Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

> Bylem Super przeżycie, muzea w Polsce się nie umywają do tego wogóle

Napisz proszę garść szczegółów ok.gif

- ile kosztuje bilet

- w jakim języku są opisy

- ile trzeba przeznaczyć na zwiedzanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz proszę garść szczegółów

> - ile kosztuje bilet

Tego Ci nie powiem niestety bo nie pamiętam wink.gif byłem tam kilka lat temu, ale napewno znajdziesz łatwo w internecie

> - w jakim języku są opisy

Dostajesz słuchawki które zależnie od miejsca w którym stoisz opowiadają Ci o konkretnym samochodzie, modelu, zdarzeniu itp.

Język do wyboru Niemiecki i Angielski. Wszyscy bardzo uprzejmi, bez problemu wszędzie rozmawiasz po Angielsku.

> - ile trzeba przeznaczyć na zwiedzanie itp.

Byliśmy chyba około 3,5 godziny, ale nie pamiętam dokładnie. Jak się zaweźmiesz to i cały dzień można tam spędzić, dla mnie jako fana motoryzacji to poprostu był raj na ziemi grinser006.gif

Kilka fotek:

Budynek:

kVAe6xY.jpg

przed budynkiem powitał nas taki oto widok:

5X8wMaJ.jpg

UChEIcW.jpg

Ojcowie założyciele zlosnik.gif :

VEHZrFJ.jpg

Garść samochodów:

K5SIXsM.jpg

3I0g08X.jpg

zzK34B9.jpg

OzCheHn.jpg

X7hx8c4.jpg

t7fbhg3.jpg

qVLFNti.jpg

KYq76BW.jpg

AK7RNxt.jpg

h3j3TCy.jpg

Z31Vcwg.jpg

uUVRI20.jpg

6i4E4jy.jpg

JMjWBWT.jpg

egzemplarz gubernatora Kaliforni, Arnolda wink.gif

uFjiiYE.jpg

kLMssdH.jpg

Ay0ccl8.jpg

qr6X107.jpg

GrT50KN.jpg

niSbhnk.jpg

hkHOfEb.jpg

Wszystkie fotki mojego autorstwa wink.gif

P.S. Nie są to oczywiście wszystkie samochody, niestety gdzieś mi zdjęcia pogineły sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz proszę garść szczegółów

> - ile kosztuje bilet

> - w jakim języku są opisy

> - ile trzeba przeznaczyć na zwiedzanie itp.

Dwa lata temu płaciłem za bilet chyba 8 euro, dostałem słuchawki z jakimś czytnikiem, ale po angielsku tam typek gadał. Ogólnie rewelacja.

8wk7.jpg

nbkh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz proszę garść szczegółów

> - ile kosztuje bilet

po godzinie 16 wchodzisz za 4 Euro od osoby przed 16 płacisz 8 Euro. Dlatego ja najpierw odwiedziłem muzeum Porsche (8 euro za osobę) a później Mercedesa. zlosnik.gif. Oba muzea sa od siebie oddalone o mniej więcej o 5 km. Odpowiedzi na resztę pytań udzielili już koledzy wcześniej :-)

> - w jakim języku są opisy

> - ile trzeba przeznaczyć na zwiedzanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po godzinie 16 wchodzisz za 4 Euro od osoby przed 16 płacisz 8 Euro. Dlatego ja najpierw

> odwiedziłem muzeum Porsche (8 euro za osobę) a później Mercedesa. . Oba muzea sa od siebie

> oddalone o mniej więcej o 5 km. Odpowiedzi na resztę pytań udzielili już koledzy wcześniej :-)

> > - ile trzeba przeznaczyć na zwiedzanie itp.

Jeszcze jedno pytanko - czy Sztutgart jest objęty zieloną strefą jak Berlin ? Chodzi mi o to, czy można podjechać pod oba muzea samochodem bez naklejki.

2 lata temu jak jechaliśmy do Berlina do Meilenwerk to zaparkowaliśmy samochód poza strefą pod Aldim i trochę ponad kilometr pokonaliśmy z buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla wszystkich fanów Mercedesa ponieważ mamy nowy 2014 zamierzam wybrać się do Muzeum Mercedesa.

