Skocz do zawartości

Piasta/łożysko przód FF II


Mielon

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

Z powodu hałasu nie do wytrzymania planuję wymiane piasty przód w Foce. Pytanie mam - zabierać się za to samemu czy odpuścić? Obejdzie się bez prasy czy inych magicznych sztuczek? Są piasty zarówno z czujnikiem ABS jak i bez - da radę przekręcić stary czujnik do nowej piasty? Byłym wdzięczny za każdą podpowiedź zanim zabiorę się za to ustrojstwo.

Pozdrawiam piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy

> Z powodu hałasu nie do wytrzymania planuję wymiane piasty przód w Foce. Pytanie mam - zabierać się

> za to samemu czy odpuścić? Obejdzie się bez prasy czy inych magicznych sztuczek? Są piasty

> zarówno z czujnikiem ABS jak i bez - da radę przekręcić stary czujnik do nowej piasty? Byłym

> wdzięczny za każdą podpowiedź zanim zabiorę się za to ustrojstwo.

> Pozdrawiam

robiłem w jesieni i chyba bym się sam nie podjął, prasa i palnik była w użyciu ok.gif

pierwszy problem to zdemontować kolumnę (palnik), a druga to ściągnięcie samej piasty (prasa)

o ile pamiętam to piasta była z czujnikiem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> robiłem w jesieni i chyba bym się sam nie podjął, prasa i palnik była w użyciu

> pierwszy problem to zdemontować kolumnę (palnik), a druga to ściągnięcie samej piasty (prasa)

> o ile pamiętam to piasta była z czujnikiem

Palnik ? yikes.gif

Może zapytam naiwnie - da radę ściagnąć piaste przy pomocy ściągacza a następnie nołożyć nową bez pomocy prasy a co za tym idzie bez demontażu całej kolumny? Tzn próbować, czy nawet się nie łudzić że sie uda?

A przy okazji - jaki rozmiar klucza na śrubę na półosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Palnik ?

ano palnik, bo zejść nie chciało a na siłę można coś tam urwać niewiem.gif

> Może zapytam naiwnie - da radę ściagnąć piaste przy pomocy ściągacza a następnie nołożyć nową bez

> pomocy prasy a co za tym idzie bez demontażu całej kolumny? Tzn próbować, czy nawet się nie

> łudzić że sie uda?

niewiem.gif ja się tylko przyglądałem ... i całe szczęście że się za to nie wziąłem sam grinser006.gif

tak jak pisałem u mnie gość zdemontował "cały dół, potem na prasie zdjął starą piaste i chyba wprasował nową

w każdym razie na pewno na prase chodził, ale już mu tam nie zaglądałem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawa zamknięta - patent Forda faktycznie nie pozwala na samowolną robotę - w moim przypadku skonczyło się u specjalistów od naszej pięknej marki. Podobno ostatnio takie rozwiązanie piasty miały zastosowanie w audi 100. Ogólnie spędzając godzinke w serwisie można dowiedzieć się kilku ciekwych rzeczy na temat roziwazań różnych elementów Fordowskich - strach sie bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Podobno ostatnio takie rozwiązanie

> piasty miały zastosowanie w audi 100.

I to jest największy komplement zlosnik.gif , a w serwisach czasami ględzą , namnażają przeszkody , bo im się z łożyskiem babrać nie chce , bo to dużo roboty , odkręcanie śrub , za stosunkowo małe pieniądze zlosnik.gif , najlepiej wymienić klientowi filtr powietrza i napompować koła za 300 PLN zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest największy komplement , a w serwisach czasami ględzą , namnażają przeszkody , bo im

> się z łożyskiem babrać nie chce , bo to dużo roboty , odkręcanie śrub , za stosunkowo małe

> pieniądze , najlepiej wymienić klientowi filtr powietrza i napompować koła za 300 PLN

Ale filtr PP to już nie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.