Skocz do zawartości

Ktoś sobie maluszka robi w Lublinie.


Rekomendowane odpowiedzi

> Tak...brakuje mi argumentów by kopać się z koniem

Tak, tak, oczywiscie. Pokaz mi np. takiego FLa (pomijamy felgi i kierownice z el) z 1985, albo 85 roku. Ewentualnie takiego lub takiego (pomijamy siedzenia). Wiesz dlaczego ich ne pokazesz? Bo ich po prostu wtedy NIE BYLO!!! Wiem, ze to trudne do przyjecia do wiadomosci dla ciebie, ale taka jest niestety rzeczywistosc. Wszystko co bylo przed pelnym FLem bylo liftem (czyli zmiana) wersji ST, ale pelny FL pojawil sie na rynku dopiero po systematycznym uplynnieniu zalgajacych starych czesci malucha i jego wesjcie datuje sie mniej wiecej w tym samym czasie co BISa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście ja, ale nie zamierzam już tego udowadniać

Ja z mojego dzieciństwa nie wiem w zasadzie NIC 893goodvibes.gif

Nie bawiłem się zabawkami 126p-odobnymi... jak chociażby mój szwagier... to raz (1)

Nie jeździłem Maluchem z rodzicami, bo jak się okazuje po latach... mieli go cały JEDEN dzień, to dwa (2) zlosnik.gif

1) --> teraz nadrabiam zlosnik.gif

2) --> teraz nadrabiam zlosnik.gif

Dlatego jestem żądny wiedzy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tak, oczywiscie. Pokaz mi np. takiego FLa (pomijamy felgi i kierownice z el) z 1985, albo 85

> roku. Ewentualnie takiego lub takiego (pomijamy siedzenia). Wiesz dlaczego ich ne pokazesz?

> Bo ich po prostu wtedy NIE BYLO!!! Wiem, ze to trudne do przyjecia do wiadomosci dla ciebie,

> ale taka jest niestety rzeczywistosc. Wszystko co bylo przed pelnym FLem bylo liftem (czyli

> zmiana) wersji ST, ale pelny FL pojawil sie na rynku dopiero po systematycznym uplynnieniu

> zalgajacych starych czesci malucha i jego wesjcie datuje sie mniej wiecej w tym samym czasie

> co BISa.

Zluzuj gumkę i nie pisz więcej herezji zlosnik.gif. Jest to mój ostatni post w tym wątku, bo beton twardy jest jak skała zlosnik.gif. Wszystkie dostępne źródła podają datę 1985. Mało tego w tym roku byłem z ojcem na oficjalnej prezentacji FLa w gmachu Politechniki Warszawskiej. Miałem 9 lat, pamięć mam dobrą zlosnik.gif. Ale Żuraw wie lepiej. Tak trzymaj. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zluzuj gumkę i nie pisz więcej herezji . Jest to mój ostatni post w tym wątku, bo beton twardy jest

> jak skała . Wszystkie dostępne źródła podają datę 1985. Mało tego w tym roku byłem z ojcem na

> oficjalnej prezentacji FLa w gmachu Politechniki Warszawskiej. Miałem 9 lat, pamięć mam dobrą

> . Ale Żuraw wie lepiej. Tak trzymaj.

Widzisz Grzaniec, ja ci pokazuje konrektne przyklady udowadniajace ze nei masz racji, a ty tylko mowisz nie wiaodmo na jakiej podstawie ze pelne FLe byly od 85 roku, co jest nieprawda, o ktorej nawet w filmie mowia. Ale twierdzisz, ze tak jest bo byles na Politechnice i doskonale pamietasz jakie listwy, zderzaki, deske i kratki mial prezentowany wowczas maluch.... Twoje zdrowie, bo pamiec juz nie ta 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ale..

..należy pamiętać, że w tamtych czasach dużo było tzw. składaków, i być może stąd mogą wynikać ogromne nieścisłości w wyposażeniu. Mój Tato z Moim Ujkiem w latach kryzysu składali maluchy, załatwiali części z polmozbytów i ASO. Takie były czasy. Wtedy nikt nie patrzył czy wąski czy szeroki licznik pasuje do zderzaków P4 czy nie, ważne, że auto jechało i każdy chciał go mieć nieważne w jakim wyposażeniu. Sądzę, że właśnie składaki mogą być owym problemem dzisiejszego sporu smile.gif

Trzeba przyznać, że w latach kryzysu sama fabryka co miała to ładowała. W zależności od dostępności części montowano to czy siamto. I to jest w tych latach i samochodach najpiękniejsze zlosnik.gif

Moim skromnym zdaniem,

ST to:

Felgi cytrynki, wąskie błotniki, chromy.

Jak felgi są 4x98, zderzaki plastiki (wąskie czy szerokie) to FL i tak się potocznie mówi, ale pełny FL to szerokie zderzaki, duze wloty itp.

Na wąskie zdesie mówi się potocznie FL, bo ST to ni jak nie jest, no i również pasuje do niego określenie przejściówka.

Podsumowując,

wszystko co po na plastikowym zderzaku to FL (pelen lub przejście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko co wymienione w filmie Grzanca to pelny FL, jesli ktorejs z wymienonych tam rzeczy nie ma,

> to przejsciowka.

I ja również mam takie zdanie, z tym, że często ludzie na przejściówkę mówią potocznie FL. Sądzę, że oba określenia są trafne, bo wiadomo, że nie chodzi o STka, a w celu sprecyzowania trzeba wówczas dodać czy pełny FL czy przejście 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.