Skocz do zawartości

Montaż dodatkowego gniazda 12V


boogie79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam małe pytanie odnośnie montażu dodatkowego gniazda w bagażniku,jadę na parę dni do IT i biorę ze sobą lodówkę zasilaną na gniazdo zapalniczki.Możecie doradzić jak zamontować takie gniazdu w Laćku HB,co dokupić ,gdzie podłączyć itp.Dzięki z góry. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich,mam małe pytanie odnośnie montażu dodatkowego gniazda w bagażniku,jadę na parę dni

> do IT i biorę ze sobą lodówkę zasilaną na gniazdo zapalniczki.Możecie doradzić jak zamontować

> takie gniazdu w Laćku HB,co dokupić ,gdzie podłączyć itp.Dzięki z góry.

Ciężko będzie. Chyba najprościej kupić jakiś przedłużacz.

Co do lodówki, to ja w trasy woziłem ją za tylnym siedzeniem i kabel starczał do gniazda zapalniczki.

W sedanie mam drugie gniazdo w kabinie do podłączenia np. nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich,mam małe pytanie odnośnie montażu dodatkowego gniazda w bagażniku,jadę na parę dni

> do IT i biorę ze sobą lodówkę zasilaną na gniazdo zapalniczki.Możecie doradzić jak zamontować

> takie gniazdu w Laćku HB,co dokupić ,gdzie podłączyć itp.Dzięki z góry.

Ja kupilem gniazdo zapalniczki w Auchan, zarobilem po dwie koncowki wraz z oslonkami na kable 1.5mm2 i podlaczylem je pod gniazdo kolo lewarka. Było troche rozbierania ale efekt był zadowalajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę napisz dlaczego tak uważasz? Przecież to tylko dwa kable i bezpiecznik

> Chyba najprościej kupić jakiś przedłużacz.

> To dobre rozwiązanie ale na krótką metę

Własnie piszę - przedłużacz, bo skąd w bagażniku weźmiesz tyle prądu?

Ile osób będzie jechać?

Z tyłu spokojnie zmieści się 2 nieduże + lodówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie piszę - przedłużacz, bo skąd w bagażniku weźmiesz tyle prądu?

"-" z karoserii a "+" z istniejącego gniazda zapalniczki lub innego obwodu mogącego podołać zwiększonemu poborowi ok.gif

> Ile osób będzie jechać?

> Z tyłu spokojnie zmieści się 2 nieduże + lodówka.

Pytanie co zrobisz jak będą jechać 3 osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "-" z karoserii a "+" z istniejącego gniazda zapalniczki

To właśnie sugeruję.

> Pytanie co zrobisz jak będą jechać 3 osoby?

Dlatego pytam.

2 os. z tyłu woziłem z lodówką. 3 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To właśnie sugeruję.

Sugerujesz użycie przedłużacza ok.gif

> Dlatego pytam.

> 2 os. z tyłu woziłem z lodówką. 3 nie.

Wiem, że w tym momencie dramatyzuje ale....wyobrażałeś sobie co stanie się z ta lodówką w momencie wypadku/dachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerujesz użycie przedłużacza

Bez druciarstwa, z istniejącego gniazda przystosowanego do zasilania takich sprzętów.

> Wiem, że w tym momencie dramatyzuje ale....wyobrażałeś sobie co stanie się z ta lodówką w momencie

> wypadku/dachowania?

Ciężko przewidzieć. Główne obciążenie raczej poszłoby na fotel. Ale może być różnie.

Należy też pamiętać o wentylacji dla lodówki.

Więc może bezpieczniej żywić się w restauracji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj myślałem że to prosta sprawa,ale widzę że nie,jadziemy w dwójkę więc kupię rozgałęźnik do zapalniczki , podłączę navi i lodówę którą postawię za fotelem pasażera.Nie chodzi mi o to żeby wieźć tam zapas żarcia,ale żeby przywieźć kilka ciekawych rzeczy których tu nie dostanę.Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez druciarstwa, z istniejącego gniazda przystosowanego do zasilania takich sprzętów.

Według mnie druciarstwo to wszelkiego rodzaju rozgałęźniki i przedłużacze zrobione z kabli o średnicy włosa ok.gif Nie wiem gdzie widzisz druciarstwo w zainstalowaniu na stale gniazda zapalniczki w bagażniku icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mnie druciarstwo to wszelkiego rodzaju rozgałęźniki i przedłużacze zrobione z kabli o

> średnicy włosa Nie wiem gdzie widzisz druciarstwo w zainstalowaniu na stale gniazda

> zapalniczki w bagażniku

Można, jak ktoś ma smykałkę do elektryki i ciut rozsądku ok.gif

Pamiętajmy, że lodówka sporo prądu bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj myślałem że to prosta sprawa,ale widzę że nie,jadziemy w dwójkę więc kupię rozgałęźnik do

> zapalniczki , podłączę navi i lodówę którą postawię za fotelem pasażera.Nie chodzi mi o to

> żeby wieźć tam zapas żarcia,ale żeby przywieźć kilka ciekawych rzeczy których tu nie

> dostanę.Dzięki za info

A po co rozgałęźnik przeciez z przodu są dwa gniazda.

W kombi jest także trzecie w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich,mam małe pytanie odnośnie montażu dodatkowego gniazda w bagażniku,jadę na parę dni

> do IT i biorę ze sobą lodówkę zasilaną na gniazdo zapalniczki.Możecie doradzić jak zamontować

> takie gniazdu w Laćku HB,co dokupić ,gdzie podłączyć itp.Dzięki z góry.

Mnie w moim aveo wkurzało, że jest tylko jedno gniazdo i to takie, w którym napięcie znikało po wyjęciu kluczyka. Przed wakacyjnym wyjazdem postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Nabyłem dwa dodatkowe gniazda, gniazdo bezpiecznikowe i cztery metry przewodu 2,5 mm2. Pociągnąłem środkiem kabiny nową "nitkę" od głównego złącza prądowego (u mnie pod kierownicą po lewej stronie), zabezpieczyłem zaraz na początku bezpiecznikiem 25A, podłączyłem kolejno istniejące gniazdo oraz dwa dodatkowe, jedno zabudowane w tylnej części plastikowej konsoli pomiędzy fotelami (było tam fabrycznie przeznaczone miejsce), a drugie w bagażniku, w podszybiu (było tam kilka prostokątnych otworów, które się do tego nadawały bez zbytecznego wiercenia). Przewód, który wcześniej zasilał oryginalne gniazdo przeznaczyłem do zasilania CB, które mam zabudowane na stałe, a nowy układ zapewnia mi komfort w postaci możliwości podłączenia nawigacji z przodu, przenośnego DVD dla dzieciaków z tyłu, no i lodówki w bagażniku.

Przy montażu dodatkowych gniazd zwróć szczególną uwagę na jakość połączeń masowych ! Mają być krótkie i wykonane co najmniej tym samym przekrojem, co zasilające. Piszę o tym, bo już różne cuda widziałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.