Skocz do zawartości

do byłych stilo userów - zmiana na crome


manic

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki dylemat czy zmienić stilo JTD na cromę MJ i teraz kilka wątpliwości i pytań. Nie szukam odpowiedzi czy warto ale różnic mających dla mnie znaczenie stąd liczę na obiektywne odpowiedzi.

1. Jak jest z miejscem we wnętrzu i bagażniku w stosunku do stilo MW? Miejsce z przodu i z tyłu?

2. Czy croma sprawdzi się dla wysokiego kierowcy powiedzmy powyżej 190cm? Czy ten mebelek środkowy nie będzie zbytnio przeszkadzał.

3. Podobno croma jest super wyciszona, czyli rozumiem, że efektu cieżarówki jak w stilo JTD nie ma? Jak z poziomem głośności na wolnych obrotach w kabinie?

4. Jak pracuje sprzęgło bo w stilo dość twardo co mnie momentami irytuje. Jak jest w cromie, czuć masę czy może jest jak w typowej osobówce?

5. Jak jest defacto ze spalaniem w zakorkowanym mieście. W stilo powiedzmy, że zamknę się w 7,5l, jak w cromie 120KM i 150KM (wszystko w manualu)?

6. Jak jest z wymianą żarówek, czy takie same klocki jak w stilo z lewej strony?

7. Czy są wersje z przesuwaną + dzieloną kanapą + z regulacją pochylenia oparcia?

8. Jak croma wybiera nierówności zwłaszcza poprzeczne nierówności typu przejazd prostopadle przez tory tramwajowe nieco wystające - w stilo jest to trochę irytujące mimo wymiany łaczników stabilizatora co 10kkm.

9. 120MJ czy 150MJ - nie chodzi mi o osiągi ale koszty eksploatacji i typowe problemy, z którym mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 - spokojnie się zmieści, mam pod 2m i jeździ się naprawdę wygodnie,

3- według mnie z wyciszeniem naprawdę nie jest źle, szczególnie przy prędkościach autostradowych.

5 - 120km powinieneś się zmieścić, 150KM - będzie trudno

6- dostęp ograniczony ale wymienić żarówki można spokojnie we własnym zakresie

8 - nie zauważyłem jakichkolwiek negatywnych odczuć, więc chyba ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 Ja mam 190 cm i jest to jedne z nielicznych aut gdzie szybko znalazłem optymalne dla siebie miejsce, a nad głową jeszcze trochę miejsca jest. Na trasach za mną siedzi żona i twierdzi że ma bardzo dużo miejsca. Bagażnik ma 500 l dla mnie jak przesiadałem się z Zafiry był dećko maławy teraz się przyzwyczaiłem.

ad.3 Jest dobrze wyciszona dopiero koło 140km/h zaczyna się słyszeć wiatr. Na wolnych obrotach w środku silnika prawie nie słychać jednak pamiętajmy, że jest to diesel.

ad.5 W zakorkowanym mieście 150KM lubi sobie łyknąć mi średnio 8.1-8.6 l a zimą czasami i koło 9.0l.

ad.7 Kanapa tylna jest dzielona, natomiast przesuwana raczej na pewno nie jest i regulacji konta oparcia chyba również nie posiada przynajmniej ja nie mam.

ad.8 Jak dla mnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik w Cromie jest zdecydowanie mniejszy niż w Stilo MW, miejsca w samym aucie jest wystarczająco dużo. Po przesiadce ze Stilo JTD do Cromy, długo się zastanawiałem jak mogłem się przyzwyczaić do drgań i hałasu w Stilo. Polecam wersję 120 ze względu na 100% brak klap wirowych i problemów z nimi związanych. Resztę napisali już koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpowiedzi.

> 1. Jak jest z miejscem we wnętrzu i bagażniku w stosunku do stilo MW? Miejsce z przodu i z tyłu?

Miejsca dla pasażerów jest od groma ale bagażnik to raczej nie powiem aby był bardziej ustawny niż w MW... jak kolega ma przesuwane z tyłu siedzenia to MW jest praktyczniejsze do przewozu lodówki lub szafki... ale 500 litrów do okien robi swoje i naprawdę potrafię tam zapakować- nie mam podwójnej podłogi więc mam miejsca bez liku...

> 2. Czy croma sprawdzi się dla wysokiego kierowcy powiedzmy powyżej 190cm? Czy ten mebelek środkowy

> nie będzie zbytnio przeszkadzał.

