NIE, NIE ŁĄCZYĆ

raz piszesz o jednym, raz o drugim wężu - na zmianę...

jeszcze raz: plastikowy karbowany wychodzący OD PRZODU filtra to zasadniczy dolot powietrza, przerobiony przez gazownika-partacza

skieruj go gdzieś w okolice atrapy (grilla), ale jak koncepcję gazownika zmienisz za bardzo, to możesz mieć problemy z gaśnięciem auta

a ten szmaciany-karbowany wychodzący Z BOKU filtra ma być połączony z blachą nad kolektorem wydechowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli mam połączyć 1 z 2?

Nie. To co oznaczyłeś jako 1 to wąż dodany przez gazownika. Zastępuje on oryginalny dolot zimnego powietrza. Na 2 zakładasz wąż "szmata na drucie", on zapewnia dolot powietrza gorącego znad kolektora (jeżeli przeczytałeś wątek, który Ci podałem, wiesz w jakich okolicznościach to robi.) Tu foto co powinno siedzieć na "2" (tylko że ja mam aluminiowy nie szmaciany)

285477509-pokr2.jpg

Jeżeli silnik pracuje normalnie, ja bym nie ruszał. Gazownik (moim zdaniem parciarz, bo nie potrafił wyregulować instalacji) z jakiegoś powodu (pewnie nie potrafił wyregulować) zdjął ten wąż i obawiam się, że jak założysz zaczną sie problemy. Oczywiście możesz spróbować wink.gif

Pozdroofka

EDIT: No i kurna kto tu jest "drugi"... zlosnik.gif

post-36940-14352514573377_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIE, NIE ŁĄCZYĆ

> raz piszesz o jednym, raz o drugim wężu - na zmianę...

> jeszcze raz: plastikowy karbowany wychodzący OD PRZODU filtra to zasadniczy dolot powietrza,

> przerobiony przez gazownika-partacza

> skieruj go gdzieś w okolice atrapy (grilla), ale jak koncepcję gazownika zmienisz za bardzo, to

> możesz mieć problemy z gaśnięciem auta

> a ten szmaciany-karbowany wychodzący Z BOKU filtra ma być połączony z blachą nad kolektorem

> wydechowym

Przepraszam, mój błąd bo raz, że nie doczytałem zbyt dokładnie, a 2 to byłem pewien, że on idzie do chłodnicy i dlatego nie brałem go pod uwagę. Teraz podłączyłem to tak jak być powinno.

Co do pracy silnika to zobaczę jutro jak będę gdzieś jechał. Bo generalnie gaz mi bardzo dobrze chodzi ale z benzyną mam problem bo czasem na postoju (czerwone światło, czy jak otwieram bramę) to falują obroty. Jeśli nic mu to nie będzie szkodziło to tak zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.