Skocz do zawartości

Stuki przy kręceniu kierownicą


manic

Rekomendowane odpowiedzi

Niepokojący objaw u stilona. Przy kręceniu kierownicą w prawą stronę coś stuka - metaliczny dźwięk tak jakby coś przeskoczyło po naprężeniu. Dzieje się to tylko kręcąc kierownicą w prawo na postoju tak co 20stopni obrotu. Przekładnia jest w miarę nowa tak wynika z papierów. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niepokojący objaw u stilona. Przy kręceniu kierownicą w prawą stronę coś stuka - metaliczny dźwięk

> tak jakby coś przeskoczyło po naprężeniu. Dzieje się to tylko kręcąc kierownicą w prawo na

> postoju tak co 20stopni obrotu. Przekładnia jest w miarę nowa tak wynika z papierów. Co to

> może być?

Osłona tarczy hamulcowej ? Dzieje się to podczas postoju czy podczas jazdy ? Może też być łożysko amortyzatora wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieje się to podczas postoju czy podczas jazdy ? Może też być łożysko

> amortyzatora

Bardzo słychać na postoju robiąć szybkie ruchy kierownicą w prawą stronę. Podczas jazdy nic nie stuka, ale jak parkuję skecająć na maks koła to zdarza się, że coś przeskoczy i właśnie jest ten stuk. Myślałem właśnie o łożysku amora ale dźwięk dochodzi jakby ze spodu samochodu. Sprawdziłem mocowanie wałka do krzyżaka w kabinie ale tam jest dokręcone fest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl kiedys filmik z jutuba jak ktos w puncie bujal kierownica na postoju i stukalo. Najlatwiej elementy ukl. kier. obadac podnoszac wozik do gory , lapiesz cosik niwelujac luz i bujasz jak nie ma stukow to masz odpowiedz.

Łożysko amorka zazwyczaj stuka rytmicznie przy skrecaniu i np zacieśnianiu na łuku ...

No chyba ,że coś ze wspomaganiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo słychać na postoju robiąć szybkie ruchy kierownicą w prawą stronę. Podczas jazdy nic nie

> stuka, ale jak parkuję skecająć na maks koła to zdarza się, że coś przeskoczy i właśnie jest

> ten stuk. Myślałem właśnie o łożysku amora ale dźwięk dochodzi jakby ze spodu samochodu.

> Sprawdziłem mocowanie wałka do krzyżaka w kabinie ale tam jest dokręcone fest.

Sprawdź dobrze czy nie masz strzelonej sprężyny . A po drugie czy łącznik stabilizatora nie ociera o półoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź dobrze czy nie masz strzelonej sprężyny . A po drugie czy łącznik stabilizatora nie ociera

> o półoś

popieram - u mnie łacznik dawał takie znaki

ale trzeba zajrzec i pomacac wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz dziś się wsłuchałem i ewidentnie dźwięk pochodzi z okolic przekładni, dokładnie na

> "wysokości " kierownicy. Mam nadzieję że to przegub na drążku a nie środek przekładni.

Mam to samo już chyba 3 lata. Objawia się głównie tylko na postoju i przy skręcie w lewo i to nie zawsze. Nie wiem, co to jest, ale tak być nie powinno. Jak będę na przeglądzie za około miesiąc to zlecę diagnozę i dam znać, co to jest, ale to może być niestety przekładnia, ewentualnie coś w kolumnie, bo dźwięk jakby stamtąd dochodził niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.