Skocz do zawartości

Honda Civic VII gen - jaka instalacja LPG?


M_L_O_D_Y

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif

Zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej do mojej Hondy Civic VII generacji z silnikiem 1.4 90 km. Przebieg auta na tą chwilę to 117 kkm wink.gif Powiedzcie mi jak te silniki współpracują z instalacją lpg?Jaką instalację byście najbardziej polecali do tego silnika?Dodam, że auto zostanie w rodzinie długi czas, także fajnie będzie jak długo i bezawaryjnie będzie służyć 893goodvibes.gif

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc smile.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej do mojej Hondy Civic VII generacji z silnikiem

> 1.4 90 km. Przebieg auta na tą chwilę to 117 kkm Powiedzcie mi jak te silniki współpracują z

> instalacją lpg?Jaką instalację byście najbardziej polecali do tego silnika?Dodam, że auto

> zostanie w rodzinie długi czas, także fajnie będzie jak długo i bezawaryjnie będzie służyć

> Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc

stag 4

tomassetto alaska

wtryskiwacze hana h2000 lub reg fast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze nie w tym ale ogolnie polecane zostawienie. Akurat do nissana primery zalecane i w calkiem

> przyzwoitej cenie. Na nie jednym forum juz polecaja taki zestawik.

Więc biorąc pod uwagę w/w wtryski, na które lepiej się zdecydować i dlaczego?Jak z głośnością ich pracy, wytrzymałością i serwisem?Co do reduktora to AC r01 jest w sumie niedużo droższy od alaski, także czy faktycznie warto wybrać właśnie jego?Alaska jest niby do 90 km, a AC r01 do 150 km to pomoże w czymś założenie tego drugiego mając pod machą równe 90 km?Sory za takie pytania ale jestem laikiem w tej kwestii, dlatego sięgam rady flachowców zlosnik.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc biorąc pod uwagę w/w wtryski, na które lepiej się zdecydować i dlaczego?Jak z głośnością ich

> pracy, wytrzymałością i serwisem?Co do reduktora to AC r01 jest w sumie niedużo droższy od

> alaski, także czy faktycznie warto wybrać właśnie jego?Alaska jest niby do 90 km, a AC r01 do

> 150 km to pomoże w czymś założenie tego drugiego mając pod machą równe 90 km?Sory za takie

> pytania ale jestem laikiem w tej kwestii, dlatego sięgam rady flachowców

Ja fachowcem nie jestem ale jak zakladalem do siebie gaz to to troszke poczytalem. Jesli chodzi o wtryski to np u mnie w momencie kiedy zdecydowalem sie hany to dowiedzialem sie, ze gwarancje mam dwuletnia BEZ limitu km gdzie na innych jakis tam limit bym mial. Akurat hany sa bardzo polecane. W momencie kiedy ja zalozylem gaz to wydaje mi sie, ze silnik pracuje ciszej wiec jesli chodzi o glosnosc wtryskiwaczy to nie powiem Ci nic bo ja ich kompletnie nie slysze. Reduktor chyba lepiej zakladac z zapasem. Moze sie okazac, ze alaska przy but.gif moze nie wyrabiac ale tutaj lepiej niech znawcy sie wypowiedza. Na forum hondy nie polecaja jakis zestawow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja fachowcem nie jestem ale jak zakladalem do siebie gaz to to troszke poczytalem. Jesli chodzi o

> wtryski to np u mnie w momencie kiedy zdecydowalem sie hany to dowiedzialem sie, ze gwarancje

> mam dwuletnia BEZ limitu km gdzie na innych jakis tam limit bym mial. Akurat hany sa bardzo

> polecane. W momencie kiedy ja zalozylem gaz to wydaje mi sie, ze silnik pracuje ciszej wiec

> jesli chodzi o glosnosc wtryskiwaczy to nie powiem Ci nic bo ja ich kompletnie nie slysze.

> Reduktor chyba lepiej zakladac z zapasem. Moze sie okazac, ze alaska przy moze nie wyrabiac

> ale tutaj lepiej niech znawcy sie wypowiedza. Na forum hondy nie polecaja jakis zestawow?

Czyli głośność hany mamy wyjaśnioną, a co do jakości to faktycznie coś w tym musi być bo wiele osób je poleca wink.gif Co do reduktora to właśnie myślę podobnie do Ciebie tzn. na chłopski rozum może warto założyć AC r01 bo te 90 koni to już jest wyższa granica możliwości alaski hmm.gif Ktoś może wyjaśni tą ciekawostkę wink.gif Powiem szczerze, że trochę tylko poczytałem w necie i na AK odnośnie instalacji bo myśl założenia lpg narodziła się niedawno zlosnik.gif Fajnie by było gdyby ktoś z użytkowników cifa się wypowiedział smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli głośność hany mamy wyjaśnioną, a co do jakości to faktycznie coś w tym musi być bo wiele osób

> je poleca Co do reduktora to właśnie myślę podobnie do Ciebie tzn. na chłopski rozum może

> warto założyć AC r01 bo te 90 koni to już jest wyższa granica możliwości alaski Ktoś może

> wyjaśni tą ciekawostkę Powiem szczerze, że trochę tylko poczytałem w necie i na AK odnośnie

> instalacji bo myśl założenia lpg narodziła się niedawno Fajnie by było gdyby ktoś z

