Skocz do zawartości

Seat ALTEA XL - Masa całkowita - problem


Flaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś byłem na pierwszym przeglądzie rejestracyjnym po zakupie nowego auta - SEAT ALTEA XL - nowy model z 2009.

Miała to być formalność, niestety tak się nie stało. Okazało się bowiem, że informacje na tabliczce znamionowej nie zgadzają się z dowodem rejestracyjnym. Dopuszczalna masa całkowita na dowodzie to 2064kg, natomiast na tabliczce 2050kg! Niestety przegląd zakończył się negatem.

Co gorsza jutro mija mi termin badań technicznych passed_out.gif

Pojechałem do dilera. Nic nie mogą zrobić, dopiero zaczną badać sprawę w poniedziałek. :[ Potrzebuję auto do pracy. Zażądałem auta zastępczego, niestety bezskutecznie, powiem więcej dealer poczuł się szantażowany.

Zadzwoniłem do PZU, w którym mam auto ubezpieczone, i co? Brak aktualnych badań technicznych może zakończyć się braku zgody na wypłacenie odszkodowania.

Proszę powiedzcie, czy mieliście podobne przygody? Przyszło mi nawet do głowy zgłoszenie tego faktu na policję - teoretycznie mam podejrzane auto.

Podejrzewam, że tabliczka pochodzi ze starszego modelu Altei XL sprzed 2009. Kiedy kupowałem auto, były to pierwsze sztuki nowego modelu > 2009. Na stronach internetowych znajduję różne wartości masy raz 2050kg, raz 2064kg. Wg mnie 2050kg dotyczy nowego modelu, ale nie mam jak tego sprawdzić.

Pozdrawiam serdecznie

flaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> dziś byłem na pierwszym przeglądzie rejestracyjnym po zakupie nowego auta - SEAT ALTEA XL - nowy

> model z 2009.

> Miała to być formalność, niestety tak się nie stało. Okazało się bowiem, że informacje na tabliczce

> znamionowej nie zgadzają się z dowodem rejestracyjnym. Dopuszczalna masa całkowita na dowodzie

> to 2064kg, natomiast na tabliczce 2050kg! Niestety przegląd zakończył się negatem.

> Co gorsza jutro mija mi termin badań technicznych

> Pojechałem do dilera. Nic nie mogą zrobić, dopiero zaczną badać sprawę w poniedziałek. :[

> Potrzebuję auto do pracy. Zażądałem auta zastępczego, niestety bezskutecznie, powiem więcej

> dealer poczuł się szantażowany.

> Zadzwoniłem do PZU, w którym mam auto ubezpieczone, i co? Brak aktualnych badań technicznych może

> zakończyć się braku zgody na wypłacenie odszkodowania.

> Proszę powiedzcie, czy mieliście podobne przygody? Przyszło mi nawet do głowy zgłoszenie tego faktu

> na policję - teoretycznie mam podejrzane auto.

> Podejrzewam, że tabliczka pochodzi ze starszego modelu Altei XL sprzed 2009. Kiedy kupowałem auto,

> były to pierwsze sztuki nowego modelu

> Pozdrawiam serdecznie

> flaku

Co masz w papierach z salonu wpisane ? Jaka masa widnieje w karcie pojazdu i homologacji ?

Jeśli inna niż na tabliczce znamionowej, pociągnął bym dealera do odpowiedzialności, czyli wynajem samochodu zastępczego + fv + sprawa sądowa, tyle że to wymaga inwestycji $$$ i straty czasu na procesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co masz w papierach z salonu wpisane ? Jaka masa widnieje w karcie pojazdu i homologacji ?

> Jeśli inna niż na tabliczce znamionowej, pociągnął bym dealera do odpowiedzialności, czyli wynajem

> samochodu zastępczego + fv + sprawa sądowa, tyle że to wymaga inwestycji $$$ i straty czasu na

> procesy

Pytałem mojego postaci? Nie jest tak prosto przy odbiorze auta podpisujesz dokument o zgodności towaru z umowa i możesz ich pocałować jak się będziesz stawiać. Grzecznie da się sprawę załatwić. Miałem identyczny problrm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.