Skocz do zawartości

[F]odpala i gasnie


labi_3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z asterką:(

Od jakiegoś czasu żona (obecny użytkownik) skarżyła się na szarpanie na benzynie, od czasu do czasu pojawiła sie zółta kontrolka silnika.

Dzisiaj autko odmówiło posłuszeństwa na benzynie i kontrolka zółta świeci cały czas. Na gazie chodzi ok jedynie problem z tą benzyną.

Proszę o sugestię co może być nie tak

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wymiana? Najpierw pomiary.

Zdejmij chwyt powietrza z wtrysku, odłącz wtyczkę z wtryskiwacza i zmierz jego opór. Powinno być ok. 1,5-2 ohmów. Jeśli będzie przerwa, wtryskiwacz do wymiany. Ale dla porządku podłącz małą żaróweczkę na 12V, (albo diodę led - czarny kabelek to +) do wtyczki wtryskiwacza i spróbuj odpalić. Podczas kręcenia rozrusznikiem lampka powinna migać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od razu wymiana? Najpierw pomiary.

Dzieki za radę, sprawdziłem i jest 2,2 ohma

Ku mojemu zdziwieniu auto odpalilo na benzynie, szarpało trochę (mało mocy) ale po przegonieniu wydaje się ze jest ok.

Być może pompa już pada lub pora wymienić filtr paliwowy. W sumie to niewiele jeździ sie na benzynie.

dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam

Powracam do tematu asterka nie odpala na PB

Mechanik stwierdził mi że to może być przełączni pb/LPG, gaziarz mowił ze całą instalacje musi rozbebeszać by to sprawdzić i tak żona jeździła odpalając awaryjnie aż samo po 2 tygodniach ustąpiło. Niestety problem pojawił się po 9 miesiącach hehe.gif. Niestety zimą więc już na odpalaniu awaryjnym na LPG nie za bardzo - auto uziemione:/

Moje pytanie czt to dobra diagnoza mechanika? rozbebeszać cała LPG?

- czy można auto awaryjnie odpalić na LPG przy mrozach?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem winą na 100% jest ingerencja instalacji LPG w oryginalna instalację.

Sprawdź przekaźnik odłączający wtrysk paliwa gdy ma pracować na LPG.

Podpowiedz to gaziarzowi, albo samemu sprawdź.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem winą na 100% jest ingerencja instalacji LPG w oryginalna instalację.

> Sprawdź przekaźnik odłączający wtrysk paliwa gdy ma pracować na LPG.

> Podpowiedz to gaziarzowi, albo samemu sprawdź.

> PZDR VEN

dzięki przekażę smile.gif

- można auto odpalić na mrozie? nie narobię więcej szkód? Domyślam się że włącznik awaryjny odcina czujnik temperatury - nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.