Skocz do zawartości

Pytanie do znawców... [jeep]


Wiza

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam pytanie za "stówkę" :-)

> Ile spala w cyklu miejskim taki samochodzik?

O ile jest to ten sam Diesel 2,5 co był pakowany do cherokee (a sądzę że raczej), to daruj go sobie. W cherokee palił od 10 do 12 w mieście. Poza tym problem ze smarowanie w głowicach, pękające głowice, przegrzewanie i inne tego typu atrakcje... Przy tym chodzi jak stary ursus.

Poszukaj czegoś z 4.0 Pb i gaz zapodaj, silniki nie do zajeżdżenia.

PS

Auto wygląda ładnie ale w 140kkm przy 20-letnim dieslu bym nie wierzył, to jest 7kkm/rok rotfl.gif

No chyba, że 3/4 tego czasu przestał w warsztatach.

A-ha, wziąłeś pod uwagę inne koszty eksploatacyjne niż paliwo? Chociażby oponki? Też miałem Clio i też prawie kupiłem cherokee, ale się opamiętałem, jak z kumplem pojechaliśmy do mechanika, a ten uciekł z krzykiem słysząc jaki to silnik. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie kupuje

> Nie kręcą mnie takie samochody.

> "Firmowy" zakład, o to ile to spala. Kłóciłem się z kolegą, który uważał, że około ....20l. ON...

Na motostat.pl są dwa wyniki

9.92 l/100km

12.24 l/100km

Co ciekawe, bo jak ostatnio się zainteresowałem takim dziadkiem w benzynie to średnie wyniki 30-35l skutecznie mnie zniechęciły zlosnik.gif Do 20l bym przełknął, ale prawie 2x tyle to już lekka rozpusta hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile jest to ten sam Diesel 2,5 co był pakowany do cherokee (a sądzę że raczej), to daruj go

> sobie. W cherokee palił od 10 do 12 w mieście. Poza tym problem ze smarowanie w głowicach,

> pękające głowice, przegrzewanie i inne tego typu atrakcje... Przy tym chodzi jak stary ursus.

Tak, to motor VM. Ale 2.5 nie jest taki tragiczny. Jeździł w Fronterach, alfach, roverach. Dopiero jego rozwinięcie - pięciocylindrowy 3.1 w Grandzie był katastrofą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na motostat.pl są dwa wyniki

> 9.92 l/100km

> 12.24 l/100km

> Co ciekawe, bo jak ostatnio się zainteresowałem takim dziadkiem w benzynie to średnie wyniki

> 30-35l skutecznie mnie zniechęciły Do 20l bym przełknął, ale prawie 2x tyle to już lekka

> rozpusta

Faktycznie, auto fajne...

Ale nie na dzisiejsze ceny benzyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ciekawe, bo jak ostatnio się zainteresowałem takim dziadkiem w benzynie to średnie wyniki

> 30-35l skutecznie mnie zniechęciły Do 20l bym przełknął, ale prawie 2x tyle to już lekka

> rozpusta

35 na setke to chyba przy jezdzie zaoranymi polami zamiast drogami

moj GC z silnikiem wiekszym bo 4,7 w miescie nie spalil mi wiecej jak 22 litry

i wcale nie jezdzilem nim o kropelce

co najlepsze jak go nie oszczedzalem to potrafil spalic mniej niz jak staralem sie jechac oszczednie

aha, mowimy o benzynie a nie lpg

imho taki Cherokee z tym silnikiem nie spali wiecej jak 25 litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na motostat - w rocznikach starszych niż 1990 są 2 samochody z silnikiem i skrzynią który był w ogłoszeniu.

Spalanie 26.96 l/100km i 32.83 l/100km. Plus kilka z innym motorem i inną skrzynią.

Biorąc pod uwagę wszystkie roczniki - rzeczywiście wychodzi 20-25l lpg (na benzynę nie ma żadnego hehe.gif)

Ten mnie nawet rozbawił zlosnik.gif

Ten pojazd przejechał 653 km i zużył 638 l paliwa o wartości 1 785 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzałem na motostat - w rocznikach starszych niż 1990 są 2 samochody z silnikiem i skrzynią

> który był w ogłoszeniu.

> Spalanie 26.96 l/100km i 32.83 l/100km. Plus kilka z innym motorem i inną skrzynią.

> Biorąc pod uwagę wszystkie roczniki - rzeczywiście wychodzi 20-25l lpg (na benzynę nie ma żadnego

> )

> Ten mnie nawet rozbawił

> Ten pojazd przejechał 653 km i zużył 638 l paliwa o wartości 1 785 PLN

olej motostat

jak wpisywałem swoje dane to mi czasami wywalało spalanie 12 litrów a czasami 40

pogadaj z kimś kto RZECZYWIŚCIE takie auto ujeżdża waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 35 na setke to chyba przy jezdzie zaoranymi polami zamiast drogami

> moj GC z silnikiem wiekszym bo 4,7 w miescie nie spalil mi wiecej jak 22 litry

> i wcale nie jezdzilem nim o kropelce

> co najlepsze jak go nie oszczedzalem to potrafil spalic mniej niz jak staralem sie jechac

> oszczednie

> aha, mowimy o benzynie a nie lpg

> imho taki Cherokee z tym silnikiem nie spali wiecej jak 25 litrow

Nie inaczej ok.gif

Potwierdzam to moim 4.7 ok.gif

Choć z reguły jak się "obcy" pytają ile pali - to mówię - nie więcej niż zaleje zlosnik.gifhehe.gif

Jak by to spalanie tylko wyznaczało koszty jeep-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 40, to nie, ale 25 ON to spoko da się osągnąć, jak się pobawić na wertepach

Karax to chyba o benzynie pisał, a i tak nie napisał największego zużycia.

Moje 4.0 na zeszłorocznej "Integracji dla Choinki" spaliło 52,5 l/100 km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Karax to chyba o benzynie pisał, a i tak nie napisał największego zużycia.

> Moje 4.0 na zeszłorocznej "Integracji dla Choinki" spaliło 52,5 l/100 km

no dobra, ale tam był gnój po klamki czy jakoś tak biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zabawa była naprawdę super - dobre czasy na OS-ach robiliśmy, zaraz lub pomiędzy zmotami. A samochód poza 3 calowym liftem i MTkami nie jest jakoś przerabiany. W dodatku na pokładzie była wesoła załoga zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No zabawa była naprawdę super - dobre czasy na OS-ach robiliśmy, zaraz lub pomiędzy zmotami. A

> samochód poza 3 calowym liftem i MTkami nie jest jakoś przerabiany. W dodatku na pokładzie

> była wesoła załoga

Że się powtórzę - I o to chodzi - palacz.gif

Ma być frajda z "ujeżdżania" - koszty nieważne ok.gif

Sam teraz dumam nad jakimś takim czymś do upaplania -

żona zabrała WJ - muszę coś wymyślić do "pracy" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Mam pytanie za "stówkę" :-)

> Ile spala w cyklu miejskim taki samochodzik?

zmien warunki wyszukiwania - bierz benzyne wstawisz gaz i bedziesz mial swiety spokoj

a spali... tyle ile wlejesz - moj KJ 3,7 w miescie potrafi do 25 gazu lyknac - ale jako srednia na miasto mozna przyjac 20 gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.