Skocz do zawartości

Brak kierunkowskazów


winimotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

> jeśli w kostce z radia nie połączysz fioletowego kabelka to niestety ale tylko nie masz awaryjnych

> migacze działają normalnie. Pierwsze co bym sprawdził to czy do migaczy dochodzi w ogóle prąd.

> Jeśli nie to sprawdzić na bezpieczniku czy jest prąd

Na bezpieczniku jest prąd biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale chyba się nie zrozumieliśmy, źle zinterpretowałem to co napisałeś, a dokładnie emotka na końcu zdania (ciężki wczorajszy dzień)

Jeśli do bezpiecznika prąd dochodzi to teraz musisz przejrzeć instalację od bezpieczników do samych kierunków. Niestety w większości rajdówek instalacja elektryczna różni się od seryjnej więc niestety, ale tutaj już nikt Ci nie pomoże gdzie dokładnie może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sorki ale chyba się nie zrozumieliśmy, źle zinterpretowałem to co napisałeś, a dokładnie emotka na

> końcu zdania (ciężki wczorajszy dzień)

> Jeśli do bezpiecznika prąd dochodzi to teraz musisz przejrzeć instalację od bezpieczników do samych

> kierunków. Niestety w większości rajdówek instalacja elektryczna różni się od seryjnej więc

> niestety, ale tutaj już nikt Ci nie pomoże gdzie dokładnie może być problem.

Ale przynajmniej wiem teraz gdzie mam szukać. Może być problem w samych przełącznikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wini - sprawdź - wymień wyłącznik świateł awaryjnych. Tam odbywa się główna "dystrybucja prądu" na

> kierunki (prąd "za stacyjką) lub na awaryjne (prosto z aku)

Marek dzięki za podpowiedź. Trafiłeś idealnie. Teraz kierunki mam jak ta lala, ale musiałem nowe wtyczki porobić w instalacji bo poprzednie były za mocno zaśniedziałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jednym słowem kostki które podłącza się do przycisku od awaryjnych zaśniedziały?

Nie. Problem polegał na tym, że kierunkowskazy są zależne od włącznika świateł awaryjnych, trzeba to dobrze podłączyć bo inaczej kierunków nie będzie. A zaśniedziałe były wtyczki przy przednich kierunkach, więc musiałem robić praktycznie nowe wtyczki. Teraz wszystko śmiga jak należy.........tylko nagrzewnica zaczęła ciec :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

odkopuje temat...

dzis jechalem sejem zonki i strasznie szybko bylo sluchac cykanie kierunkowskazów gdy skrecalem w lewo, zatrzymalem sie, wysiadlem i okazauje, ze lewy przedni nie miga, a z prawym jest ok. Nic nie grzebalem pojechalem kupic nowe zarowki, kupilem, zlozylem i nie dzialaja juz obydwa;) i prawy i lewy...

Troszke zasniedziale sa te styki, to podrabac je srubokretem plaskim by zeszlifowac nagar?

czy moze zamowic nowe oprawki, zalozyc, przelutowac kable do nowej oprawki i bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wini - sprawdź - wymień wyłącznik świateł awaryjnych. Tam odbywa się główna "dystrybucja prądu" na

> kierunki (prąd "za stacyjką) lub na awaryjne (prosto z aku)

Jak miałem wyciągnięty przycisk awaryjnych to też nie miałem kierunkowskazów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak miałem wyciągnięty przycisk awaryjnych to też nie miałem kierunkowskazów

ok, zasniedziale styki;) oba kierunkowskazy przestaly dzialac w ten sam dzien, zamowilem nowe oprawy na alledrogo, tylko musze kupic wsuwki kabla bo nie znalazlem takich w garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> Wini - sprawdź - wymień wyłącznik świateł awaryjnych. Tam odbywa się główna "dystrybucja prądu" na

> kierunki (prąd "za stacyjką) lub na awaryjne (prosto z aku)

sorki za odgrzanie kotleta grinser006.gif

co nalezy sprawdzić w wyłączniku ew. co należy w nim naprawić żeby był sprawny (podawał napiecie na kierunkowskazy)??

bezpieczniki OK, brakuje "+" na przerywaczu. po podaniu plusa na przerywacz kierunki są więc domniemam że włącznik awaryjnych nie podaje "plusa po zapłonie" na przerywacz...

z góry dzieki za pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sorki za odgrzanie kotleta

> co nalezy sprawdzić w wyłączniku ew. co należy w nim naprawić żeby był sprawny (podawał napiecie na

> kierunkowskazy)??

