Skocz do zawartości

skrzynia stilo


romb1

Rekomendowane odpowiedzi

witam! chłopaki pytanie jakie ma przełożenia skrzynia ze stiloka? pytam bo irytują mnie krótkie przełożenia w skrzyni punto 1.1 i chciałbym coś dłuższego a tym samym że niebawem wkładam silnik 1.2 16v to będzie troszkę więcej mocy.A i jeszcze jedno czy ta skrzynia ma takie łapy jak skrzynia z punciaka chodzi mi o to aby weszła na P&P.Bądź co innego byście polecili dłuższego pasującego bez żadnych modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem że to niby najdłuższa ale szukam czegoś dłuższego...ponoć z pII wersji S jest jeszcze dłuższa

> niż w pI 1.1

Dluzsza jest 1,2 za to 3,4,5 krotsze, mozesz zrobic mixa, skrzynia z PII 1,2 8v i 5 bieg z eSki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem że to niby najdłuższa ale szukam czegoś dłuższego...ponoć z pII wersji S jest jeszcze dłuższa

> niż w pI 1.1

bo w punto mk1 1.1 jest krótka skrzynia, taka sama jak CCS/SCS. Szukaj skrzyni z seicento S 1.1 z podciąganym wstecznym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo w punto mk1 1.1 jest krótka skrzynia, taka sama jak CCS/SCS. Szukaj skrzyni z seicento S 1.1 z

> podciąganym wstecznym :D

Taka jak w ccs jest w 1,2 w 1,1 jest eska ... takie kiedys info dostalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo w punto mk1 1.1 jest krótka skrzynia, taka sama jak CCS/SCS. Szukaj skrzyni z seicento S 1.1 z

> podciąganym wstecznym :D

potwierdzam w punto mk1 1.1 jest skrzynia taka jak CCS/SCS smile.gif

miałem punciaka i obroty na poszczególnych biegach były takie same jak w CCS smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo w punto mk1 1.1 jest krótka skrzynia, taka sama jak CCS/SCS. Szukaj skrzyni z seicento S 1.1 z

> podciąganym wstecznym :D

Lesiu.Z jakie oznaczenia ma ta skrzynka? i jak rozwiązać kwestię podciąganego wstecznego?muszę zakupić całą gałkę zmiany biegów czy wystarczy mechanizm przełożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Punto ma 14 " koła a CCS 13 ".

w tych najgorszych wersjach mk1 z silnikiem 1.1 były 13' ztcp

ale to juz nawet nie chodzi o koła i ogumienie a po prostu o zalezność obroty/predkosc na liczniku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale teraz zabłysnąłeś... Bez obrazy, ale licznik jest skalowany pod koła dedykowane do danego

> samochodu Spróbuj sobie założyć do CC koła 14" z oponami na wysokim profilu i sprawdź to co

> napisałeś jeszcze raz

punkt raz: najpierw zajrzyj do FAQ wklejam skopiowane dane:

"punto 2 60/80km mpi

1-3,909

2-2,158

3-1,480

4-1,121

5-0,897

r-3,818

glownie3,438(16/55)

punto 1 1.1 taka sama jak ccs/scs

punto 1 1.2 60km spi

taka sama jak 1.1 tyle ze przelozenie glowne jest 3,563 (57/16)

punto 1 1.2 75km mpi

taka jak 1.1, przelozenie glowne 3,733(56/15)

punto1 1.2 16v mpi 85km

pierwsze cztery biegi tak jak w pozostalych

5->0,902

a w sportingu 5->0,897

glowne4,071(57/14) "

punkt dwa: masz racje licznik jest skalowany pod koła i ogumienie ale nie przesadzaj w punto 1.1 nie miałeś nie wiadomo jakich kół i opon np, przy 13' opona była nieznacznie szersza/wyższa co mogło dać Ci róznice 5km/h wiec niech Ci będzie różni sie bardzo wiele i przepraszam ze wprowadziłem wszystkich w błąd no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk1 1.1 55 i 1.2 60 miało dwie skrzynie:

1 - 3.909

2 - 2.157

3 - 1.480

4 - 1.121

5 - 0.902

R - 3.818

Główne - 15/58 (3.866)

Oraz w wersji ED

1 - 3.909

2 - 2.157

3 - 1.345

4 - 0.974

5 - 0.808

R - 3.818

Główne - 16/57 (3.563)

Ogumienie seryjne to 155/70R13 lub w lepiej wyposażonych 165/65R13.

6-Speed i wyższe miały 165/65R14, 175/60R14 w bogatych 1.6 90 i TD oraz 185/55R14 w GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> ale teraz zabłysnąłeś... Bez obrazy, ale licznik jest skalowany pod koła dedykowane do danego

> samochodu Spróbuj sobie założyć do CC koła 14" z oponami na wysokim profilu i sprawdź to co

> napisałeś jeszcze raz

Ale o czym wy tu piszecie,

Licznik pokazuje niezależnie od koła.

Prędkość rzeczywista zależy od koła, ale nie licznikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal licho te przeliczenia ja konkretnie muszę wiedzieć czy przy założeniu skrzyni S z seja z podciąganym wstecznym muszę wymieniać linki i lewarek czy może zostać to co mam w puncie bądź która ewentualnie skrzynia jest dłuższa od C514.5.13.19 bo walę trasy a przy 100km/h mam 3000rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odświeżam kotleta

> jak chaiłbym skrzynie z podciąganym wstecznym S-kową zamontować w punciaku to wystarczy skrzynie

> zmienić czy linki ii lewarek też?

skrzynia S + musi w niej zostać zamontowany wybierak z Twojego punto i przełożyć kielichy pod półosie (czyli półosie z kielichami muszą pójść od punto Twojego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pal licho te przeliczenia ja konkretnie muszę wiedzieć czy przy założeniu skrzyni S z seja z

> podciąganym wstecznym muszę wymieniać linki i lewarek czy może zostać to co mam w puncie bądź

> która ewentualnie skrzynia jest dłuższa od C514.5.13.19 bo walę trasy a przy 100km/h mam

> 3000rpm

Chciał bym mieć tylko 3000 przy 100 biglaugh.gifsciana.gif

wybierak musisz swój z punto przełożyć, poza tym chyba każda C514 wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sportingowa?

> Pewnie, choć to wszystko zalezy od ceny i kosztów transportu.

czy to sportingowa już zam nie wiem oznaczenia to C514.5.13.19 i tam jak pisałem 3000rpm i 100km/h w miescie fajna zabawa bo mam 1.2 16v to taka mala wyścigówka ale trasa...;/ za za wiele nie nie będę chciał a transport zawsze można jak najtańszą opcją jaką znajdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.