Skocz do zawartości

C-Max i 1.6 TDCI


Mavv

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ujeżdża C-maxa z tym silnikiem? Jakie macie opinie o tym autku? Czy to jest silnik PSA 1.6 HDI?

Czy wszystkie C-maxy mają w standardzie podgrzewaną przednią szybę? Mowa o rocznikach 2006-2008.

Jak te silniki się spisują z automatyczną skrzynią biegów?

I wogóle czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z Was ujeżdża C-maxa z tym silnikiem? Jakie macie opinie o tym autku? Czy to jest silnik

> PSA 1.6 HDI?

tak to PSA

> Czy wszystkie C-maxy mają w standardzie podgrzewaną przednią szybę? Mowa o rocznikach 2006-2008.

nie, patrz na guzik od grzania szyby

> Jak te silniki się spisują z automatyczną skrzynią biegów?

> I wogóle czy warto?

niewiem.gif

samo auto jest IMO bardzo fajne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak to PSA

Czy wersje po 2006 mają FAPa? Kolega ma w 307 wersję 90KM i co jakieś 3 miesiące musi go przegonić po autostradzie.

Mnie by interesowała wersja 110KM palacz.gif

> nie, patrz na guzik od grzania szyby

Ok

> samo auto jest IMO bardzo fajne

No właśnie - czy siedzi się w nim wyżej niż w standardowym Focusie/Mondeo?

Ile jest miejsca z tyłu? Jak się dzieciaka w foteliku posadzi, to ma on jakieś miejsce dla siebie, czy fotel z przodu przesłania mu wszystko?

Jak się spisuje w trasie? Pojedzie to to 150km/h i więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wersje po 2006 mają FAPa? Kolega ma w 307 wersję 90KM i co jakieś 3 miesiące musi go przegonić

> po autostradzie.

O ile pamietam to wersje 90KM nie miały FAPów.

A 109 koni miały i dosyć szybko i często te filtry padały ( zatykały się ). Ale bardzo sprawnie i skutecznie sie te filtry usuwa. Za przysłowiowe parę groszy zlosnik.gif mozna sie tego pozbyć + zrobić czipa i mamy zupełnie inne auto o mocy ok. 135KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wersje po 2006 mają FAPa? Kolega ma w 307 wersję 90KM i co jakieś 3 miesiące musi go przegonić

> po autostradzie.

> Mnie by interesowała wersja 110KM

nie wiem, mnie nie interesiował ten silnik od kosiarki grinser006.gif

patrzyłem na 2.0 wink.gif

> No właśnie - czy siedzi się w nim wyżej niż w standardowym Focusie/Mondeo?

na pewno dużo wyżej niż w astrze H, bo taką mam w robocie i jest dramat - czuje sie jakbym siedział na podłodze wink.gif

myślę że będzie wyżej niż w klasycznych kompaktach czy autach klasy D, jak wsiadałem do laguny czy 406 to też jest efekt "wpadam"

> Ile jest miejsca z tyłu? Jak się dzieciaka w foteliku posadzi, to ma on jakieś miejsce dla siebie,

> czy fotel z przodu przesłania mu wszystko?

hmm nie wiem, na pewno linia szyb bocznych jest w miarę nisko, więc dzieciak ma dobry widok na boki

miejsce na nogi też jest, a plusem jest skaj na obiciach foteli przednich - łatwo umyć

droższe wersje mają jeszcze opcje przesuwania tylnych foteli, z 3 robi sie 2

> Jak się spisuje w trasie? Pojedzie to to 150km/h i więcej?

nie wiem, nie jeżdżę tyle 270751858-jezyk.gif

na pewno jest stosunkowo słabo wyciszony "od kół", narzekało na to trochę ludzi i faktycznie słychać szum już powyżej 100-110km/h

jechałem jakieś 170km/h i jakoś nie stwierdziłem czegoś złego

wracając do FAP, chyba trzeba szukać w konkretnym aucie, bo z tego co pamiętam to dużo zależy skąd pochodzi auto i od rocznika hmm.gif

na mobile.de podają normy euro i tam widać że jest "loteria" hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile pamietam to wersje 90KM nie miały FAPów.

