Skocz do zawartości

Czy jakies TU da pakiet "dealerski" na roczne uzywane auto?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest mozliwe zawarcie ubezpieczenia w tzw "pakiecie dealerskim" na roczne auto uzywane?

Jezeli tak to w jakim?

Dealer (ASO danej marki) sprzedajacy auto twierdzi, ze nie ma takiej opcji (w tej chwili auto ma tylko "OC komis" jak to wyrazil sie sprzedawca, wczesniej byl komplecik.

Nie wiem jeszcze co mi taniej by wyszlo, ale podejzewam, ze jednak taki pakiecik niz liczenie po znizkach.

ZNalazlem narazie, ze PTU oferuje cos takiego.

Przy okazji dyskryminuje wlascicieli popularnego auta:

Quote:

C. Zwyżki liczone od części składki przypadającej na ubezpieczenie AC:

• 20% zwyżka za brak konsumpcji sumy ubezpieczenia.

• 30% zwyżka za zniesienie udziału własnego we wszystkich szkodach

• 30% zwyżka dla samochodów m-ki VW Passat.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji dyskryminuje wlascicieli popularnego auta:

> Quote:

> C. Zwyżki liczone od części składki przypadającej na ubezpieczenie AC:

> • 20% zwyżka za brak konsumpcji sumy ubezpieczenia.

> • 30% zwyżka za zniesienie udziału własnego we wszystkich szkodach

> • 30% zwyżka dla samochodów m-ki VW Passat.

Passat to najczesciej kradzione auto obok Golfa i dlatego. Zwyzki sa takze dla wlascicieli BMW - w niektorych firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to znaczy pakiet dilerski

W moim rozumowaniu cos co skutkuje skladka np. 4% wartosci auta (niezaleznie od posiadanej historii ubezpieczenia) przy zakupie tak jak to bywa przy funkiel nowej bryce zakupionej w salonie, z reguly mozna go kontynuowac przez pewien okres w latach nastepnych.

Nie wiem czy tak sie to powinno nazywac dlatego dalem "".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim rozumowaniu cos co skutkuje skladka np. 4% wartosci auta (niezaleznie od posiadanej historii

> ubezpieczenia) przy zakupie tak jak to bywa przy funkiel nowej bryce zakupionej w salonie, z

> reguly mozna go kontynuowac przez pewien okres w latach nastepnych.

> Nie wiem czy tak sie to powinno nazywac dlatego dalem "".

Jeden z kącikowiczów ubezpieczał u mnie swoje roczne auto, oferta okazała się tańsza,

niż to co oferowało TU (Benefia) z salonu/miejsca zakupu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim rozumowaniu cos co skutkuje skladka np. 4% wartosci auta (niezaleznie od posiadanej historii

> ubezpieczenia) przy zakupie tak jak to bywa przy funkiel nowej bryce zakupionej w salonie, z

> reguly mozna go kontynuowac przez pewien okres w latach nastepnych.

> Nie wiem czy tak sie to powinno nazywac dlatego dalem "".

Tak to jest pakiet dealerski. Należy jednak uważać, choć w przypadku nowych aut nie ma takiego znaczenia, że często te pakiety mają udziały własne na poziomie 20% i więcej jeżeli szkodę naprawia się poza ASO. Ale w sumie to bez znaczenia bo gdzie klepać nową furę jak nie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest pakiet dealerski. Należy jednak uważać, choć w przypadku nowych aut nie ma takiego

> znaczenia, że często te pakiety mają udziały własne na poziomie 20% i więcej jeżeli szkodę

> naprawia się poza ASO. Ale w sumie to bez znaczenia bo gdzie klepać nową furę jak nie w ASO.

W tej kwestii należy zawsze uważać przy zawieraniu polisy, nietylko jeśli chodzi o pakiet dealerski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to znaczy pakiet dilerski

oferta TU, ktora jest dostepna jedynie u dealerow danej marki

nie zawsze jest ona najtansza bo np. w Audi jest to bardzo "wypchany" pakiet

z samochodem zastepczym na miesiac itd itp

Jednak jest to zwykle oferta korzystna szczegolnie jak ktos zamierza naprawiac bezgotowkowo w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykle taki prawdziwy pakiet dealerski dana marka ma podpisany na wylacznosc z 1 TU

Bywalem u dealerow co mieli nawet 3-4 firmy, moj dealer mowi, ze na te auto nie dostane u niego pakietu dealerskiego i juz.

Moze to byc nawet "oszukany pakiet dealerski", aby odpowiadal mi finansowo i warunki byly odpowiednie (w sensie brak udzialow wlasnych, naprawa w ASO bezgotowkowa, a nie jakies tam kosztorysy itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden z kącikowiczów ubezpieczał u mnie swoje roczne auto, oferta okazała się tańsza,

> niż to co oferowało TU (Benefia) z salonu/miejsca zakupu auta.

Jednak dealer przebil wszelkie oferty pakietem oferowanym przez Hestie, az mi icon_eek.gif wyszly na wierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.