Skocz do zawartości

SC 1.1 SPI + JUNKERS / Problemy na beznynie


Astyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu borykam się z problemem w SC od dziewczyny.

Mianowicie... po odpaleniu ( gdy jest na benzynie ) auto ledwo się kreci muli dławi go każda próba dodania gazu = zgaśniecie.

Gdy po odpaleniu zaczekam chwile ok 1 min aż jakoś zacznie się kręcić dodam gazu przełączy się na LPG i... auto nie do poznania. Pracuje równo wkręca się na obroty no igła.

Jedyne kłopoty sprawia jak pisałem po odpaleniu gdy pracuje na benzynie no i podczas jazdy na benzynie zauważyłem ze do 4 tys obr. się jakoś kreci a później ma mula i nie wejdzie wyżej.

Co do LPG idzie idealnie.

Jedyne co mnie zaniepokoiło to ze dziś po resecie komputera auto sobie chodziło na wolnych a na ziemi za wydechem pełno czarnych kropek i w sumie cala tylnia klapa po malej przejażdżce jest cala w kropkach ale nie zwróciłem na to uwagi... jakby olej palił i prycha ;o ?

Wrzucam filmik pracy silnika no i tłumika ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a pamiętasz kiedy ostatnio był wymieniany filtr paliwa? może jest ostro zaje...

> wykręć przepustnicę i przeczyść ją dokładnie... krokowiec tak samo

> na jakim oleju silnik chodzi?

10W40 półsyntetyk

Przepustnica wymyta / wydmuchana poskładana.

Filtr.... hmy sprawdze....

Ale czemu tak prycha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli mało jeżdżone na noPb to być może wtryski zapieczone...

> Przynajmniej tak sugeruje fakt, że na LPG auto pracuje poprawnie.

Wiesz jak to auto od laski -.- LPG i wio ;o Benzyny malo widzialo no chyba ze ja go brałem na spcer to to zawsze przegoniłem na noPb zlosnik.gif

Ale zeby tak nagle wtrysk? Chodzil w miare nagle odpalamy a tu mul.... i zacza prychac. Dziwily mnie czarne kropki na calej tylniej klapie które ciezko sie zmywaly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz jak to auto od laski -.- LPG i wio ;o Benzyny malo widzialo no chyba ze ja go brałem na spcer

> to to zawsze przegoniłem na noPb

> Ale zeby tak nagle wtrysk? Chodzil w miare nagle odpalamy a tu mul.... i zacza prychac. Dziwily

> mnie czarne kropki na calej tylniej klapie które ciezko sie zmywaly....

Oleju ubywa?

Ja stawiam na wtryski benzynowe. Gdyby był problem natury ogólnej niezależnie od rodzaju paliwa tłuste kropki pojawiałyby się również przy pracy na LPG.

Najprościej byłoby podmienić listwę na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oleju ubywa?

> Ja stawiam na wtryski benzynowe. Gdyby był problem natury ogólnej niezależnie od rodzaju paliwa

> tłuste kropki pojawiałyby się również przy pracy na LPG.

> Najprościej byłoby podmienić listwę na inną.

Oleju ubywa fakt ale nie określę czy bierze olej skoro jest wyciek z pod miski jeszcze nie zrobiony....

Jak coś to wtryskiwacz zlosnik.gif To SPI jeden w przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imho zabrudzony wtryskiwacz, leje paliwem i silnik nie jest w stanie przepalić benzyny i stąd kapki

> z wydechu.

> ps. katalizator na pokładzie?

Przy zakupie kata już nie było.... strumienica i tłumik końcowy i tyle ;o

Odziwo cicho chodzi zlosnik.gif

Wczoraj zrobiłem mu reset i dalem pochodzic na wolnych do załaczenia wentylatora.... ii... jest lepiej wmiare pracuje po odpaleniu. Tyle ze ten sam zabieg pomogl mu jakis miesiac temu i po jakims czasie znowu te same objawy.

Spróbuje go potraktować jeszcze STP do czyszczenia wtryskiwaczy... Pojeżdżę i zobacze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.