Skocz do zawartości

Pojedyncze stuki przy ruszaniu, hamowaniu, przy skręcie...


DJ82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od pewnego czasu mam dziwne stuki (jakby przełamywanie karoserii) ale pojedyncze - czyli jak ruszam potem dopiero jak hamuje albo szybciej zmieniam kierunek jazdy... czasami przy ruszaniu popyka (bo to chyba lepsze słowo do określenia tego dźwięku) kilka razy itd.. Słychać to jakby z tyłu ale ręki nie dam sobie uciąć... jak byłem na przeglądzie to gość stwierdził że łożyska w wahaczach do wymiany. Kupiłem już nawet zestawy naprawcze ale jak już się zabierałem za wymianę to nie zauważyłem tam żadnego luzu...

Moje podejrzenia to albo tylne zawieszenie (łożyska wahaczy) albo tylna tulejka wahaczy przednich... ale to by raczej na dołkach było też słychać...

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Od pewnego czasu mam dziwne stuki (jakby przełamywanie karoserii) ale pojedyncze - czyli jak ruszam

> potem dopiero jak hamuje albo szybciej zmieniam kierunek jazdy... czasami przy ruszaniu popyka

> (bo to chyba lepsze słowo do określenia tego dźwięku) kilka razy itd.. Słychać to jakby z tyłu

> ale ręki nie dam sobie uciąć... jak byłem na przeglądzie to gość stwierdził że łożyska w

> wahaczach do wymiany. Kupiłem już nawet zestawy naprawcze ale jak już się zabierałem za

> wymianę to nie zauważyłem tam żadnego luzu...

> Moje podejrzenia to albo tylne zawieszenie (łożyska wahaczy) albo tylna tulejka wahaczy

> przednich... ale to by raczej na dołkach było też słychać...

> Ma ktoś jakiś pomysł co to może być??

Proponuję sprawdzić dokręcenie wahaczy do belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuję sprawdzić dokręcenie wahaczy do belki.

Kolega dobrze radzi, mam podobne objawy. Okazało się że przednia poduszka prawego wahacza jest wybita i stąd te stuki. Najlepiej unieś tył auta i wtedy widać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.