Skocz do zawartości

????? PRZEGUB wewnetrzny od Vectra C do CROMY ?????


cofee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszysktich

W kolejnym poscie chcialbym zadac pytanie, czy ktos robil przymiarki do wymiany przegubow wewnetrznych od Vectry C?

Sa dostepne bez problemu a tam siedzi dokladnie ten sam motor i skrzynia, zreszta to samo to Saab 1.9 CDTI. Zewnetrzne pasuja na 100% a co z wewnetrznymi ??

Pytam bo tak jak czesc mam problem z kolyszacym sie samochodem i drganiami na kierownicy (teraz na 16 tkach mniejszze) ale na 17 tkach czuc to bardzo.. Czy jestescie w stanie sprawdzic ile zebow, dlugosci itd ???

Pozdrawiam i dziekuje za ew. podpowiedzi!

PS Po weekendzie bede wymienial, napisze czy pasowal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie wszysktich

> W kolejnym poscie chcialbym zadac pytanie, czy ktos robil przymiarki do wymiany przegubow

> wewnetrznych od Vectry C?

> Sa dostepne bez problemu a tam siedzi dokladnie ten sam motor i skrzynia, zreszta to samo to Saab

> 1.9 CDTI. Zewnetrzne pasuja na 100% a co z wewnetrznymi ??

> Pytam bo tak jak czesc mam problem z kolyszacym sie samochodem i drganiami na kierownicy (teraz na

> 16 tkach mniejszze) ale na 17 tkach czuc to bardzo.. Czy jestescie w stanie sprawdzic ile

> zebow, dlugosci itd ???

> Pozdrawiam i dziekuje za ew. podpowiedzi!

> PS Po weekendzie bede wymienial, napisze czy pasowal..

O ile mi wiadomo to Vectra mi inne skrzynie niż Croma.

Pooglądaj na allegro skrzynie do tego i do tego, porównaj.

Temat tych półosi jest wnerwiający, sam pod koniec użytkowania wymieniłem kielich i krzyżak półosi krótkiej lewej, a mój poprzednik całą półoś prawą, dopiero wtedy znikł obiaw ,,telepania'' podczas przyśpieszania.

Niestety usterka kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@arek - dzieki za info, troche ciezko bez modelu z tych zdjec, zadzwonie tam dzisiaj.

@pepcio - ale nie ma kielicha do przegubu wewnętrzenego, jest tylko krzyzak....wiec albo cala polos, albo nic. przeguby zewnetrzne sa dokladnie takie same jak w Vectra C i Saab. Ale tu rozchodzi sie o wewnetrzne....

Tak czy inaczej robie przymiarke, chyba ze przegubiarze jasno mi powiedza, ze to nie bedzie pasowac...jest polos lobro to vectry za 600 zl ale przy cenie przegubu wenetrznego ~200 zł to i tak mega kasa.

Furka wlasnie polecialem i wrocilem do Wisły (z W-wy) miodzio, 4 osoby i 6.5 litra, na S7 tempomat, hamulce 305mm hamowaly jak brzytwa devil.gif....udany samochod tylko ta poloska smile.gif

Napisze jeszcze co wyszlo podczas wymiany lub z rozmow ze sklepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> @arek - dzieki za info, troche ciezko bez modelu z tych zdjec, zadzwonie tam dzisiaj.

> @pepcio - ale nie ma kielicha do przegubu wewnętrzenego, jest tylko krzyzak....wiec albo cala

> polos, albo nic. przeguby zewnetrzne sa dokladnie takie same jak w Vectra C i Saab. Ale tu

> rozchodzi sie o wewnetrzne....

> Tak czy inaczej robie przymiarke, chyba ze przegubiarze jasno mi powiedza, ze to nie bedzie

> pasowac...jest polos lobro to vectry za 600 zl ale przy cenie przegubu wenetrznego ~200 zł to

> i tak mega kasa.

> Furka wlasnie polecialem i wrocilem do Wisły (z W-wy) miodzio, 4 osoby i 6.5 litra, na S7 tempomat,

> hamulce 305mm hamowaly jak brzytwa ....udany samochod tylko ta poloska

> Napisze jeszcze co wyszlo podczas wymiany lub z rozmow ze sklepami.

Jeśli piszesz o półosi długiej (prawej) to faktycznie nie da się dokupić samego kielicha bo to element jednej z części półosi (tylko cała półoś, lub krzyżak)

Jeśli piszesz o krótkiej półosi (lewej) można dokupić sam kielich i krzyżak (osobno) nie trzeba kupować całej półosi. Wymieniałem to u siebie więc wiem waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za to info - jak zidentyfikowac ta czesc? Od innego modelu pasuje kielich, masz cos

> wiecej?

> Ja ustalilem, ze (w takim razie prawy) przegub nie pasuje od vectry c ani saab, pozostaje wymiana

> na nowa :/

chętnie poczekam czy uda ci się rozwiązać problem.. tez mnie to wkurza, tylko nadal nie wiem który strona, lewa czy prawa frown.gif a to że półoś od vectry c nie pasuje, to już wiem z innego forum... ktoś pisał, że pasuje od stillo.. ale pewnie cena nowej w aso tak samo wysoka.

edit: http://polosie.home.pl/pl/p/OPEL-Vectra-C-Signum-DTI-CDTi-Przegub-wewnetrzny/291

piszą, że:

Przegub wewnętrzny - OPEL Vectra C, Signum

Strona Prawa, Lewa

1,9 CdTi (88kW) Z19DT --- 04/02-05

1,9 CdTi (110kW) Z19DTH --- 04/02-05

2,2 16V DTi (92kW) Y22DTR --- 10/03->

2,2 16V GTSDTi (92kW) Y22DTR --- 08/02->

oraz SAAB 9-3(88kW)i(110kW) 1,9 TiD (YS3F) 09/04-->

425zł za szt, ... trzeba zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.