Skocz do zawartości

Grande Punto 1.4 77KM i 6-biegów


PiotrekPanda

Rekomendowane odpowiedzi

> Pomijając zagadnienia techniczne, przy takiej mocy... ciekawe po co ?

przez 2lata miałem vectre c oraz grande, vectra była w trasy, niestety jestem zmuszony do robienia tras grande, i wkurza mnie jak mam 5bieg, 110km i na obrotomieżu jest ponad 3600 obrotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak myślę aby w moim grande punto zmienić skrzynie biegów z 5biegowego na 6biegową, czy mogą być z

> tym problemy? co muszę zmienić? skrzynie, linki, sprzęgło, wybieraki, półoś też? Chyba

> najlepiej bedzie zakładać taką od 1.4 95KM czy się mylę?

Głowy nie dam uciąć ale podobno pasuje p&p. W sumie nie ważna jest moc ale zestopniowanie skrzyni. Piątka jest o kant d..y , jak wspomniałeś za duże są obroty np przy 100km/h. W Transitku mam przy tej prędkości niecałe 2k obr i duży zapas pod pedałem . A w GP to lipa , nawet w Pandzie jakoś chyba było inaczej bo nie drażniło mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głowy nie dam uciąć ale podobno pasuje p&p. W sumie nie ważna jest moc ale zestopniowanie

> skrzyni. Piątka jest o kant d..y , jak wspomniałeś za duże są obroty np przy 100km/h. W

> Transitku mam przy tej prędkości niecałe 2k obr i duży zapas pod pedałem . A w GP to lipa ,

> nawet w Pandzie jakoś chyba było inaczej bo nie drażniło mnie to.

mam też cały komplet od t-jet 120konnego i może ten byłby nawet lepszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głowy nie dam uciąć ale podobno pasuje p&p. W sumie nie ważna jest moc ale zestopniowanie

> skrzyni. Piątka jest o kant d..y , jak wspomniałeś za duże są obroty np przy 100km/h. W

> Transitku mam przy tej prędkości niecałe 2k obr i duży zapas pod pedałem . A w GP to lipa ,

> nawet w Pandzie jakoś chyba było inaczej bo nie drażniło mnie to.

Nie prównuje klekota z forda do beny w gp, wiadomo , że transit nie będzie miał 3600obr na najwyższym biegu, bo T poszłoby moment ok.gif

Do głw. wątku, odpuściłbym sobie przekładkę, kup klekota 1.3 na trasę z 6 skrzynią i dużo zaoszczędzisz przy tym ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie prównuje klekota z forda do beny w gp, wiadomo , że transit nie będzie miał 3600obr na

> najwyższym biegu, bo T poszłoby moment

> Do głw. wątku, odpuściłbym sobie przekładkę, kup klekota 1.3 na trasę z 6 skrzynią i dużo

> zaoszczędzisz przy tym

brak opcji sprzedaży auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie prównuje klekota z forda do beny w gp, wiadomo , że transit nie będzie miał 3600obr na

> najwyższym biegu, bo T poszłoby moment

No fakt troche może przeholowałem z porównaniem ok.gif

Bujałem się tysz troszku kapeluszowozem Rumcajsem z 1.4 85KM i piątka jest o wiele "przyjemniejsza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brak opcji sprzedaży auta.

to jeździj , podejrzewam że skrzynia 6 nie koniecznie wpłynie na oszczędność paliwa, przy 100 teraz masz pewnie max moment w 8v, więc byle górka przy niższych obr. będzie obciążać mocno silnik, ze wględu na małą moc i moment przy niskim zakresie obr. co wpłynie negatywnie na spalanie i sprzęgło. Jeżeli chodzi o spalanie nie będziesz mądrzejszy niż stado inżynierów stojących za tą konstrukcją ok.gif auto wiele km przejechało na testach zanim oddali do sprzedaży, także na pewno dobrali dobre przełożenia do mocy silnika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeździj , podejrzewam że skrzynia 6 nie koniecznie wpłynie na oszczędność paliwa, przy 100 teraz

> masz pewnie max moment w 8v, więc byle górka przy niższych obr. będzie obciążać mocno silnik,

> ze wględu na małą moc i moment przy niskim zakresie obr. co wpłynie 7negatywnie na spalanie i

> sprzęgło. Jeżeli chodzi o spalanie nie będziesz mądrzejszy niż stado inżynierów stojących za

> tą konstrukcją auto wiele km przejechało na testach zanim oddali do sprzedaży, także na

> pewno dobrali dobre przełożenia do mocy silnika

W takie razie po co pojechałem do marcina na zmiane soft skoro grupa inżynierów tak dobrze dobrała moc moment obr twojego auta?

Spalanie jak spalanie tylko chodzi mi o to aby uzyskać w aucie możliwość "uuspokojenia silnika"

Przy 110 na godzinę mam wrażenie że silniku się męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takie razie po co pojechałem do marcina na zmiane soft skoro grupa inżynierów tak dobrze

> dobrała moc moment obr twojego auta?

Też pojechałem, ale tu się tyczy czytanie ze zrozumieniem, pisałem o przełożeniach nie mocy cool.gif pamiętaj, że do silnika dochodzą normy co2 itp oraz zapewnienie w miarę możliwości większej trwałości silnika, także nie generalizujmy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeździj , podejrzewam że skrzynia 6 nie koniecznie wpłynie na oszczędność paliwa,

Zmieniłem skrzynię w BXie na taką od AXa diesla - zupełnie inne przełożenia. Fakt, że trochę trudniej się ruszał, ale tragedii nie było, za to spalanie w mieście spadło o jakieś 0,5l/100km, za to w trasie od 1-1,5l/100km.

> Jeżeli chodzi o spalanie nie będziesz mądrzejszy niż stado inżynierów stojących za tą konstrukcją auto wiele km przejechało na testach zanim oddali do sprzedaży, także na pewno dobrali dobre przełożenia do mocy silnika

Tutaj mam inne zdanie. Inżynierowie mają jakiś cel. Np. w citroenie skrzynie były tak stopniowane, że na najwyższym biegu uzyskiwało się maksymalną prędkość przy prędkości obrotowej silnika odpowiadającej maksymalnej mocy. Skutek tego był taki, że przy 120km/h obroty silnika były ok. 4000 frown.gif

Po zmianie skrzyni miałem 3000 ...

Uważam, że maksymalną prędkość w samochodzie powinno się uzyskiwać na przedostatnim biegu, a ostatni powinien być używany w celu oszczędności paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.