Skocz do zawartości

Ile pali autobus


komandos80

Rekomendowane odpowiedzi

> Przy predkosci ok 90km/h

> W tunelu/poza tunelem (jesli to ma jakiekolwiek znaczenie)

> Scania przegubowa, dosyc nowa chyba Wiecej szczegolow nie jestem w stanie niestety podac.

> Czy spalanie na poziomie 60-90l jest ok?

Daf Irizair i6 przy autostradowej jezdzie 100ką pali 22-23l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy predkosci ok 90km/h

> W tunelu/poza tunelem (jesli to ma jakiekolwiek znaczenie)

> Scania przegubowa, dosyc nowa chyba Wiecej szczegolow nie jestem w stanie niestety podac.

> Czy spalanie na poziomie 60-90l jest ok?

mało który autobus miejski, a po przegubie wnoszę że o taki chodzi, może pozwolić sobie na taką prędkośc, z reguły ustawia się limitery zgodnie z życzeniem klienta na 70-75 km/h. Ale i tak przy takiej prędkości 60-90 to raczej chwilowe pod górke i to podczas przyspieszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mało który autobus miejski, a po przegubie wnoszę że o taki chodzi, może pozwolić sobie na taką

> prędkośc, z reguły ustawia się limitery zgodnie z życzeniem klienta na 70-75 km/h.

U nas większość Solarek ma 80km/h, nowe U15 ma 85km/h, ale ostatnio jeden U18 leciał 90km/h... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas większość Solarek ma 80km/h, nowe U15 ma 85km/h, ale ostatnio jeden U18 leciał 90km/h...

jednoczłonowe autobusy - zgadza się, na Skandynawię wielkie U15LE w dodatku na CNG potrafią mieć ustawione vmax na 95 km/h, ale nie słyszałem jeszcze o wyścigowym przegubowcu, zresztą chyba bałbym się tyle wyciskać z takiego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednoczłonowe autobusy - zgadza się, na Skandynawię wielkie U15LE w dodatku na CNG potrafią mieć

> ustawione vmax na 95 km/h, ale nie słyszałem jeszcze o wyścigowym przegubowcu, zresztą chyba

> bałbym się tyle wyciskać z takiego zestawu

No wybacz, filmików z U18 ci nie nakręcę... zlosnik.gif

Jedzie całkiem OK, jedynie obroty ma ciut wysoki, kawałek na czerwonym... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas większość Solarek ma 80km/h, nowe U15 ma 85km/h, ale ostatnio jeden U18 leciał 90km/h...

ale mowimy tu o rzeczywistych czy licznikowych predkosciach?

bo w Szwecji zdarzylo mi sie jechac autobusem miejskim 100km/h (licznikowe oczywiscie)

a wiele innych autobusow ma na desce informacje, ze predkosc jest limitowana do 90km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Licznikowe, ale przekłamania są minimalne. Autobusu są homologowane pod konkretny rozmiar opon, a

> liczniki dokładnie wyskalowane zgodnie z oponami...

licznik bierze informacje z tego samego sygnału co tachograf, bo tak jest najprościej - stąd licznikowa jest równa praktycznie rzeczywistej, inaczej tacho by przekłamywało waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jesli by byl na gaz ziemny to by bylo normalniejsze, czy tez stanowczo za duze?

zużycie gazu ziemnego nie podaje się w litrach, a w m3, to wskazanie o którym piszesz na początku na pewno było w l/100km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a bo co? chętnie zobaczę przeguba który zaiwania prawie setkę

W Warszawie jest kilka SU18 bez 'kagańca'. Jeśli na takiego trafię i będzie na trasie kawałek przewidywalnej nawierzchni (w sensie braku pofałdowań asfaltu, co by miski olejowej nie rozwalić na dzień dobry) to Ci taki filmik skręcę. W Warszawie w Al. Sobieskiego od Witosa do Dolnej (około 1500 m) kilka razy rozpędzałem się taką osiemnastką do dziewięćdziesięciu kilku km/godz. Więcej się nie da, bo serce na ramieniu a i ten Bogu ducha winny pasażer może mieć wkrótce z_lol1.gif pełne majty zlosnik.gif ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a bo co? chętnie zobaczę przeguba który zaiwania prawie setkę

Proszę. Ponieważ u mnie autobusy kozystaja z autostrad (trasy liniowe zlosnik.gif, dojazdy i zjazdy do obory) to i nie mogą być za mułowate.

Wszystkie nowe dostarczone w ostatnich miesiącach na uzupełnienie stanu po pozarze, maja ograniczenie od 85 do 95 w zależności od marki i modelu, starsze różnie, w jednych 85 w innych brak.

