Skocz do zawartości

Umowa użyczenia a wjazd poza PL/EU


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Posiadam samochód na zasadzie użyczenia. Z właścicielem mam spisana umowę. Posiadam dowód rej, ubezpieczenie tego pojazdu. Jak ma sie sprawa wjazdu takim pojazdem poza PL/EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Posiadam samochód na zasadzie użyczenia. Z właścicielem mam spisana umowę. Posiadam dowód rej,

> ubezpieczenie tego pojazdu. Jak ma sie sprawa wjazdu takim pojazdem poza PL/EU?

A co jest napisane w tej umowie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Posiadam samochód na zasadzie użyczenia. Z właścicielem mam spisana umowę. Posiadam dowód rej,

> ubezpieczenie tego pojazdu. Jak ma sie sprawa wjazdu takim pojazdem poza PL/EU?

To zależy gdzie jedziesz. Masz już jeden link.

Na Ukrainę na przykład potrzebujesz napisane po polsku oraz do wyboru ukraińsku lub rosyjsku notarialnie potwierdzone upoważnienie. Plus zielona karta oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że musisz mieć upoważnienie

Nie musisz miec upowaznienia, tylko dokument ktory potwierdza twoje prawo do dysponowania pojazdem.

Ale.

1. Po pierwsze szaansa ze w jakimkolwiek kraju ktos zostanie o to poproszony jest jak 1/1000.

2. Umowa uzyczenia pojazdu spelania funkcje takiego upowaznienia w 100% albo i nawet wiecej wink.gif Fakt, ze na umowie nie ma slowa o zezwolniu na wyjazd za granice, nie gra tu roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> 1. Po pierwsze szaansa ze w jakimkolwiek kraju ktos zostanie o to poproszony jest jak 1/1000...

Pewnie tak, ale lepiej mieć bo jak już poproszą to nie ma zmiłuj tylko laweta i parking. Sam znam taki przypadek w Belgii. Nawet takie samo nazwisko właściciela i użytkownika nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz miec upowaznienia, tylko dokument ktory potwierdza twoje prawo do dysponowania pojazdem.

> Ale.

> 1. Po pierwsze szaansa ze w jakimkolwiek kraju ktos zostanie o to poproszony jest jak 1/1000.

> 2. Umowa uzyczenia pojazdu spelania funkcje takiego upowaznienia w 100% albo i nawet wiecej Fakt,

> ze na umowie nie ma slowa o zezwolniu na wyjazd za granice, nie gra tu roli.

No, na Ukrainie kolegę to kosztowalo 20 Euro na wjeździe i 100 Euro na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.