Bez problemu .. Croma ma 1,6 metra wysokości i miejsca nad głowa jest sporo i z tyłu i z przodu

> 3. Podobno croma jest super wyciszona, czyli rozumiem, że efektu cieżarówki jak w stilo JTD nie ma?

> Jak z poziomem głośności na wolnych obrotach w kabinie?

Jest duża różnica która wynika z silnika MJTD ale i również wyciszenia... ja ją oceniam na około 20 km/h w stosunku do Stilo JTD 5 drzwiowego .... wiem dziwny wskaźnik ale jadąc 110 masz tak jak jadąc 90 Stilakiem ... co nie zmienia faktu że jeszcze ją wyciszyłem dodatkowo ..

> 4. Jak pracuje sprzęgło bo w stilo dość twardo co mnie momentami irytuje. Jak jest w cromie, czuć

> masę czy może jest jak w typowej osobówce?

W stilo ładnie mi pracowało i w Cromie również.... może to kwestia sprzęgła a nie auta... jest hydrauliczne

> 5. Jak jest defacto ze spalaniem w zakorkowanym mieście. W stilo powiedzmy, że zamknę się w 7,5l,

> jak w cromie 120KM i 150KM (wszystko w manualu)?

Wiesz co kierowca to inne spalanie... ogólnie w stosunku do 115 KM Jtd Croma pali mi więcej o około 0,6 litra ( 150 manual bez DPF ) jak masz automat i DPF to odpowiednio jeszcze dodaj sobie 1,5 litra i będziesz miał wynik...

To moje.... wink.gif ale jak tam zerkniesz to średnia dla CROM to jest 7,5 i więcej...

icon1.png

Wszystko zależy od Vśred ... przy 24 km/h mam gdzieś 7,2-7,5 a przy 4 km/h mam 20-24 litr/100

> 6. Jak jest z wymianą żarówek, czy takie same klocki jak w stilo z lewej strony?

Nie ... tu jest znacznie wygodniej spokojnie wymieniłem w białej koszuli ... ale do Volvo S40 daleka droga smile.gif

> 7. Czy są wersje z przesuwaną + dzieloną kanapą + z regulacją pochylenia oparcia?

NIE co uważam za wadę w dodatku nie ma na długie przedmioty klapki - narty jak w Stilo. Brak również szuflad pod siedzeniami i stoliczka dla dzieci ... ale są roletki i czasami DVD... smile.gif

> 8. Jak croma wybiera nierówności zwłaszcza poprzeczne nierówności typu przejazd prostopadle przez

> tory tramwajowe nieco wystające - w stilo jest to trochę irytujące mimo wymiany łaczników

> stabilizatora co 10kkm.

Z tyłu masz zawieszenie wielo wahaczowe więc jest o niebo lepiej ... z przodu tradycyjne ale ja sobie chwale... niestety Masa robi swoje a i rozstaw osi 2700 mm robi swoje

> 9. 120MJ czy 150MJ - nie chodzi mi o osiągi ale koszty eksploatacji i typowe problemy, z którym

> mniej?

Padające skraplacze klimatyzacji - koszt z wymianą to 700 zł u mnie w styczniu / utleniają się ... Identycznie jak w Nowym Bravo wypadają lamelki... nie pękają sprężyny, nie opadają, nie ma problemu z wahaczami - ja mam już 100 tys na oryginalnych ani z innymi pierd... - po 2006 nawet banany już sie nie sypią w tylnym zawieszeniu... hamulce w nowszych wersjach są wszystkie od 120 KM więc mniejsze ... nic sie nie dzieje... skrzynie trwałe silniki typowe usterki od EGR-a czyszczenie ... do tego klapy wirowe na kolektorze... po 2007 już nowe nie psują się do tego DPF który jak działa to działa smile.gif i co jeszcze.... to wszystko.... mało jest tu wpisów o problemach.... nie ma problemu klimatronika- tych seromotorów co są w Stilo - nie mają potencjometrów... trudno było mi się przyzwyczaić do kluczyka na środkowej konsoli ale uważam to za wielki + tego auta... Tak naprawde musisz sie przejechać takim kanapowozem i stwierdzić, czy pasuje ci to rozwiązanie i te fotele które nie trzymają na boki i czy pozycja za kierownicą odpowiada... Navigacja pracuje tak samo jak w Stilo tyle że jest mniejszy ekran o 0,5 cala - w stilo 7 tu 6,5....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 197 i croma nie dla mnie..

Nie chce straszyć ale musisz się przymierzyć.