> A 109 koni miały i dosyć szybko i często te filtry padały ( zatykały się ). Ale bardzo sprawnie i

> skutecznie sie te filtry usuwa. Za przysłowiowe parę groszy mozna sie tego pozbyć + zrobić

> czipa i mamy zupełnie inne auto o mocy ok. 135KM.

W sumie nie zależy mi na usuwaniu filtra; nie wiem, czy jego brak wyjdzie na badaniu technicznym podczas testu spalin.

To pytanie chyba do Swiko - idzie wykryć brak FAPa podczas NCT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, mnie nie interesiował ten silnik od kosiarki

> patrzyłem na 2.0

Też by mnie interesował 2.0 i to benzynka. teraz taki ujeżdżam i jest frajda, nie powiem. Ale trochę boli po kieszeni, jak trzeba rocznie ponad 600 euro samego podatku zabulić. Do tego teraz auto robi sporo kursów po mieście i spalanie skacze nawet na ponad 13 boje_sie.gif

> na pewno dużo wyżej niż w astrze H, bo taką mam w robocie i jest dramat - czuje sie jakbym siedział

> na podłodze

Mam podobnie, jak przesiadam się do P206 - wpadam w auto zlosnik.gif W Mdo mam fotel ustawiony na najwyższe położenie.

> myślę że będzie wyżej niż w klasycznych kompaktach czy autach klasy D, jak wsiadałem do laguny czy

> 406 to też jest efekt "wpadam"

> hmm nie wiem, na pewno linia szyb bocznych jest w miarę nisko, więc dzieciak ma dobry widok na boki

> miejsce na nogi też jest, a plusem jest skaj na obiciach foteli przednich - łatwo umyć

To dobrze. Mnie jedynie mogłoby wkurzać kopanie w plecy. Chociaż jak jeździmy 206, to aż tak bardzo nie kopią. Ot kilka razy dostanę pod łopatkę.

Czasem ktoś dorosły z tyłu wsiada między foteliki. Podejrzewam, że w C-maxie będzie maił ciaśniej niż w Mdo.

> droższe wersje mają jeszcze opcje przesuwania tylnych foteli, z 3 robi sie 2

Z 3 robią się 2? Chyba jak złożysz środkowy?

> nie wiem, nie jeżdżę tyle

Ja tez, ale czasem śmigam autem do Polski i wtedy można ciut podgonić u Niemca.

> na pewno jest stosunkowo słabo wyciszony "od kół", narzekało na to trochę ludzi i faktycznie

> słychać szum już powyżej 100-110km/h

Podobne odczucia ma kolega w swoim P307SW.

> jechałem jakieś 170km/h i jakoś nie stwierdziłem czegoś złego

ok.gif

> wracając do FAP, chyba trzeba szukać w konkretnym aucie, bo z tego co pamiętam to dużo zależy skąd

> pochodzi auto i od rocznika

> na mobile.de podają normy euro i tam widać że jest "loteria"

Znajac tubylców, nawet pewnie nie wiedza, że takie coś jak FAP jest czasem w aucie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też by mnie interesował 2.0 i to benzynka. teraz taki ujeżdżam i jest frajda, nie powiem. Ale

> trochę boli po kieszeni, jak trzeba rocznie ponad 600 euro samego podatku zabulić. Do tego

> teraz auto robi sporo kursów po mieście i spalanie skacze nawet na ponad 13

na to jest jedno rozwiązanie - LPG palacz.gif

w trasie 8x2.6zł, w mieście 11x2.6zł cool.gif

> Chociaż jak jeździmy 206, to aż tak bardzo nie kopią. Ot kilka razy dostanę pod łopatkę.

