Skocz do zawartości

Zamknięty krokowy a silnik nadal pracuje


sleszcz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w wyniku zabawy laptopem przy odpalonym silniku na LPG ustawiłem krokowy na "0" kroków i czekałem aż zgaśnie silnik - nie doczekałem się confused.gif

wydaje mi się że powinien zgasnąć - mylę się? jeżeli nie to co zrobić i co sprawdzić?

(Astra G X16SZR - II gen. sterownik BINGO S reduktor BRC)

pozdrawiam

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> w wyniku zabawy laptopem przy odpalonym silniku na LPG ustawiłem krokowy na "0" kroków i czekałem

> aż zgaśnie silnik - nie doczekałem się

> wydaje mi się że powinien zgasnąć - mylę się? jeżeli nie to co zrobić i co sprawdzić?

> (Astra G X16SZR - II gen. sterownik BINGO S reduktor BRC)

> pozdrawiam

> s.

Zgaś silnik, okręć wąż gazowy od aktuatora i zerknij czy rzeczywiście zawór się zamknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgaś silnik...

Tym sposobem nie sprawdzi: większość centralek LPG po zgaszeniu silnika wymusza zamykanie krokowego: wykonuje minusileśtam kroków od ostatniej pozycji, w celu PEWNEGO zamknięcia... No, chyba, że przed wyłączeniem silnika odepnie wtyczkę krokowca!

Mozna też ustawić PWAmin=PWAmax=0 kroków oraz Otwarcia: min i max też na 0 kroków, wyłaczyć silnik (zapamiętanie ustawień), właczyć ponownie i przełaczyć na LPG i zobaczyć, co się będzie działo...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym sposobem nie sprawdzi: większość centralek LPG po zgaszeniu silnika wymusza zamykanie

> krokowego: wykonuje minusileśtam kroków od ostatniej pozycji, w celu PEWNEGO zamknięcia... No,

> chyba, że przed wyłączeniem silnika odepnie wtyczkę krokowca!

> Mozna też ustawić PWAmin=PWAmax=0 kroków oraz Otwarcia: min i max też na 0 kroków, wyłaczyć silnik

> (zapamiętanie ustawień), właczyć ponownie i przełaczyć na LPG i zobaczyć, co się będzie

> działo...

> Pozdr.

sprawdzę oba sposoby i zdam relację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - ma czy niby ma. czyli zepsute i nie działa.

na pewno ma zamontowany emulator (komp - bingo S4) i widać ingerencje w kable wtryskiwacza więc drogą dedukcji sądzę że ma odcięty wtrysk (nie wydaje mi się że pracuje na gazie i paliwie - benzynkę zużywa w normalnych ilościach, potrzebnych na odpalenie)

myślę że dobrym sposobem na sprawdzenie będzie zdjęcie jednego przewodu z zacisku elektrozaworu - wtedy powinien zgasnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do konca rozumiem - czemu chcesz gasic silnik w taki sposób...?

to postaram wytłumaczyć:

z ciekawości ustawiłem krokowy na 0 kroków - byłem przekonany że silnik powinien zgasnąć gdyż nie dostaje gazu ale tak się nie stało i dlatego próbuję dojść jaka jest tego przyczyna

mam nadzieję że teraz już rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.