Skocz do zawartości

Głośniki do Bravo.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z uwagi popsucia się lewego przedniego głośnika (charczy), muszę zakupić nowy zestaw na przód.

Założenie jest takie... Dźwiękiem nie mam zamiaru się masturbować i nie zamierzam podwajać wartości padaki, ale ma grać lepiej jak fabryka. To tyle w teorii.

Z tego co wyczytałem to jak już zdemontuję boczki do wymiany głośników to przy okazji warto by było wygłuszyć drzwi. Bez tego się nie obejdzie? Opłaca się wygłuszać? Orientacyjny koszt?

Fajnie jakby ktoś dał linka do jakiegoś zestawu, który podejdzie bez żadnych kombinacji.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> z uwagi popsucia się lewego przedniego głośnika (charczy), muszę zakupić nowy zestaw na przód.

> Założenie jest takie... Dźwiękiem nie mam zamiaru się masturbować i nie zamierzam podwajać wartości

> padaki, ale ma grać lepiej jak fabryka. To tyle w teorii.

> Z tego co wyczytałem to jak już zdemontuję boczki do wymiany głośników to przy okazji warto by było

> wygłuszyć drzwi. Bez tego się nie obejdzie? Opłaca się wygłuszać? Orientacyjny koszt?

> Fajnie jakby ktoś dał linka do jakiegoś zestawu, który podejdzie bez żadnych kombinacji.

> Z góry dzięki.

Jak już będziesz miał rozebrane drzwi to na 100% opłaca się wygłuszyć..jak już będziesz zmieniał głośniki. smile.gif

Ja 3 miesiące temu kupiłem na tył i teraz sam stwierdzam,że przednie (fabryczne) nie wydalają...,tak więc będę kupował na przód i na pewno wygłuszał ściany drzwi....,ale jaki koszt to nie wiem,ponieważ jeszcze się za tym nie rozglądałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie, przednie zaczęły charczeć i grać paskudnie, wybór padł u mnie na Helix Blue 16cm odseparowany zestaw ok.gif z wygłuszeniem daje radę chociaż nie wiem czy drugi raz bym się podjął wygłuszać. Robiłem to matami bitumicznymi z allegro i taśmą dekarską kupioną w liroyu. Jak masz zamiar wygłuszać to kompletuj sobie zestaw cały, czyli:

- dystanse pod głośniki 16cm,

- głośniki,

- maty itp

i zrób to w upalny dzień w lecie bo inaczej będzie z tego kupa... jak robić to raz a porządnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem podobnie, przednie zaczęły charczeć i grać paskudnie, wybór padł u mnie na Helix Blue 16cm

> odseparowany zestaw z wygłuszeniem daje radę chociaż nie wiem czy drugi raz bym się podjął

> wygłuszać. Robiłem to matami bitumicznymi z allegro i taśmą dekarską kupioną w liroyu. Jak

> masz zamiar wygłuszać to kompletuj sobie zestaw cały, czyli:

> - dystanse pod głośniki 16cm,

> - głośniki,

> - maty itp

> i zrób to w upalny dzień w lecie bo inaczej będzie z tego kupa... jak robić to raz a porządnie!

Dokładnie!

Nie bierz się za to przez przypadek teraz....,bo będziesz miał wielką...kupę ...z tego... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem podobnie, przednie zaczęły charczeć i grać paskudnie, wybór padł u mnie na Helix Blue 16cm

O ile dobrze kojarzę to mam od Ciebie te głośniczki kupione wink.gif

To ja dorzucę kilka groszy od siebie , bo robiłem to w wakacje otóż tak na 2 pary drzwi zeszły mi 3 rolki maty dekarskiej po 15zł sztuka czyli mamy 45zł, do tego dołożyłem Helixy które kupiłem za około 200zł dystanse dostałem gratis :D także w 250zł spokojnie się zamkniesz i będziesz miał bardzo dobre granie wink.gif Zestaw ten został uzupełniony jeszcze o wzmacniacz 4kanałowy (helixy w niego wpięte) i subwoofer, jak zapodam muze to nie chce się z autka wysiadać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile dobrze kojarzę to mam od Ciebie te głośniczki kupione

ode mnie Helixy? hmmm... nigdy nie sprzedawałem smile.gif

> To ja dorzucę kilka groszy od siebie , bo robiłem to w wakacje otóż tak na 2 pary drzwi zeszły mi 3

