Skocz do zawartości

ustawienia klimy oraz konserwacja (focus MK2) - pytanie


delad

Rekomendowane odpowiedzi

cześc

pisałem juz niedawno o samoczynnym włączaniu się klimy (w Focusie 2009) przy ustawionym nawiewie na przednią szybę. Jeżdżę sobie tak już jakiś czas i przyznam ze mnie to denerwuje. Czy jest możliwość wyłączenia tej opcji w ASO na przykład? Albo jakimś domowym sposobem?

Drugie pytanie: jak jest z konserwacją focusów 2009? maja jakąś fabryczną konserwację np. w progach? Trzeba to robić samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu?

> wiecej paliwa sie spala.

> ja wlaczam jak jest potrzebna.

ja własnie o tym pisze - instrukcja mówi że klima może spalać litr paliwa na godzinę. A potem wychodzi kosmiczne spalanie. Jak sie jedzie rano do pracy teraz to nie jest ani goraco ani wilgotno wiec po co sobie nabijać rachunek?

co do konserwacji antykorozyjnej to robił to ktoś czy fabryczne może być? O ile takowe jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja własnie o tym pisze - instrukcja mówi że klima może spalać litr paliwa na godzinę. A potem

> wychodzi kosmiczne spalanie. Jak sie jedzie rano do pracy teraz to nie jest ani goraco ani

> wilgotno wiec po co sobie nabijać rachunek?

No właśnie. Włączam jak jest potrzeba.

A to co mówisz - że klima się aktywuje jak na szybę puścisz - może włączacie ten guzik od odmrażania (kolor czerowy chyba ten znaczek posiada)? Bo jest też guzik, który po prostu kieruje nawiew na szybę i on nie włącza dodatkowo klimy.

> co do konserwacji antykorozyjnej to robił to ktoś czy fabryczne może być? O ile takowe jest.

Nie robiłem, nie zamierzam, nie słyszałem aby ktokolwiek robił. W dawnych czasach to się robiło i owszem, ale teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj spokoj temu autu - nic ci nie zardzewieje - jak auto nie bite to nie będzie rdzewieć

wink.gif OK - dam mu juz spokój, przyznam że fajnie mi się nim jeździ i jestem zadowolony z zakupu. byłem tez na przegladzie w ASO i nic nie znaleźli co by wymagało interwencji. Jedynie wymienili żarówki oświetlenia tablicy rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W dieslu klima średnio podnosi mi spalanie o około 0,6 - 0,8l/100km

> Sprawdzone na pełnych / tych samych trasach, z klimą i bez

ale jazda z klimą to może być 32'C i duża wilgotność, gdzie sprężarka pewnie śmiga z pełnym obciążeniem non stop

a może być 24'C, gdzie pracuje na 30%

hmm.gif

u mnie na postoju chwilowe spalanie skacze z 1.0-1.1L/h do prawie 2.0L/h - dmuchawa na 2/3biegu, temp na zew powyżej 30'C

jak włączę np w czasie deszczu przy temp ok 20'C to podnosi się do 1.5L/h

na trasie spalanie wzrastało w ciężkich warunkach o grubo ponad 1L, jak jadę nocą to mam 8-8.5L/100km,

w dzień ta sama trasa dochodziła nawet do 10L/100km (mniej płynny ruch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jazda z klimą to może być 32'C i duża wilgotność, gdzie sprężarka pewnie śmiga z pełnym

> obciążeniem non stop

> a może być 24'C, gdzie pracuje na 30%

> u mnie na postoju chwilowe spalanie skacze z 1.0-1.1L/h do prawie 2.0L/h - dmuchawa na 2/3biegu,

> temp na zew powyżej 30'C

> jak włączę np w czasie deszczu przy temp ok 20'C to podnosi się do 1.5L/h

U mnie jak włączę na postoju, to spalanie w takich przypadkach jak opisane wzrasta do maks. 1,0l/h ale zazwyczaj jest to 0,8l/h. Normalnie mam 0,5 a nawet momentami 0,4 się pojawia. Zastanawia mnie to w ogóle czy nie za nisko, bo bez klimy potrafi mi lekko telepać silnikiem. Jak włączę klimę to ten objaw zanika...

> na trasie spalanie wzrastało w ciężkich warunkach o grubo ponad 1L, jak jadę nocą to mam

> 8-8.5L/100km,

> w dzień ta sama trasa dochodziła nawet do 10L/100km (mniej płynny ruch)

W benzynie mogą być większe różnice ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.