Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk silnika


Lukas246

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Centomaniacy

Moja żona w dniu dzisiejszym uszkodziła chłodnicę na parkingu wjeżdżając w zaspę. Nie zauważyła tego i radośnie wróciła samochodem do domu. Dystans jaki pokonała to ok 3 km. Silnik zaczął dziwnie chodzić tzn jakby coś zaczęło o siebie ocierać, uderzać. sciana.gif. Jak go odpaliłem w garażu to faktycznie chodzi jak traktor angryfire.gif. Teraz moje pytanie, ile może kosztować mnie naprawa bo jak się domyślam, przegrzała silnik. Opłaca się to w ogóle naprawiać ?? Nagram zaraz filmik i wrzucę ale obawiam się najgorszego sciana.gifsciana.gifsciana.gif.

W moich rękach sejak przejeździł spokojnie 8 lat, ona zniszczyła go w 2 miesiące sciana.gifsciana.gif.

FILMIK : Dzwięki z silnika

youtube :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć Centomaniacy

> Moja żona w dniu dzisiejszym uszkodziła chłodnicę na parkingu wjeżdżając w zaspę. Nie zauważyła

> tego i radośnie wróciła samochodem do domu. Dystans jaki pokonała to ok 3 km. Silnik zaczął

> dziwnie chodzić tzn jakby coś zaczęło o siebie ocierać, uderzać. . Jak go odpaliłem w garażu

> to faktycznie chodzi jak traktor . Teraz moje pytanie, ile może kosztować mnie naprawa bo jak

> się domyślam, przegrzała silnik. Opłaca się to w ogóle naprawiać ?? Nagram zaraz filmik i

> wrzucę ale obawiam się najgorszego .

> W moich rękach sejak przejeździł spokojnie 8 lat, ona zniszczyła go w 2 miesiące .

> FILMIK : Dzwięki z silnika

> youtube : klikamy a jeśli nie działa to ściągamy z linku powyżej

czyli napewno jechala bez wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.1 jest cieżkie do zaje***ania tez obstawiam wytarta pompe wody.

potwierdzam. kiedys jak jeszcze nie wiedzialem ocb to jezdzilem bez smarowania w glowicy zlosnik.gif po pewnym czasie walek sie przytarl i klepaly zawory, ale zalozylem uszczelke jak bog przykazal i jezdzilo do samego swapa grinser006.gif zrobilem tak ponad 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś pod auto? Jak uderzyła chłodnicą to czasem coś się od spodu poprzestawiało i obciera o coś. Wiem, że pewnie nie ale najprostszy sposób aby to sprawdzić. Ja miałem w fefnastce taki przypadek, że jadę i nagle metaliczny dźwięk z lewej strony z komory silnika. Nie wiedziałem co to. Podniosłem auto, ściągnąłem koło, odpaliłem i zauważyłem iskry przy altku. Okazało się, że rurka hamulcowa dotyka koła alternatora. Odchyliłem delikatnie o problem znikł. Zajrzyj pod auto. Odpal go i posłuchaj. Może jednak nic wielkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.1 jest cieżkie do zaje***ania tez obstawiam wytarta pompe wody.

najprawdopodobniej pompa wody jest wytarta. Przy tej temperaturze

jest mało prawdopodobne zeby silnik był przytarty. A może po prostu coś gdzieś jes podgięte i obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy tej temp tak jak pisza koledzy ciezko zatrzec silnik, ja 2 razy jechalem z polowa wody w

> ukladzie bo mi spierniczylo i nic sie nie stalo

z połową grinser006.gif

ja kiedys pf125 zrobiłem 70 km bez płynu z pełna premedytacja bo chłodnice miałem zdjeta clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.