> rolki maty dekarskiej po 15zł sztuka czyli mamy 45zł,

wooow po 15zł za sztukę maty dekarskiej? ja kupowałem soudala albo tytana to płaciłem chyba ok 60-80zł za rolkę 10m o szerokości 10 albo 15cm. Już nie pamiętam dokładnie. Dużo lepiej jest robić taśmą dekarską niż tymi matami bitumicznymi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie wiem ;p ale pamiętam że od jakiegoś usera z AK kupiłem helixy

ja swoich bym nie sprzedał grinser006.gif wymieniłem jeno zwrotnice i przewody od radia na przód i dają radę zajebiście ok.gif

> No dopadłem te maty na allegro tylko szerokośc 7cm zamówiłem 4 rolki i zostało jeszcze na bagażnik

> hehe

aaaa to nie spotkałem się z takimi na 7cm - musi poręczne przy wkładaniu przez te ostre blachy z drzwi wink.gif

do autora wątku: zanim się weźmiesz za wygłuszanie to sprawdź czy wszystko w drzwiach masz sprawne itp bo później ciężko będzie targać wszystko 270751858-jezyk.gif ja sobie posmarowałem prowadnice od szyb, zamontowałem automatyczne domykanie szyb, odkurzyłem wnętrze drzwi, przemyłem benzynką coby nie było kurzu i pyłu i dopiero w ciepły, słoneczny dzień kleiłem maty - jak się one nagrzeją na słońcu to fajnie się z nimi współpracuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli chodzi o seryjne to one są w takiej obudowie plastikowej jakby klatce nie wiem czy można

> to gdzieś kupić

Posty można ( i trzeba ) edytować zamiast pisać kolejnego w sytuacji j/w old.gif

- taka rada na przyszłość wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posty można ( i trzeba ) edytować zamiast pisać kolejnego w sytuacji j/w

> - taka rada na przyszłość

A ja uważam (wiem wiem, guzik to wnosi bo jestem nikim), że jak się edytuje posta to praktycznie nikt tego może nie zauważyć bo post jest odznaczony jako przeczytany - po co mam go drugi raz czytać....

Mówię o sytuacji, kiedy między napisaniem a edycją posta mija trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówię o sytuacji, kiedy między napisaniem a edycją posta mija trochę czasu.

Gdyby tak było to sprawa jasna ok.gif

Jednak ja pisałem n/t odpowiedzi na tego samego posta i do tego samego usera po 3 min. ... sick.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oki, dzięki wszystkim za odpowiedzi, wszystko już wiem.

mylisz się grinser006.gif wszystkiego nie wiesz - jest sporo szczegółów o których się dowiesz podczas wygłuszania i sam je będziesz musiał rozkminić - generalnie jak będziesz opierał się na manualach zapodanych przez Iron'a to spokojna głowa ok.gif pamiętaj, żebyś cięgna od klameczek włożył do jakichś rurek bo inaczej ciężko Ci będzie to chodziło sick.gif póki co obadaj teren odnośnie głośników, jakie byś chciał mieć itp, doskładaj do jakichś porządnych a nie boschmanny itp wynalazki ok.gif jakby co to pytaj zlosnik.gif pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, przepraszam za wykopanie tego tematu grinser006.gif

chciałbym zasięgnąć pomocy odnośnie tego jakie głośniki idą do Fiata Bravy '99 na tył żeby nic nie rzeźbić (przykręcić i git) jakość dzwieku nie musi powalać (reszta głosników seryjna) chcę założyć z tyłu żeby lepiej rozłożyć dźwięk (chyba ze ktoś ma coś takiego co by pasowało P&P to mogę za nieduże $ odkupić)

z góry dzieki pozdrawiam wszystkich 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.