hmm jak będzie chciał kopnąć to kopnie, ale normalnie jest trochę luzu

> Czasem ktoś dorosły z tyłu wsiada między foteliki. Podejrzewam, że w C-maxie będzie maił ciaśniej

> niż w Mdo.

ciasno jest, pewnie zależy od fotelików, ja mam obecnie już te największe 18-36kg i pleców nie oprę między fotelikami

więc jazda raczej na krótkie odcinki

> Z 3 robią się 2? Chyba jak złożysz środkowy?

tak składa się środkowy, a skrajne się przesuwają do środka i do tyłu ?

nie mam tego wynalazków, bo u mnie wersja bida wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na to jest jedno rozwiązanie - LPG

> w trasie 8x2.6zł, w mieście 11x2.6zł

Ale ja nie w Polsce zlosnik.gif Tu w Irlandii o LPG wiedzą chyba tylko w wydziale komunikacji przy opodatkowaniu aut i na 5 stacjach w Ilrandii zlosnik.gif

> hmm jak będzie chciał kopnąć to kopnie, ale normalnie jest trochę luzu

> ciasno jest, pewnie zależy od fotelików, ja mam obecnie już te największe 18-36kg i pleców nie oprę

> między fotelikami

> więc jazda raczej na krótkie odcinki

No jedynie, bo na dłużsża męte się nie da.

> tak składa się środkowy, a skrajne się przesuwają do środka i do tyłu ?

Aha, taka opcja?

> nie mam tego wynalazków, bo u mnie wersja bida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nie w Polsce Tu w Irlandii o LPG wiedzą chyba tylko w wydziale komunikacji przy

> opodatkowaniu aut i na 5 stacjach w Ilrandii

bida w tej Irlandii, dobrze że nam w PL nie zrobili drugiej grinser006.gif

> Aha, taka opcja?

seryjnie miały wszystkie trzy wersje wyposażenia (przynajmniej w PL)

tylko ta najtańsza nie miała, a ja właśnie takim powożę, wiesz czarne lusterka i te sprawy wink.gif

tylna-kanapa-1.jpg

środkowy fotel się składa "do bagażnika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bida w tej Irlandii, dobrze że nam w PL nie zrobili drugiej

> seryjnie miały wszystkie trzy wersje wyposażenia (przynajmniej w PL)

Od LX wzwyż są trzy fotele?

> tylko ta najtańsza nie miała, a ja właśnie takim powożę, wiesz czarne lusterka i te sprawy

Jaką masz wersję? Właśnie ww LX? Bo chyba to jest wersja "bida"

> środkowy fotel się składa "do bagażnika"

boje_sie.gif Na tej fotce widać, jakby środkowy "fotel" wogóle nie istniał. Taki paseczek na jeden półdupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od LX wzwyż są trzy fotele?

wszędzie są trzy, ale nie wszystkie mają tą wersję składania

> Jaką masz wersję? Właśnie ww LX? Bo chyba to jest wersja "bida"

Ambiente ? czy jakoś tak, u nas nie ma LX grinser006.gif

są Ambiente, Trend i Ghia, były jakieś SILVER, GOLD itp

> Na tej fotce widać, jakby środkowy "fotel" wogóle nie istniał. Taki paseczek na jeden półdupek.

bo właśnie jest złożony

tu lepiej widać, bo jest porównanie

ford_c-max_1.6_ecoboost_titanium_2012_08.jpg

z tej fotki wynika że dodatkowo się cofają hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszędzie są trzy, ale nie wszystkie mają tą wersję składania

Aha. Nie wiedziałem. Jedynie przypuszczałem, że w tym segmencie aut zawsze są trzy fotele.

> Ambiente ? czy jakoś tak, u nas nie ma LX

> są Ambiente, Trend i Ghia, były jakieś SILVER, GOLD itp

Może LX dotyczy Fok i Mondków? niewiem.gif

> bo właśnie jest złożony

> tu lepiej widać, bo jest porównanie

> z tej fotki wynika że dodatkowo się cofają

O, super zdjęcia!