Kazu widział, a ja chętnie zobacze tych co sie wygodnie mieszcza.

Siedzac na samym dole próba obejzenia sie w prawo kończy sie oparciem czoła o schowek na okulary.

Wychodzi jajowatosc cromy, tu stilo lepsze. Gdyby nie ta przypadlosc juz miałbym crome.

Ps

kazu bedziesz autem na spocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 197 i croma nie dla mnie..

> Nie chce straszyć ale musisz się przymierzyć.

> Kazu widział, a ja chętnie zobacze tych co sie wygodnie mieszcza.

> Siedzac na samym dole próba obejzenia sie w prawo kończy sie oparciem czoła o schowek na okulary.

> Wychodzi jajowatosc cromy, tu stilo lepsze. Gdyby nie ta przypadlosc juz miałbym crome.

> Ps

> kazu bedziesz autem na spocie?

ps schowek na okulary jest z lewej:]

ja mam 180cm wzrostu, siedze na samym dole i nad glowa mam dobre 15cm miejsca. Za mna pasazer ma duzo miejsca na nogi. Niestety porownania do stilo niemam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps schowek na okulary jest z lewej:]

Mój błąd.: rotfl.gifmlot.gif

> ja mam 180cm wzrostu, siedze na samym dole i nad glowa mam dobre 15cm miejsca.

Nad głowa też mam, ale nie po bokach. Nie zale sie na wysokosctylko na jajowatosc cromy.

>Za mna pasazer ma

> duzo miejsca na nogi. Niestety porownania do stilo niemam

Moim zdaniem z tylu więcej miejsca niż w stilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nad głowa też mam, ale nie po bokach. Nie zale sie na wysokosctylko na jajowatosc cromy.

moj ojciec, wzrost 180cm, bardzo barczysty mowi ze jest duzo miejsca wink.gif no ale moze to jego subiektywne odczucia. Najlepiej sie samemu przymierzyc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mnie sprowadziłeś na ziemię

W takim razie mamy jakieś inne proporcje ciała albo fotel u Ciebie nie jest obniżony na maxa. Jak pisałem mam pod 2m (chyba również 197cm) i nigdy nie uderzyłem głową o schowek na okulary... dla mnie miejsca nad głową jest zupełnie wystarczająco.

a dla zainteresowanego - najlepiej sprawdzić na żywo i usiąść za kierownicą Cromy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam problemem jest szerokosc cromy nad drzwiami, lub ułożenie fotela pod krawedzia dachu.

Wysokosci nie brakuje.

Z tego samego powodu wsiadanie do nowego civica może skończyć się utrata ucha..

Nie ma co straszyć. Trzeba się przymierzyć. Nie kupi przecież ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powtarzam problemem jest szerokosc cromy nad drzwiami, lub ułożenie fotela pod krawedzia dachu.

> Wysokosci nie brakuje.

> Z tego samego powodu wsiadanie do nowego civica może skończyć się utrata ucha..

> Nie ma co straszyć. Trzeba się przymierzyć. Nie kupi przecież ze zdjęcia.

aż sam jutro sprawdzę:) jasne chętnie się zjawię i porównamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tomek napisz ze na na bok masz malo przestrzeni na glowe, moze fotel jest blizej drzwi w Cromie niz

> w Stilo.

Kufa, a co piszę?

NIE WYSOKOSC...JAJOWATOSC I SZEROKOSC NAD DRZWIAMI...gdzie polowa ludzi ledwie czubkiem czupryny siega.

Z fona nie dam fotek. Ale kuknijcie na linie dachu mw I cromy..JAJOWATOSC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kufa, a co piszę?

> NIE WYSOKOSC...JAJOWATOSC I SZEROKOSC NAD DRZWIAMI...gdzie polowa ludzi ledwie czubkiem czupryny

> siega.

> Z fona nie dam fotek. Ale kuknijcie na linie dachu mw I cromy..JAJOWATOSC

Ja wiem co piszesz, ale kazdy Ci mowi o wysokosci a nie odleglosci glowy od boku linii dachu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mnie sprowadziłeś na ziemię

Proponuję się przymierzyć Cromy.Ja mierzę 194 cm i jakoś nie widzę problemów w jajowatości auta. Wszystko zależy od ustawienia fotela.Choć jestem wysoki nie mam ustawionego fotela na samym dole .Zanim się zniechęcisz spróbuj siąść i dopasować fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIE WYSOKOSC...JAJOWATOSC I SZEROKOSC NAD DRZWIAMI...gdzie polowa ludzi ledwie czubkiem czupryny

> siega.

