Skocz do zawartości

Fiat 900 silnik


Piotrek93

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy zajmował się kiedyś ktoś robieniem silnika 900 na wtrysku na większą ilość km? Chodzi mi o zrobienie z cc Rajdówki ,która miała by jeździć w klasie 1 czyli do 903 cm3. Nie ma tak ograniczeń mocy dlatego kombinuje co można by zrobić aby polepszyć moc. Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie? Ile uda się mi z niej wycisnąć km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie. Czy zajmował się kiedyś ktoś robieniem silnika 900 na wtrysku na większą ilość km?

> Chodzi mi o zrobienie z cc Rajdówki ,która miała by jeździć w klasie 1 czyli do 903 cm3. Nie

> ma tak ograniczeń mocy dlatego kombinuje co można by zrobić aby polepszyć moc. Macie jakieś

> doświadczenie w tej sprawie? Ile uda się mi z niej wycisnąć km?

zagadaj z tym kolega czuczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 koni zrobisz na luzie, 70 większym kosztem.

Potrzebujesz pare rzeczy:

Taki blok z wyważonym wałem i resztą na 9 tysięcy obrotów..

DSC_0080.JPG

Głowice splanowaną na podwójnym zaworze

DSC_0078.JPG

I wałek hardcorowy z regulowanym kółkiem.

DSC_0087.JPG

Task się składa że mam takie coś na sprzedaż za 9 stówek, blok planowany 2mm itp.

Do szczęścia smarujesz panewki, nowe pierścienie, klawiatura z 127, duże koło pasowe na alternatorze i na pompie wody, przepustnica 44mm z punto 1,2 po rozwiercie u bzyczka, wtrysk z poloneza, dolot z allegro kopia rorally i wydech kolektor 4 2 1 i całośc fi 45 mm na całej długości. 72 konie miał ten silnik co na foto.. droga zabawa dłubanie tych 900ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jakiś link do poczytania ?

> Bo jedyne co znalazłem to że miał ok 100 KM

Wtedy jeszcze interneta nie było.

Powiem tylko tyle cinquecento przygotowane do folkrace przyśpieszało w mniej niż 7 sekund do setki na 900 z uno. Z uno dlatego że wsadzali 4 gaźniki z motoru a nawet widziałem 4 maluchowskie. Kolektor ssący potrafiłmieć i 60 cm by wloty były z przodu silnika. Szalone czasy, szpery kałuży, mega krótkie główne, kosmiczne wałki i wybuchy silników.

Szkoda że ludzie zapomnieli o tym sporcie, z 8 lat temu stało cc do folkrace shamowane 93 konie na paliwie lotniczym.. z 900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie. Czy zajmował się kiedyś ktoś robieniem silnika 900 na wtrysku na większą ilość km?

> Chodzi mi o zrobienie z cc Rajdówki ,która miała by jeździć w klasie 1 czyli do 903 cm3. Nie

> ma tak ograniczeń mocy dlatego kombinuje co można by zrobić aby polepszyć moc. Macie jakieś

> doświadczenie w tej sprawie? Ile uda się mi z niej wycisnąć km?

jak chcesz jezdzic w klasie 1 to ja bym na twoim miejscu zrobil jak kolega Triskalion 1.0 z gora od 1.2 MPI ... masz wieksze mozliwosci manewru z glowica a dzieki prawie kwadratowi skok x srednica tloka mozesz wyzej krecic po wywazeniu...do tego krotka skrzynia i jaaazda smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.