Skocz do zawartości

Akumulator do Astry II 2001rok 1,7 Diesel ok 100km.


zdeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ma ktoś wiedzę jaki akumulator powinien być w tym samochodzie? Silnik Oploski, nie Isuzu. Prosiłbym o pomoc wymiary i Ile A i Ah.

Ciotce padł, a ona nie poniesie nawet maski, a głupotą jeździć w te i we wte skoro mamy speców z AK smile.gif

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> ma ktoś wiedzę jaki akumulator powinien być w tym samochodzie? Silnik Oploski, nie Isuzu. Prosiłbym

> o pomoc wymiary i Ile A i Ah.

> Ciotce padł, a ona nie poniesie nawet maski, a głupotą jeździć w te i we wte skoro mamy speców z AK

> Dzięki!

Tutaj powinieneś znależć wymiary i parametry akumulatora. A co do marki - może być centra, może być każdy inny. Od kilku lat kupuje akumulatory jak najtańsze i jednocześnie jak największe pojemnościowo, byle zmieściły się w przeznaczone im miejsce. Obecnie w moim benzynowym galaxy mam 74Ah. Efekt? dzisiejsze -19 a rozrusznik kręci jak w upalne południe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kilku lat kupuje akumulatory jak najtańsze i jednocześnie jak największe

> pojemnościowo, byle zmieściły się w przeznaczone im miejsce.

Też stosuję taką zasadę, oczywiście przewymiarowanie w pewnym momencie przestaje mieć sens, bo większe aku są oczywiscie droższe.

Jednak za święty spokój i pewność rozruchu jestem zawsze skłonny te parę złotych dopłacić. Oczywiście do pojemności, nie do ficzerów bajerów zielonych oczek i markowej nalepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> ma ktoś wiedzę jaki akumulator powinien być w tym samochodzie? Silnik Oploski, nie Isuzu. Prosiłbym

> o pomoc wymiary i Ile A i Ah.

> Ciotce padł, a ona nie poniesie nawet maski, a głupotą jeździć w te i we wte skoro mamy speców z AK

> Dzięki!

Jaki silnik? facepalm%5B1%5D.gif

tu poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też stosuję taką zasadę, oczywiście przewymiarowanie w pewnym momencie przestaje mieć sens, bo

> większe aku są oczywiscie droższe.

> Jednak za święty spokój i pewność rozruchu jestem zawsze skłonny te parę złotych dopłacić.

> Oczywiście do pojemności, nie do ficzerów bajerów zielonych oczek i markowej nalepki.

Jasne - dlatego za te same $ wolę kupić mniej znanej firmy akumulator (który i tak ma gwarancję jak te "topowe") ale za to o te 15-20 Ah większej pojemności. Ma to zaletę nie tylko w mroźny poranek - również latem dłużej pogra mi radio na postoju, jak zapomnę zgasić lampkę w bagażniku czy wnętrzu - to i tak odjadę itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.