> Z fona nie dam fotek. Ale kuknijcie na linie dachu mw I cromy..JAJOWATOSC

Hmm jajowata i owszem jest ale dach bo sufit to już nie koniecznie.... Ja mam 1,6 metra w kapeluszu i na obcasach wink.gif więc się nie wypowiem ... ale taki "kurdupel" jak ja siedzi dość daleko od schowka a mam fotel max do góry podniesiony (głowa znacznie oddalona od końca schowka na okulary ) a co dopiero tacy koszykarze jak wy smile.gif po 2 metry... toć u was fotel jeszcze bardziej musi odsunąć do tyłu a kierownica do przodu całkiem wyciągnięta.

Poza tym schowek zawsze można odkręcić i przykręcić zwykłą rączkę za klkanaście zł na alledrogo... lub nic - zaślepki - jak to już jest taki problem... Stilo nie ma tam tego schowka ale również można go sobie kupić i zamontować... pasuje smile.gif Ja uważam, ze równie dobrze można stwierdzić że kolor dywaników sie nie podoba albo krój tapicerki na tylnej kanapie... Jak postawi się Stilaka obok Cromy to widać różnice w wielkości, wysokości, aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja uważam, ze równie dobrze można stwierdzić że

> Dokładnie tak samo uważam......

Wracam piętro wyżej....

Bo brak mi pomysłu jak wytłumaczyć różnicę między wysokoscia i szerokoscia.

Schowek mam i w stilo....

Nawet jak się zaraz dowiem, ze mam łeb jak Dynia...to w stilo jest pod dachem SZERZEJ.....

JEST TO MOJE SPRAWDZONE ORGANOLEPTYCZNE ZDANIE....

Nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać.

Powtarzam....namawiam na przymiarke i wyrobienie sobie swojego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w grę wchodzi Skoda Octavia II

Co prawda stawiałem na jakiegoś VW ale Skodinka to też ten koncern. Kolega z pracy odebrał wczoraj nową Octavię z salonu. Samochodzik fajny tylko przesiadając się z Cromy tak jakoś nisko się siedzi i mniej miejsca mimo wszystko. Generalnie fajne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co prawda stawiałem na jakiegoś VW ale Skodinka to też ten koncern. Kolega z pracy odebrał wczoraj

> nową Octavię z salonu. Samochodzik fajny tylko przesiadając się z Cromy tak jakoś nisko się

> siedzi i mniej miejsca mimo wszystko. Generalnie fajne autko.

Jest okazja, inaczej bym nie zamieniał smile.gif

Octavia zawsze mi się podobała, co prawda w kombiku bardziej , a nie kombika kupuję , ale.... cóż smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakby jeszcze Combi byla

> a tak jakas bardziej meska felge zalozyc i bedzie git

> ile to realnie pali? bo jechac to napewno nie jedzie

Jechać jedzie i to całkiem sprawnie , coś 10,4 do setki i 191 km/h max, zrobiłem tym ok 60 km (bytom, gliwice i okolice) częściowo po A4 120-130 km/h spaliło to 5,6 l/100 grinser006.gif

Fakt kombi było by miodzio, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechać jedzie i to całkiem sprawnie , coś 10,4 do setki i 191 km/h max, zrobiłem tym ok 60 km

> (bytom, gliwice i okolice) częściowo po A4 120-130 km/h spaliło to 5,6 l/100

> Fakt kombi było by miodzio, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

a jak to w srodku wyglada? duzo ciaśniejsza od krowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak to w srodku wyglada? duzo ciaśniejsza od krowy?

W środku jest tak ,,niemiecko'' zice kubełki z golfa co w dupe cisną grinser006.gif , miejsca nieco mniej, ale bagażnik to jak cała kabina w seicento grinser006.gif Generalnie jakość materiałów, spasowanie itp to inna liga niż Croma mimo niższego segmentu. Fajny wypas teściu kupił więc teraz odziedziczę smile.gif

szkoda, że rok temu na DSG go nie namówiłem grinser006.gif

Tu trochę środka:

86579978.jpg

Uploaded with ImageShack.us

59467782.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> liga niż Croma mimo niższego segmentu. Fajny wypas teściu kupił więc teraz odziedziczę

> szkoda, że rok temu na DSG go nie namówiłem

No ładna.... ale czemu tesciowi sie nie podobała, że po roku zmienia? SuperB kupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.