Skocz do zawartości

Czujnik temperatury


Tribal

Rekomendowane odpowiedzi

> Pany mam taki problem do dziś miałem silnik 1.1 z czapką od 1.2 teraz mam seryjne 1.2 i tu problem

> wcześniej działał mi wskaźnik temperatury a teraz już nie czemu ?zły czujnik ??

a czujnik na wskaźnik to gdzie miałeś w 1.1 ( w głowicy czy 3 pinowy przy termostacie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez mialem taki problem. W 1.2 sa czujniki na kontrolke ktora jak sie juz zapali to zazwyczaj jest

> za pozno

> U mnie byl czarny i zmienilem na czerwony ktore juz ma pelny zakres i wskaznik pracuje jak pownien

dasz jakiegoś linka na allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a teraz macie czarne ?

tak czarny wkręcony obok termostatu na dwa piny ale w poprzedniej głowicy mialem 2 czujniki jeden w obok rozrządu tam właśnie miałem czerwony na jeden pin a drugi czarny koło termostatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak czarny wkręcony obok termostatu na dwa piny ale w poprzedniej głowicy mialem 2 czujniki jeden w

> obok rozrządu tam właśnie miałem czerwony na jeden pin a drugi czarny koło termostatu .

jednopinowy idzie na wskaznik

dwu pinowy do kompa

dlatego jesli ktos nie ma miejsca w glowicy to montuje 3 pinowy lub kombinuje aby gdzies umiescic 1 pinowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednopinowy idzie na wskaznik

> dwu pinowy do kompa

> dlatego jesli ktos nie ma miejsca w glowicy to montuje 3 pinowy lub kombinuje aby gdzies umiescic 1

> pinowy

eh zawsze coś ,ten 3 pinowy chyba drogi jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czasami widze oferty sprzedazy za 50zl z wtyczka

> jakies 3-4 lata temu kupowalem w aso przy swapie na 1.4 16v to placilem okolo 70zl

no właśnie widzę że na allegro nic nie ma frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę odgrzebię temat. Mam w 1.2 8V czujnik temperatury w głowicy jednopinowy czerwony. Podłączyłem go tak jak to jest w 900 i 1.1spi do kontrolki przegrzania w liczniku. Okazało się, że czujnik nie jest skokowy tak jak ten z seja, tylko płynnie zmienia rezystancję wraz ze wzrostem temperatury co powoduje coraz mocniejsze żarzenie się kontrolki w miarę rozgrzania silnika. Skoro tak działa to pytanie czy mogę do tego czujnika podłączyć wskaźnik temperatury? Jeśli tak to w jaki sposób. Miałem kiedyś wskaźnik autogauge ale tam czujnik miał dwa wyjścia a ten w głowicy ma tylko jeden pin. Jak zatem podłączyć ten jednopinowy czujnik ze wskaźnikiem i czy w ogóle to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz wskaźnik z dwupinowy to jeden kabelek do czujnika, drugi do masy i powinno zadziałać.

Dzięki za odpowiedź, przypuszczałem, że ten drugi pin będzie do masy. Wskaźnika jeszcze nie mam, ale zamierzam kupić, dlatego wolałem się z góry upewnić czy da się go podłączyć do obecnego czujnika czy trzeba kupować jakiś inny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.