Skocz do zawartości

Problem z czystością dźwięku


janusdel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio składamy u znajomego w aucie audio.

Głośniki: Zestaw Hertz HSK (nie wiem, czy podróbki czy nie).

Radio: JVC jakieś z niższej półki

Wzmacniacz - dostał na przetestowanie (szału nie ma) firmy SPL 6-cio kanałowy

Dane wzmacniacza:

FRONT 2 x 250 MAX 1 x 500 MAX

SURROUND 2 x 150 MAX 1 x 300 MAX

SUBWOOFER 150 RMS

CENTER 450 W MAX

1x225+1x150W+1x50W+150W RMS mono

FULL RANGE BASS BOOST FREQUENCY : 90 Hz

BASS BOOST: 0---12 dB / 4 Ohms LOAD

SUBWOOFER LPF: 30 HZ-180 HZ

THD<0.1%:S/N>90 dB CHANEL SEPARATION:>50dB

FREQUENCY RESPONSE: 10HZ----35HZ

BRDGEABLE

Po podpięciu głośników pod wzmacniacz jest problem z wysokimi tonami (tweeterami). Woofery grają bardzo dobrze, niestety "syczki" grają nieczysto. Jakieś zakłócenia (zniekształcenia) słychać głównie przy niskich głośnościach. Przy głośniejszej muzyce trochę mniej to słychać. Po prostu tweetery nie grają czysto.

Sam mam hertze hsk (starszy model), pod samym radiem i u mnie wysokie tony są w porównaniu do jego krystalicznie czyste.

Po podpięciu głośników pod radio grają czysto, ale radio jest słabe i już przy średnich głośnościach nie daje rady.

Próbowaliśmy podpiąć mój wzmacniacz - crunch 2x70W i było lepiej, ale nie idealnie.

Jak myślicie, wina wzmacniacza? Jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na kanalach przednich i tylnych jest taki sam efekt. Po zatrzymaniu muzyki jest cisza.

Nawet po skreceniu gaina we wzmacniaczu na minimum efekt jest ten sam.

Jutro jeszcze sprawdzimy radio, czy moze cos z wyjsciami rca jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po podpięciu głośników pod wzmacniacz jest problem z wysokimi tonami (tweeterami). Woofery grają

> bardzo dobrze, niestety "syczki" grają nieczysto. Jakieś zakłócenia (zniekształcenia) słychać

>

Czy są zainstalowane jakieś zwrotnice alb co najmniej kondensatory odcinające głośniki wysokotonowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziałaliśmy dzisiaj trochę i chyba udało się znaleźć przyczynę.

W sumie okazało się, że woofery też nie grają czysto, ale mniej to było słychać.

Najpierw poprzekładaliśmy przewody sygnałowe/głośnikowe - bez efektu.

Podłączyliśmy moje radio - też bez zmian.

Na koniec podłączyliśmy głośniki pod instalację z mojego auta - dźwięk z mojego wzmacniacza bardzo dobry, bez zniekształceń. Później podmieniliśmy wzmacniacze, założyliśmy wzmacniacz znajomego w miejsce mojego i.... zniekształca. Więc raczej coś z tamtym wzmacniaczem jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Witam.

> Ostatnio składamy u znajomego w aucie audio.

> Głośniki: Zestaw Hertz HSK (nie wiem, czy podróbki czy nie).

> Radio: JVC jakieś z niższej półki

> Wzmacniacz - dostał na przetestowanie (szału nie ma) firmy SPL 6-cio kanałowy

> Dane wzmacniacza:

> FRONT 2 x 250 MAX 1 x 500 MAX

> SURROUND 2 x 150 MAX 1 x 300 MAX

> SUBWOOFER 150 RMS

> CENTER 450 W MAX

> 1x225+1x150W+1x50W+150W RMS mono

> FULL RANGE BASS BOOST FREQUENCY : 90 Hz

> BASS BOOST: 0---12 dB / 4 Ohms LOAD

> SUBWOOFER LPF: 30 HZ-180 HZ

> THD90 dB CHANEL SEPARATION:FREQUENCY RESPONSE: 10HZ----35HZ

> BRDGEABLE

> Po podpięciu głośników pod wzmacniacz jest problem z wysokimi tonami (tweeterami). Woofery grają

> bardzo dobrze, niestety "syczki" grają nieczysto. Jakieś zakłócenia (zniekształcenia) słychać

> głównie przy niskich głośnościach. Przy głośniejszej muzyce trochę mniej to słychać. Po prostu

> tweetery nie grają czysto.

> Sam mam hertze hsk (starszy model), pod samym radiem i u mnie wysokie tony są w porównaniu do jego

> krystalicznie czyste.

> Po podpięciu głośników pod radio grają czysto, ale radio jest słabe i już przy średnich

> głośnościach nie daje rady.

> Próbowaliśmy podpiąć mój wzmacniacz - crunch 2x70W i było lepiej, ale nie idealnie.

> Jak myślicie, wina wzmacniacza? Jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny?

Pewnie trafiły się podróbki HSK, miałem coś podobnego. Nie dość, że na zwrotnicy było ścięte na wysokich tonach na maxa (o ile pamiętam jest tam możliwość regulacji sopranu) to i tak wysokie tony były ,,dziwne''. Dużo lepiej grały mi DSK które miałem wcześniej.

Jak dla mnie po prostu głośniki do bani i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie trafiły się podróbki HSK, miałem coś podobnego. Nie dość, że na zwrotnicy było ścięte na

> wysokich tonach na maxa (o ile pamiętam jest tam możliwość regulacji sopranu) to i tak wysokie

> tony były ,,dziwne''. Dużo lepiej grały mi DSK które miałem wcześniej.

> Jak dla mnie po prostu głośniki do bani i tyle.

Problem już rozwiązany. Głośniki teraz grają czysto pod wzmakiem. Doszedł subwoofer JBL (30cm 250W RMS w obudowie zamkniętej).

Gra to nieźle, ale barwa dźwięku jest taka sobie. U mnie jest zdecydowanie ciszej (głośniki pod samym radiem + sub 25cm 250W), ale tak jakoś przyjemniej dla ucha.

Znajomy stwierdził, że to mu na razie wystarczy.

Dzięki za wszystkie sugestie smile.gif

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.