Skocz do zawartości

koło zmiennch faz rozrządu do silników 1.6 16V Megane II....


hiwo

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadłość dopadła megi (2003r) mojej małżonki.

Mam pytanie w związku z tym.

Czym kierować się w wyborze?

Na razie wybrałem najtańszą ofertę na allegro.

Czy to dobry wybór?

Są jacyś producenci polecani, czy koło to koło?

Może coś polecicie?

I pytanie po za konkursem: czy te koła się regeneruje w jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola robi tylko renault, nie znajdziesz zadnego zamiennika, niestety nie sa regenerowalne... No i jakos tak dziwnie tanio to tutaj pokazales, U mnie z bolem to 500zl +kurier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kola robi tylko renault, nie znajdziesz zadnego zamiennika, niestety nie sa regenerowalne... No i

> jakos tak dziwnie tanio to tutaj pokazales, U mnie z bolem to 500zl +kurier...

Czyli co, brać?

Powiedz mi co jeszcze autor ma na myśli pisząc

Quote:

3. Strona: prawa (od strony pasażera)


są koła lewe? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma, jakis mlotek to pisal... ale kup odrazu rozrzad i zaslepki do zestawu,

Problem w tym, że rozrząd jest świerzy 15 tyś nalotu.

Planuję wymienić ewentualnie pasek. Myślę, że rolki i napinacz będzie jeszcze ok.

> nastaw sie na warsztat ktory ma blokady rozrzadu :D

No mam taki warsztat

Czyli upewniem się, nie bać się, kupować? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypadłość dopadła megi (2003r) mojej małżonki.

> Mam pytanie w związku z tym.

> Czym kierować się w wyborze?

> Na razie wybrałem najtańszą ofertę na allegro.

> Czy to dobry wybór?

> Są jacyś producenci polecani, czy koło to koło?

> Może coś polecicie?

> I pytanie po za konkursem: czy te koła się regeneruje w jakiś sposób?

Brałem u nich kilka części, między innymi KZFR. Oryginal w pudełku Renault produkcji AISIN. Takiej firmy kółko siedziało też od nowości w aucie. Mają dobre ceny smile.gif

KZFR to tylko wymiana na nowe. Czytałem na forum laguny o regeneracji i podobno to jest nic nie warte. Ja osobiście nie pchałbym się w regenerację. Jednak co nowe to nowe.

Pozdro

cimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypadłość dopadła megi (2003r) mojej małżonki.

> Mam pytanie w związku z tym.

> Czym kierować się w wyborze?

> Na razie wybrałem najtańszą ofertę na allegro.

> Czy to dobry wybór?

Jak to się objawia?

> Są jacyś producenci polecani, czy koło to koło?

> Może coś polecicie?

> I pytanie po za konkursem: czy te koła się regeneruje w jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to się objawia?

U mnie coś podobnego do objawu nie odbijania bendix'a. Po rozruchu słychać takie zgrzytanie. Samochód odpala często za drugim, trzecim razem.

Bendix wymieniłem, bo myślałem, że to nawaliło. Prawie dwie stówki poszły w pi..trabę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to się objawia?

W Lagunie II 1.8 16V przy uszkodzonym/zużytym KZFR (mnie dopadło przy około 160 tyś. km nalotu) silnik na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach pracował jak stary diesel. Po dodaniu gazu "klekot" ustawał. Miałem także problemy z odpalaniem.

pozdro

cimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> często w ten sposób:

Dokładnie takie objawy wystapiły w megi żonki.

Najlepsze, że jestem umówiony z mechanikiem na poniedziałek, a samochód się naprawił.

Od paru dni cisza, odpala na dotyk i nie zgrzyta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie takie objawy wystapiły w megi żonki.

> Najlepsze, że jestem umówiony z mechanikiem na poniedziałek, a samochód się naprawił.

> Od paru dni cisza, odpala na dotyk i nie zgrzyta

często po wymianie oleju na świeży (ew. uzupełnienie jego ilości) KZFR potrafi się "naprawić" - oczywiście na jakiś czas (np. na sprzedaż auta hehe.gif ) Sprawdź czy u Ciebie nie jest poniżej połowy na bagnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że odgrzeję kotleta, choć nie mam objawów jak w poście to chciałem sprawdzić w razie godziny W ile kosztuje przyjemność wymiany w żonki clio. Zadzwoniłem dziś do serwisu żeby dowiedzieć się jaki jest numer części, podałem VIN pojazdu i mówię że interesuje mnie koło zmiennych faz rozrządu. Wszystko pięknie ładnie, człowiek w słuchawce coś słychać klika, pika i mówi że faktycznie silnik 1.6 16v (110KM)symbol K4M ale wg. systemu nie ma w nim koła zmiennych faz rozrządu... zdębiałem i nie wiem czy cieszyć się czy płakać czy ichny system cuś nie bangla?

Macie jakieś pojęcie? Może jest tu ktoś kto też ma dostęp do takich spraw, jak trzeba to podam VIN to może ktoś pełną specyfikację sprawdzi mi, bo to co widnieje na stronie w "moje renault" jest dość ubogie i po francuskiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponieważ KZFR pojawiło się w 1.6 16V od 2002 roku i mocy 115KM

mam clio 2 ph3 pierwsza rejestracja 2004 rok... to niech nawet produkcja będzie 2003... płakać z tego powodu nie będę że nie ma KZFR. Wychodzi na to że silniki k4m z KZFR w tych latach trafiały do większych renuarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> faktycznie silnik 1.6 16v (110KM)symbol K4M ale wg. systemu nie ma w nim koła zmiennych faz

> rozrządu... zdębiałem i nie wiem czy cieszyć się czy płakać czy ichny system cuś nie bangla?

To prawda w tym silniku tego niema wiem bo mam ten silnik w swojej lali Iph2. Dopiero wlagunachII zaczęli to montować ze względu na emisję spalin. Tak więc nie masz się co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To prawda w tym silniku tego niema wiem bo mam ten silnik w swojej lali Iph2. Dopiero wlagunachII

> zaczęli to montować ze względu na emisję spalin. Tak więc nie masz się co martwić.

Podobno Lale II w silnikach 1.8 i 2.0 mają KZFR, w 1.6 czytałem, że też nie ma.

pozdro

cimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.