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa, w UK i IE . LX to najniższa wersja wyposażeniowa, Zetec to kolejny, bardziej wypasiony model

> .

No własnie ja mam LX, kolega zanabył nowe Mondeo w 2007 w wersji Zetec.

Rzuciłem sobie okiem na kilka C-Maxów tu i np. wersja nazywa się Steel.

EDYTA: A idzie znaleźć wersję z czujnikami cofania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tej fotki wynika że dodatkowo się cofają

tak tak, cofaja sie.

przesuwanie jest pod skosem: fotele do siebie i nieco do tylu.

do tylu do tego stopnia, ze trzeba podwinac tylna polke.

jakies 8-10cm sie cofa i dzieki temu wiecej miejsca na nogi jest i mniej miejsca miedzy fotelami

a srodkowe siedzenie wlasnie do bagaznika wpada, ale mozna cakiem je wyjac z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm nie wiem, na pewno linia szyb bocznych jest w miarę nisko, więc dzieciak ma dobry widok na boki

> miejsce na nogi też jest, a plusem jest skaj na obiciach foteli przednich - łatwo umyć

5latek ma sporo miejsca na tyle, no ale przednie siedzenie pasazera nie jest na maxa do tylu przesuniete, bo nie jezdzi wysoka osoba.

w ghia obicia siedzen nie mam ze skai tylko jakis inny material (welur moze?), wiec mlody butami brudzi na maxa.

w zasadzie to brudzil, bo kupilem na allegro takie oslonki na fotele (10zl za sztuke). taka oslona spelnia swoje zadanie.

> na pewno jest stosunkowo słabo wyciszony "od kół", narzekało na to trochę ludzi i faktycznie

> słychać szum już powyżej 100-110km/h

ale to chyba od opon zalezy, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie nie zależy mi na usuwaniu filtra; nie wiem, czy jego brak wyjdzie na badaniu technicznym

> podczas testu spalin.

> To pytanie chyba do Swiko - idzie wykryć brak FAPa podczas NCT?

a to nie w PL bedziesz badania robil?

bo w PL nie spotkalem sie zeby w dieslu bylo to sprawdzane.

przy benzynie to i owszem tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile jest miejsca z tyłu? Jak się dzieciaka w foteliku posadzi, to ma on jakieś miejsce dla siebie,

> czy fotel z przodu przesłania mu wszystko?

Ale pytasz o widocznosc do przodu?

To raczej przedni fotel zaslania widok maluchowi na tyle.

Nieco lepiej bedzie jak sie zlozy srodkowe siedzenie do srodka przesunie te zewnetrzne.

> Jak się spisuje w trasie? Pojedzie to to 150km/h i więcej?

Powiem tak: wygodnie jest. Wysialem po 4godz jazdy non-stop i normalnie jakbym wcale nie jechal. Nic nie boli, nie zastalo sie. A nie jezdze zawodowo, takie dluzsze trasy to dla mnie 180km juz.

150 lecialem, ale tym 1.8 diesel. Jak dla mnie w sam raz ten motor jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem tak: wygodnie jest. Wysialem po 4godz jazdy non-stop i normalnie jakbym wcale nie jechal.

w zeszłym roku to ja 2000km zrobiłem maksiem 270751858-jezyk.gif po 12h jazdy z przerwami na tankowanie

a 4h trasy trzaskam teraz co tydzień, auto IMO wygodne

choć czytałem że jak ktoś ma dłuższe nogi to miał problem z nogami hmm.gif

ja mam 180cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zeszłym roku to ja 2000km zrobiłem maksiem po 12h jazdy z przerwami na tankowanie

> a 4h trasy trzaskam teraz co tydzień, auto IMO wygodne

no mówię: dla mnie 300km to już jest spora trasa, akurat mi wypadło jechać ostatnio - było OKej.

