Skocz do zawartości

Panyy porady szybko potrzebuje....


Snowflake_

Rekomendowane odpowiedzi

Poprosili mnie dzisiaj w firmie czy moglbym przewiesc na "lawecie" pare naszych aut z salonu.... laweta to jakis mercedes typu maly "actros" powyzej 3.5 tony... mam kat. C ale nie mam kursu na przewoz rzeczy... czy moge wsiasc a auto i przewiez bez problemu taki ladunek ? nie jest to jakas duza trasa raptem 6 km... nie pobieram zadnych oplat za to poprostu przysluga w firmie?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprosili mnie dzisiaj w firmie czy moglbym przewiesc na "lawecie" pare naszych aut z salonu....

> laweta to jakis mercedes typu maly "actros" powyzej 3.5 tony... mam kat. C ale nie mam kursu

> na przewoz rzeczy... czy moge wsiasc a auto i przewiez bez problemu taki ladunek ? nie jest to

> jakas duza trasa raptem 6 km... nie pobieram zadnych oplat za to poprostu przysluga w firmie?

> Pozdro

Kiedyś był taki temat na www.waga-ciezka.pl. Generalnie to nie można za darmo nic nikomu robić. Musi być umowa a co za tym idzie świadzenie usług transportowych - świadectwo kwalifikacji.

6km to nie wkładaj karty i sobie pojeździj grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teoretycznie co w razie jakiegoś dzwonka, choćby nie z jego winy ?

Jeżeli to będzie stłuczka bez żadnych obrażeń kogokolwiek i przyjadą zwykłe krawężniki to nawet nie będą wiedzieli gdzie szukać tachografu.

Jak ktoś trafi do szpitala to w samolot i na Hawaje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nie chce zakladac nowego tematu. jest taka sytuajca. mam jednoosobowa dzialalnosc, prawo jazdy na C i chce wozic dla siebie towar z za granicy. co w koncu potrzebuje bo w kazdym temacie tego typu czytam cos innego?? a co w sytuacji kiedy prywatnie jestem posiadaczem ciezarowki i chce sobie jechac cos kupic i przywiezc z zagranicy?? jak jest z transportem prywatnym?? przeczytalem kiedys ze to jest do ilus ton co wydaje mi sie bez sensu. jak z tachografem skoro jest on stworzony po to by ograniczyc czas pracy kierowcow zawodowych?? pytam o tonaz poniewaz chodzi mi o jazde iveco daily 6,5t DMC i miesci sie do 7,5t ale z przyczepa 3,5t juz nie. czy kurs na przewoz rzeczy musze miec niezaleznie od charakteru przewozu?? dosc duzo pytan w jednym poscie ale nie chce zasmiecac watku niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka odpowiedzi miałeś w dzisiejszym odcinku "Na osi" grinser006.gif trzabyło oglądać zlosnik2.gif tak na poważnie jeżeli przewozisz coś dla siebie musisz zgłosić się po oświadczenie o możliwości przewożenia towarów na potrzeby własne i tyle. Co do tacha to powyżej 100km od siedziby/bazy musisz już to rejestrować. Jeżeli kręcisz się w okolicy nie rejestrujesz czasu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka odpowiedzi miałeś w dzisiejszym odcinku "Na osi" trzabyło oglądać tak na poważnie jeżeli

> przewozisz coś dla siebie musisz zgłosić się po oświadczenie o możliwości przewożenia towarów

> na potrzeby własne i tyle. Co do tacha to powyżej 100km od siedziby/bazy musisz już to

> rejestrować. Jeżeli kręcisz się w okolicy nie rejestrujesz czasu pracy.

a jeszcze jedno pytanko. mam teraz daily o DMC3,5t i chce ciągać nim lawetę. wiem już, że muszę założyć tacho. i teraz czy jeżdżąc bez przyczepy muszę używać tacho??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz używac, jest jeden paradoks ze jesli masz tacho to musisz je legalizowac, nawet jesli go

> nie uzywasz (np w sytuacji kiedy caly czas jezdzic tylko solo )

a jeszcze raz przydręcze tongue.gif jak mam samochód DMC 3,5t i zapinam przyczepę czyli zestaw powyżej 3,5t to czy muszę mieć jakieś papiery na transport na potrzeby własne jak na samochód ciężarowy powyżej 3,5t??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jeszcze raz przydręcze jak mam samochód DMC 3,5t i zapinam przyczepę czyli zestaw powyżej 3,5t

> to czy muszę mieć jakieś papiery na transport na potrzeby własne jak na samochód ciężarowy

> powyżej 3,5t??

jeżeli dmc pojazdu ciągnącego jest mniejsza niż 3,5t a masa zespołu przekracza 3,5t dmc to nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz używac, jest jeden paradoks ze jesli masz tacho to musisz je legalizowac, nawet jesli go

> nie uzywasz (np w sytuacji kiedy caly czas jezdzic tylko solo )

A odemnie takie pytanie.

Auto do 3.5T posiada tacho.

Jak obslugiwć tacho jadąc solo(wkładać karte czy niewkładać, jak wkładać to jak i gdzie zaznaczac jazde solo)

Bo po zapięciu przyczepy to juz wiadomo karta ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A odemnie takie pytanie.

> Auto do 3.5T posiada tacho.

> Jak obslugiwć tacho jadąc solo(wkładać karte czy niewkładać, jak wkładać to jak i gdzie zaznaczac

> jazde solo)

> Bo po zapięciu przyczepy to juz wiadomo karta ma być.

IMO wkladac i ustawic OUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO wkladac i ustawic OUT

Własnie w tym tygodniu BAG zatrzymało nasze auto. Za podjazdy po placu bez karty (odczyt z tachografu) 570E. Kierownik pojechał do ITD i zapytał o takie sytuacje i inspektor twierdzi, że jak jest out (i można z niego korzystać w naszym przypadku) to karta nie jest wymagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.