> użytkowników cifa się wypowiedział

Polowa sukcesu w bezawaryjnym uzytkowaniu to odpowiednio zalozona instalacja ok.gif Znajdz porzadny warsztat w Twojej okolicy, zapytaj czy kolektor sciagaja przy montowaniu dysz wtryskiwaczy, wlew zamontuja pod klapka i ciesz sie nizszymi kosztami za paliwo zlosnik.gif ile Ci pali hondzinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polowa sukcesu w bezawaryjnym uzytkowaniu to odpowiednio zalozona instalacja Znajdz porzadny

> warsztat w Twojej okolicy, zapytaj czy kolektor sciagaja przy montowaniu dysz wtryskiwaczy,

> wlew zamontuja pod klapka i ciesz sie nizszymi kosztami za paliwo ile Ci pali hondzinka?

Właśnie nie orientuje się ktoś, gdzie znajdę dobrego gazownika na terenie śląska?Słyszałem coś o Mysłowicach i Katowicach ale jakie zakłady gdzie i jak tego nie wiem... frown.gif O co chodzi z tym ściąganiem kolektora bo nie rozumiem?W zależności od ceny za całą instalację będę myślał nad założeniem wlewu pod klapką ok.gif Ty tak masz?Napisz mi na priv ile wyniosła Cię cała instalka jak możesz wink.gif A hondzina pali koło 7 l ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie nie orientuje się ktoś, gdzie znajdę dobrego gazownika na terenie śląska?Słyszałem coś o

> Mysłowicach i Katowicach ale jakie zakłady gdzie i jak tego nie wiem... O co chodzi z tym

> ściąganiem kolektora bo nie rozumiem?W zależności od ceny za całą instalację będę myślał nad

> założeniem wlewu pod klapką Ty tak masz?Napisz mi na priv ile wyniosła Cię cała instalka jak

> możesz A hondzina pali koło 7 l

Gazownika szukaj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gazownika szukaj tutaj.

Podziękował za linka, bardzo fajne forum smile.gif

Korzystał ktoś z usług firmy Davanti w Katowicach?Widzę, że cieszy się dobrą opinią wink.gif

Jeszcze jakby ktoś wyjaśnił temat reduktora to będzie baja wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mogę jedno podpowiedzieć-nie oszczędzaj 100/200zł, znajdź dobrego gazownika(demontaż kolektora

> ssącego, wtryskiwacze HANA, reduktor z lekkim zapasem mocy, butla do jazdy na wprost, nie

> wierz w żadne lubryfikatory) i ciesz się bezawaryjną, tanią jazdą na LPG.

Wiadomo, lepiej dopłacić tą stówę, a mieć pewność, że instalacja jest założona tak jak ma być ok.gif A powiedz mi jak to jest z tymi reduktorami...w sieci krąży opinia, że alaska jest do 90 km inni mówią, że do 120 km niewiem.gif Spotkałem się z opinią, że przy 100 km było już za słabo.Więc teraz myślę, czy Alaska będzie wystarczająca, czy montować AC R01, żeby zachować ten zapas?Czy jakiś inny polecicie?A o co chodzi z tą butlą jak możesz potłumaczyć zlosnik.gif ?

O lubrze trochę poczytałem i większość opinii było negatywnych, a i niewiele osób to zakłada, także wykluczyłem to ustrojstwo wink.gif Dobrze gadam grinser006.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzony montazysta

Właśnie poczytałem wiele pozytywnych opinii o tym warsztacie, także jak podejmę decyzję to pewnie tam zawitam wink.gif Myślałem jeszcze o p. Sebastianie w Zbrosławicach bo też inni polecają ale trochę dalej jest i nie wiem czy warto przejechać to parę kilometrów dalej hmm.gif Ktoś coś podpowie smile.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiadomo, lepiej dopłacić tą stówę, a mieć pewność, że instalacja jest założona tak jak ma być A

> powiedz mi jak to jest z tymi reduktorami...w sieci krąży opinia, że alaska jest do 90 km inni

> mówią, że do 120 km Spotkałem się z opinią, że przy 100 km było już za słabo.Więc teraz

> myślę, czy Alaska będzie wystarczająca, czy montować AC R01, żeby zachować ten zapas?Czy jakiś

> inny polecicie?A o co chodzi z tą butlą jak możesz potłumaczyć ?

> O lubrze trochę poczytałem i większość opinii było negatywnych, a i niewiele osób to zakłada, także

> wykluczyłem to ustrojstwo Dobrze gadam ?

nie przesadzaj z reduktorem, alaska wystarczy, to tylko 1.4 90 km , moze tyle miała jak wyjechała z fabryki, z upływem km moc spada. jezdzisz codziennie przy obrotach mocy maksymalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie przesadzaj z reduktorem, alaska wystarczy, to tylko 1.4 90 km , moze tyle miała jak wyjechała z

> fabryki, z upływem km moc spada. jezdzisz codziennie przy obrotach mocy maksymalnej?

Wiadomo, że nie jeżdżę do odcinki ale niekiedy sytuacja zmusza do wykorzystania tych zawrotnych dziewięćdziesięciu koni i nie chciałbym w takiej sytuacji, żeby reduktor niedomagał ok.gif Mówisz alaska będzie wystarczajaca do jazdy w pełnym zakresie obrotów?Montować i się nie przejmować, a będzie dobrze wink.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.