Dziś miałem przedpotopowego, przegubowego Neoplana, którym pojechałem po A43 a potem A2 równe 125 km/h, jeszcze pociągnąłby troszkę szybciej ale zabrakło autostrady. Dojechałbym pewnie do Hannoveru albo i Berlina żeby się jeszcze rozpędzić. To wszystko oczywiście na pusto na dojeździe z obory.

To dlatego że miał porządny motor, z wyraźnie większym momentem niż nowe. Jazda po mieście to był czysty miód, fajnie działająca skrzynia Voitha, identyczna w reakcji i gładkości do tych które są w części warszawskich U15. Zresztą kiedyś podobnego w osiagach U15 ujeżdżałem w warszawskim R1 na pięknej, niestety unicestwionej przez ztm linii 408. Rozpędzał sie gładko do ponad 100.

Nowe niestety tak nie mają.

Nasze nowe przegubowe Mercedesy (te z 2008 i 2009 też) i MANy ledwo jadą.

Czekam teraz na nowe Solarisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więcej się nie da, bo serce na ramieniu a i ten Bogu ducha winny pasażer może mieć

> wkrótce pełne majty ...

Daj mu na zjeździe do zajezdni jak nie będzie kibiców na pokładzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Warszawie jest kilka SU18 bez 'kagańca'. Jeśli na takiego trafię i będzie na trasie kawałek

> przewidywalnej nawierzchni (w sensie braku pofałdowań asfaltu, co by miski olejowej nie

> rozwalić na dzień dobry) to Ci taki filmik skręcę. W Warszawie w Al. Sobieskiego od Witosa do

> Dolnej (około 1500 m) kilka razy rozpędzałem się taką osiemnastką do dziewięćdziesięciu kilku

> km/godz. Więcej się nie da, bo serce na ramieniu a i ten Bogu ducha winny pasażer może mieć

> wkrótce pełne majty ...

dokładnie, u mnie na Ostrobramskiej jest 6 sztuk i do 95km/h bujają się bez problemu

co prawda ze zbiornika kubełkiem się wtedy nalewa i niestabilne to jak dżdżownica ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jakim celu włączasz wentylację dachową - przecież jest dość głośna ?

Zdaje się do Aarhus większość SU była bez klimy dla pasażerów więc pozostają szyberdachy i wiatraki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jakim celu włączasz wentylację dachową - przecież jest dość głośna ?

Nie we wszystkich jest głośna, sam nie wiem czemu... Na dodatek w nowszych mamy regulacje prędkości obrotowej, więc można przykręcić, i nie wyje...

A ten wczoraj, hmm... sam nie wiem, nie pamiętam... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadnego na alu u nas nie widziałem...

były były, felgi firmy alcoa świeciły się jak psu....

pierwsze AArhusy które pamiętam

>Foteli też nie...

no z tymi turystykami może przesadziłem, chodziło mi o takie

http://www.flickr.com/photos/oleryolf/6622335521/

ogólnie śliczne auta by były, gdyby nie kolor nadwozia... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> były były, felgi firmy alcoa świeciły się jak psu....

> pierwsze AArhusy które pamiętam

Aż zobaczę, czy coś się z tego ostało...

> no z tymi turystykami może przesadziłem, chodziło mi o takie

> http://www.flickr.com/photos/oleryolf/6622335521/

> ogólnie śliczne auta by były, gdyby nie kolor nadwozia...

Takie to u nas wszystkie mają... wink.gif

PS. Ktoś z Solarisa siedzi na http://www.phototrans.eu, bo juz są wszystkie nowe U15 powpisywane, łącznie z numerami VIN... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> były były, felgi firmy alcoa świeciły się jak psu....

Po roku już zero pierwotnego blasku jest.

A po ok 3 latach obręcze ulegają lekkiej dezintegracji.

W/g dobrze zaprzyjaźnionego i dobrze znającego się na rzeczy gumiarza - obręcze ze stopu to si sprawa, ale tylko do sprzętów duuużo jeżdżących, gdzie koła często są demontowane.

Inaczej opony na styku z obręczą gniją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ten wczoraj, hmm... sam nie wiem, nie pamiętam...

Ja to włączam, kiedy do busa wchodzi pax oblany jakimś goow...nem drogeryjnym - niedomyty ale wypsikany dezodorantem na max'a ...

I nieważne, przy których drzwiach stoi (czwarte?) ale [motyla noga] w kabinie jeb...ie gównem na maksa czyli jakbyś się nie poświęcał pracować się nie da sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to włączam, kiedy do busa wchodzi pax oblany jakimś goow...nem drogeryjnym - niedomyty ale

> wypsikany dezodorantem na max'a ...

> I nieważne, przy których drzwiach stoi (czwarte?) ale [motyla noga] w kabinie jeb...ie gównem na

> maksa czyli jakbyś się nie poświęcał pracować się nie da

Wiesz, że ja też? Ale tez jedzie, tez takich mamy... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.