> Jets to super okazja do zobaczenia 125 lat motoryzacji na żywo.

> Może ktoś już tam był albo ma ochotę się wybrać???

Ochotę to się ma, jak na większość takich miejsc w EU, ale zawsze coś innego jest ważniejsze, a poza tym samemu jakoś głupio się tłuc zlosnik.gif

Jak na razie to tylko Wolfsburg i Mlada Boleslav zaliczone smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla wszystkich fanów Mercedesa ponieważ mamy nowy 2014 zamierzam wybrać się do Muzeum Mercedesa.

> Jets to super okazja do zobaczenia 125 lat motoryzacji na żywo.

> Może ktoś już tam był albo ma ochotę się wybrać???

po pierwsze coś za jeden i skąd? zero info w profilu więc pytam.

Co do wstępu, to do Stuttgartu mam 900 km, więc te 8 czy 12 Ojro przy kosztach przejazdu nie robi żadnej różnicy, może dałoby się jakoś zusammen do kupy zebrać i wybrać na zwiedzanie Porsche i MB 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ochotę to się ma, jak na większość takich miejsc w EU, ale zawsze coś innego jest ważniejsze, a

> poza tym samemu jakoś głupio się tłuc

> Jak na razie to tylko Wolfsburg i Mlada Boleslav zaliczone

Wrzuć proszę też informację o tych dwóch muzeach ok.gif

Może jak się zrobi wiosennie to zrobię sobie taką wycieczkę choć ten Sztutgart to jednak daleko (mimo autostrad) oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wrzuć proszę też informację o tych dwóch muzeach

> Może jak się zrobi wiosennie to zrobię sobie taką wycieczkę choć ten Sztutgart to jednak daleko

> (mimo autostrad)

Muzeum Skody w MB, jak to w Czechach po polsku spokojnie się dogadasz. No i wypad na jeden dzień jak najbardziej realny.

http://museum.skoda-auto.cz/

Autostadt Wolfsburg, czyli coś więcej niż tylko muzeum. Dnia będzie mało, żeby to wszystko zobaczyć i jeszcze odbyć tour po fabryce.

W obrębie kompleksu, który znajduje się praktycznie w centrum Wolfsburga i przylega do samej fabryki masz hotel Ritz-Carlton.

009-43205.jpg

Jeśli chodzi o mniej ekskluzywny nocleg w WOB, to spokojnie mogę polecić hotel Global-Inn. Do centrum i Autostadt dotrzesz spacerkiem i mają fajną włoską kuchnię zlosnik.gif

http://www.autostadt.de/de/besucherservice/

http://www.globalinn.de/

O właśnie, do muzemu Tatry też chciałbym podjechać, tylko kiedy niewiem.gif

Swoją drogą możnaby zrobić taką listę miejsc wartych odwiedzenia i może jakieś samozwańcze towarzystwo turystyczne AK się utworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muzeum Skody w MB, jak to w Czechach po polsku spokojnie się dogadasz. No i wypad na jeden dzień

> jak najbardziej realny.

> http://museum.skoda-auto.cz/

I tak planuję się wybrać do Pragi to bym sobie to odwiedził ok.gif

> Autostadt Wolfsburg, czyli coś więcej niż tylko muzeum. Dnia będzie mało, żeby to wszystko zobaczyć

> i jeszcze odbyć tour po fabryce.

> W obrębie kompleksu, który znajduje się praktycznie w centrum Wolfsburga i przylega do samej

> fabryki masz hotel Ritz-Carlton.

> Jeśli chodzi o mniej ekskluzywny nocleg w WOB, to spokojnie mogę polecić hotel Global-Inn. Do

> centrum i Autostadt dotrzesz spacerkiem i mają fajną włoską kuchnię

> http://www.autostadt.de/de/besucherservice/

> http://www.globalinn.de/

> O właśnie, do muzemu Tatry też chciałbym podjechać, tylko kiedy

> Swoją drogą możnaby zrobić taką listę miejsc wartych odwiedzenia i może jakieś samozwańcze

> towarzystwo turystyczne AK się utworzy.

Ja się wybieram (jak się zrobi ciepło) w 2-3 dniowy tour po Polsce. Na MotoPRL jest lista muzeów - ułożę to sobie w ładną traskę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.