Skocz do zawartości

Zakup nieprzerejestrowanego auta


woox

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie fajne auto, ale jest taki myk, ze obecny właściciel kupił je i nie przerejestrował, opłacił pcc, ma umowę kupna sprzedaży i tak sobie jeździ. Można kupić takie auto, spisać kolejną umowę z tym nowym i zarejestrować jak zwykle , czy będą kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie fajne auto, ale jest taki myk, ze obecny właściciel kupił je i nie przerejestrował,

> opłacił pcc, ma umowę kupna sprzedaży i tak sobie jeździ. Można kupić takie auto, spisać

> kolejną umowę z tym nowym i zarejestrować jak zwykle , czy będą kłopoty.

tak , tylko sprawdź dokładnie dane na umowie tej zawartej przez tego obecnego właściciela czy wsio co do literki znaczka się zgadza

musisz dostać umowę na podstawie której obecny właściciel kupił auto i spisać z tym obecnym umowę i szafa gra

temat podatku Cię nie interesuje , nie musisz mieć kwitu że obecny właściciel go opłacił ( jak nie opłacił to będzie miał problemik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potem caly kraj tak funkcjonuje,nie zrobie bo nie...

no niekoniecznie... ja kupiłem auto bez badania technicznego i WK nie chciał mi zarejestrować. A badania nie było bo było w częściach. Takie państwo... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie fajne auto, ale jest taki myk, ze obecny właściciel kupił je i nie przerejestrował,

> opłacił pcc, ma umowę kupna sprzedaży i tak sobie jeździ. Można kupić takie auto, spisać

> kolejną umowę z tym nowym i zarejestrować jak zwykle , czy będą kłopoty.

Ja tak kupiłem, nie było problemu - musisz mieć tylko poprzednią umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie fajne auto, ale jest taki myk, ze obecny właściciel kupił je i nie przerejestrował,

> opłacił pcc, ma umowę kupna sprzedaży i tak sobie jeździ. Można kupić takie auto, spisać

> kolejną umowę z tym nowym i zarejestrować jak zwykle , czy będą kłopoty.

Zadaj sobie pytanie - nie przerejestrował - czemu - może mu nie przerejestrowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadaj sobie pytanie - nie przerejestrował - czemu - może mu nie przerejestrowali ?

Nie przerejestrowal zapewne tak samo jak wiekszosc ludzi ktorzy nie przerejestrowują - gdy zamierzają niedlugo sprzedać to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przerejestrowal zapewne tak samo jak wiekszosc ludzi ktorzy nie przerejestrowują - gdy

> zamierzają niedlugo sprzedać to auto.

dokładnie tak, auto ma kartę pojazdu i dowód rejestracyjny ( polskie ) to co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak, auto ma kartę pojazdu i dowód rejestracyjny ( polskie ) to co może być nie tak?

Jak juz pisalem w konkurencyjnym watku, sprawdz zastawy bankowe i skarbowe. Jezeli cos na aucie wisi, a nie masz tegio w papierach przekazanych przez sprzedajacego mozesz miec wesolo.

Fakt, ze grozi to glownie jezeli auta sa po firmie, ale nie wylacznie.

PS. Ja dostalem DR, KP i fakture od likwidatora firmy, a mimo to bujania troche bylo (auto nie zostalo wykreslone z US jako zastaw skarbowy, mimo, ze zgodnie z jakas tam ustawa likwidator traktowany jest jak komornik i po kupnie od niego dlug nie idzie juz za rzecza nabyta, ale WK w BI tego nie ogarnial).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.