Skocz do zawartości

Renault Megan II - kilka pytań


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie, ciągnie mnie w kierunku tego samochodu. Celuję w roczniki około 2005 r. i ceny oscylujące w okolicy 15000 zł Interesują mnie tylko silniki benzynowe, widzę, że są 1.4, 1.6 ... mają różne moce. Poproszę o garść przydatnych informacji na temat tego modelu. Czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę ? ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę ?

Generalnie trzeba zwrócić uwagę na to samo co w każdym innym aucie, czyli praca silnika, blachy, wnętrze, kompletność wyposażenia i nie sugerować się przebiegiem a stanem samochodu. W silnikach benzynowych Renault trzeba zwrócić uwagę na koło zmiennych faz rozrządu (KZFR), które jest dosyć kosztowną bolączką, ale też nie należy popadać w panikę.

Ja szukałem auta przez miesiąc i zjeździłem małopolskie, śląskie, podkarpackie i świętokrzyskie, bo aut mnóstwo, ale jak oglądniesz kilka i będziesz wiedział na co zwrócić uwagę to zobaczysz, że wiele z nich to "paździerze".

Jeśli tak jak ja będziesz szukał i sprawdzał auta sam to polecam lekturę strony tylik.motogrono.pl.

Tam są takie fajnie 2 check-listy z rzeczami do sprawdzenia przy kupnie używanego auta.

POWODZENIA i nie daj się ponieść emocjom waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam szukałem Megi II. Powiem tak... 1.4 szału nie robi, lepiej celować w 1.6. Kolejna sprawa modele które oglądałem od 2002 do 2004 większość miała pryszcze na nadkolach z tyłu... nie wiem jak w 2005 +. Druga sprawa klapa bagażnika też lubi rdzewieć (stojąca woda między klapą a zderzakiem) Radzę zwrócić uwagę na podłogę... w modelach ze schowkami pod dywanikami lubi dostawać się woda... wiele razy było opisywane na megane.com.pl Dzieje się tak przy uszkodzonych uszczelkach w drzwiach, kiedy zatkane są odpływy dachu panoramicznego (jeżeli dany model posiada) lub przy intensywnym myciu auta myjką ciśnieniową (woda dostaje się słupkiem do środka) o reszcie czyli stan silnika, podwozia, blach itp chyba nie muszę mówić wink.gif no i przy każdym zakupie lepiej sprawdzić vin (żeby angola nie kupić 270751858-jezyk.gif) Pozdrawiam Mati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszanowanie, ciągnie mnie w kierunku tego samochodu. Celuję w roczniki około 2005 r. i ceny

> oscylujące w okolicy 15000 zł Interesują mnie tylko silniki benzynowe, widzę, że są 1.4, 1.6

> ... mają różne moce. Poproszę o garść przydatnych informacji na temat tego modelu. Czego się

> wystrzegać, na co zwrócić uwagę ?

oba silniki mają "awaryjne" cewki WN - wymiana na popawiony egzemplarz rozwiązuje problem. W 1.6 jest KZFR ale obecnie coraz rzadziej słychać, żeby ktoś miał z tym problem. Samo koło kosztuje ok 500PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam megane II 2005 do sprzedania 1.6 od pierwszego wlasciciela jakby co priv

heh, temat jest na razie luźny wink.gif. Najpierw muszę pogonić seacine. Jaki rocznik, silnik przebieg i wyposażenie ? Podstawowe kryterium to klima i 4 furtki. Reszta mniej ważna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.