> bezpieczniki OK, brakuje "+" na przerywaczu. po podaniu plusa na przerywacz kierunki są więc

> domniemam że włącznik awaryjnych nie podaje "plusa po zapłonie" na przerywacz...

> z góry dzieki za pomoc

CC?

Sprawdz fioletowy kabel w złączu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zerknąłem i sytuacja wygląda tak: przewód przy radiu fioletowy był odłaczony od czerwono-zielonego, niestety przy próbie ich złączenia robi się zwarcie frown.gif

wyjąłem włącznik awaryjnych i okazało się że dwa przewody są zmostkowane. po usunięciu "mostka" nadal jest zwarcie...

podejrzewam że w kostce przy włączniku awaryjnych są źle ułożone przewody ponieważ ktoś tu zaglądał (przewody w jednej z kostek nie trzymają sie w kostce).

podsumowując: do włącznika awaryjnych idzie dwie kostki i teraz prośba czy mógłby ktoś poratować informacją jaka jest kolejność przewodów w kostkach (kolorami)? od tego zacznę...

mile widziany schemat instalacji kierunkowskazów- jeśli przewody okaże sie że są dobrze to będę szukał w instalacji

z góry wielkie dzieki ok.gif

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że zadałem zdecydowanie za trudne pytanie tongue.gif

więc zapytam inaczej: czy ktoś mógłby mi sprawdzić ułożenie przewodów w kostkach (kolorami) co idą do włącznika świateł awaryjnych?

z góry dzieki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mi sprawdzić ułożenie przewodów w kostkach (kolorami) co idą

> do włącznika świateł awaryjnych?

> z góry dzieki

raczej nie za trudne tylko ciagle zapominam sprawdzic ale tak:

patrzac od przodu wylacznika to z prawej strony:czarny,brazowy,niebiesko-czarny,niebiesko-bialy a z lewej:niebieski,pomaranczowo-czarny,niebiesko-czarny,rozowo-czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ktoś mógłby mi sprawdzić ułożenie przewodów w kostkach (kolorami) co idą

> raczej nie za trudne tylko ciagle zapominam sprawdzic ale tak:

> patrzac od przodu wylacznika to z prawej strony:czarny,brazowy,niebiesko-czarny,niebiesko-bialy a z

> lewej:niebieski,pomaranczowo-czarny,niebiesko-czarny,rozowo-czarny

dzieki serdeczne kolego 20.GIF

jutro, góra pojutrze po pracy zerknę do tego i dam znać czy poładowane smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrzac od przodu wylacznika to z prawej strony:czarny,brazowy,niebiesko-czarny,niebiesko-bialy a z

> lewej:niebieski,pomaranczowo-czarny,niebiesko-czarny,rozowo-czarny

Kolego wielkie dzięki ok.gif w jednej kostce przewody były ok a w drugiej pomieszane bo ktoś tam coś majstrował.

ułożyłem w odpowiedniej kolejności, podłaczyłem fioletowy przy radiu i jest ok:)

jeszcze raz bardzo dziękuję 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego wielkie dzięki w jednej kostce przewody były ok a w drugiej pomieszane bo ktoś tam coś

> majstrował.

> ułożyłem w odpowiedniej kolejności, podłaczyłem fioletowy przy radiu i jest ok:)

> jeszcze raz bardzo dziękuję

prosze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Odkopię zlosnik.gif

Niema kierunkowskazów oraz awaryjnych, podmieniany ten panel z przyciskiem( chodzi o sc 270751858-jezyk.gif ) i nic. Jak mrugnę alarmem to migają, czyli chyba prąd jest, ja się nie znam 270751858-jezyk.gif . Kostki nie zaśniedziałe. Kiedy tak było, ale samo się naprawiało po chwili a teraz nie mam drugi dzień. Pomysły? oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkopię

> Niema kierunkowskazów oraz awaryjnych, podmieniany ten panel z przyciskiem( chodzi o sc ) i nic.

> Jak mrugnę alarmem to migają, czyli chyba prąd jest, ja się nie znam . Kostki nie

> zaśniedziałe. Kiedy tak było, ale samo się naprawiało po chwili a teraz nie mam drugi dzień.

> Pomysły?

podmień przycisk od awaryjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.