Skocz do zawartości

[sc] nie zwijajace sie pasy przednie


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie mam pytanko. Co zrobic z nie zwijajacymy sie pasami przednimi ?? Tylne chodza dobrze a przednie sie nie zwijaja. Dzis postanowilem podzialac w tym temacie. Wyciagnalem mechanizm i naciagnalem mocniej sprezyne lecz niestety nic to nie dalo. Nastepnie wzialem olej silikonowy i nim natarlem cale pasy, ale dalej to samo. Z tego co mi wiadomo to powinno sie psikac olejem silikonowym (z puszki w sprayu) ale nie mialem takiego, mialem tylko zwykly lany. Sam pas stwierdzam ze zwija sie bardzo dobrze a napreza sie i blokuje na gornym "uchu" gdzie pas zmienia swoj kierunek i idzie z gory na dol. Ma ktos jeszcze jakis sposob?? Moze trzeba te ucho wymienic tylko nie wystepuje to chyba jako czesc osobna.

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale pasy Ci się jako tako zwijają, ale w żółwim tempie i ledwo co. Potrafią nawet się zatrzymać same podczas zwijania?

Kup PLAKA do plastików. Rozwiń pas i zapsikaj całego tak, żeby aż z niego ciekło. Zwiń i rozwiń kilka razy i będzie jak nowy. Po niedługim czasie przeschnie na tyle, że nie zostawi żadnych śladów na ubraniu 270751858-jezyk.gif

U siebie to właściwie nie pamiętam, żeby coś brudziło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie i Panie mam pytanko. Co zrobic z nie zwijajacymy sie pasami przednimi ?? Tylne chodza

> dobrze a przednie sie nie zwijaja. Dzis postanowilem podzialac w tym temacie. Wyciagnalem

> mechanizm i naciagnalem mocniej sprezyne lecz niestety nic to nie dalo. Nastepnie wzialem olej

> silikonowy i nim natarlem cale pasy, ale dalej to samo. Z tego co mi wiadomo to powinno sie

> psikac olejem silikonowym (z puszki w sprayu) ale nie mialem takiego, mialem tylko zwykly

> lany. Sam pas stwierdzam ze zwija sie bardzo dobrze a napreza sie i blokuje na gornym "uchu"

> gdzie pas zmienia swoj kierunek i idzie z gory na dol. Ma ktos jeszcze jakis sposob?? Moze

> trzeba te ucho wymienic tylko nie wystepuje to chyba jako czesc osobna.

> Pozd

Tez mam taki problem nie wiem czy nie lepiej bedzie powiekszyc otwor w tym uchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomoże na dłużej lepiej od razu kupić jakieś mało przechodzone. Trafiają się na allegro. Zawsze mnie to zastanawiało że w innych autach pasy nawet po 20 lat wytrzymują i zwijają się tak samo dobrze a tu parę lat i irked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup PLAKA do plastików. Rozwiń pas i zapsikaj całego tak, żeby aż z niego ciekło. Zwiń i rozwiń

> kilka razy i będzie jak nowy.

Wurth ma w swojej ofercie "Slilicon spray" przeznaczony wlasnie do tego celu. Wydaje mi sie, że niewiele sie rózni od wspomnianego "plaka" - nawet zapach podobny.

Efekt zadziwiający ok.gif z tym że czynnosc trzeba okresowo powtarzac

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie pomoże na dłużej lepiej od razu kupić jakieś mało przechodzone. Trafiają się na allegro.

> Zawsze mnie to zastanawiało że w innych autach pasy nawet po 20 lat wytrzymują i zwijają się

> tak samo dobrze a tu parę lat i

u mnie pasy maja 38kkm sick.gif tylko ze uzywane w miejscie przez 12 lat biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie pasy maja 38kkm tylko ze uzywane w miejscie przez 12 lat

Przepis:

wyciągnąć pasy

przedmuchać mechanizm sprężonym powietrzem, tam gdzie się da... ja jeszcze wd do środka psikałem (żeby nie było)...

rozwinąć pasy

umyć szczoteczką, albo przetrzeć wilgotną szmatką (ja zrobiłem to pierwsze)

poczekać aż wyschną

popsikać całe pasy silikonem bezbarwnym w spraju (nie brudzi ubrań)

zwinąć, rozwinąć - żeby nie było...

zamontować na aucie

u mnie pomogło - 144 tyś i jest tera miodzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.