> choć czytałem że jak ktoś ma dłuższe nogi to miał problem z nogami

> ja mam 180cm

ja mam 192.

zero problemów, oczywiście jako kierowca, chyba nie jechałem z tyłu jako pasażer nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak tak, cofaja sie.

> przesuwanie jest pod skosem: fotele do siebie i nieco do tylu.

> do tylu do tego stopnia, ze trzeba podwinac tylna polke.

> jakies 8-10cm sie cofa i dzieki temu wiecej miejsca na nogi jest i mniej miejsca miedzy fotelami

> a srodkowe siedzenie wlasnie do bagaznika wpada, ale mozna cakiem je wyjac z auta.

No to jest jakaś opcja na zwiększenie miejsca na tylnej kanapie. Kosztem bagażnika, ale zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5latek ma sporo miejsca na tyle, no ale przednie siedzenie pasazera nie jest na maxa do tylu

> przesuniete, bo nie jezdzi wysoka osoba.

U mnie na bank przednie siedzenie będzie na max do tyłu, bo ja wysoki jestem i do tego mam długie nogi. Ale skoro w P206 daję radę, to w większym C-Maxie też smile.gif

> w ghia obicia siedzen nie mam ze skai tylko jakis inny material (welur moze?), wiec mlody butami

> brudzi na maxa.

> w zasadzie to brudzil, bo kupilem na allegro takie oslonki na fotele (10zl za sztuke). taka oslona

> spelnia swoje zadanie.

Ja mam pełne pokrowce założone. W LX fotel jest obity zwykłym materiałem i z przodu i z tyłu.

> ale to chyba od opon zalezy, co nie?

Też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pytasz o widocznosc do przodu?

Wogóle. Ale jak było wcześniej napisane auto ma nisko linię szyb bocznych i do tego dzieciak siedzi w foteliku = jest wyżej. Moi lubią obserwować, co się dzieje za oknem smile.gif

> To raczej przedni fotel zaslania widok maluchowi na tyle.

> Nieco lepiej bedzie jak sie zlozy srodkowe siedzenie do srodka przesunie te zewnetrzne.

Muszę to sprawdzić organoleptycznie.

> Powiem tak: wygodnie jest. Wysialem po 4godz jazdy non-stop i normalnie jakbym wcale nie jechal.

> Nic nie boli, nie zastalo sie. A nie jezdze zawodowo, takie dluzsze trasy to dla mnie 180km

> juz.

> 150 lecialem, ale tym 1.8 diesel. Jak dla mnie w sam raz ten motor jest.

Ja jak na razie najdłuższe trasy, jakie robiłem, to było ponad 2000 km. W Primerze i w Mondeo nie było źle.

W Mondeo jechały też dzieciaki i nie były ani marudzące, ani zmęczone. Co przystanek to wysidały, siku, piciu, pobiegali trochę i znów do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no mówię: dla mnie 300km to już jest spora trasa, akurat mi wypadło jechać ostatnio - było OKej.

Brzmi ok smile.gif

> ja mam 192.

> zero problemów, oczywiście jako kierowca, chyba nie jechałem z tyłu jako pasażer nigdy.

To tak jak ja - 191 i długie nogi. A kto za Tobą siedział w takiej trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na bank przednie siedzenie będzie na max do tyłu, bo ja wysoki jestem i do tego mam długie

> nogi. Ale skoro w P206 daję radę, to w większym C-Maxie też

przy moich 192cm wzrostu to nie mam max do tylu.

mozna jeszcze dalej przesunac.

> Ja mam pełne pokrowce założone.

a to nie ma poduszek w siedzeniach?

chyba przy poduszkach to pokrowce sa srednim pomyslem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy moich 192cm wzrostu to nie mam max do tylu.

> mozna jeszcze dalej przesunac.

> a to nie ma poduszek w siedzeniach?

> chyba przy poduszkach to pokrowce sa srednim pomyslem?

Są poduszki. Dlatego kupiłem pokrowce dedykowane i atestowane do tego typu foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.