Skocz do zawartości

Wirtualne salony samochodowe on line...


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

U naszych zachodnich sasiadow powstaja wirtualne salony samochodowe on line.

Polega to na tym, iz konfiguracja i zakup samochodu odbywa sie bez wychodzena z domu poprzez zakup przez strone www.

Nistety nie mozna obejrzec samochodu i wykonac jazdy testowej przed jego zakupem.

Ceny 20 - 25% tansze niz u "klasycznego" dealera samochodowego.

Analogicznie jak np.: "www.neo24.pl" a np: Media Markt czy inny Saturn. Ceny wyzsze niz przez Internet, ale w Polsce tego typu zakupy sprzetu elektronicznego przez Internet sie przyjely.

Myslicie, ze zakupy samochodow przez Internet sie tez przyjma w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslicie, ze zakupy samochodow przez Internet sie tez przyjma w Polsce?

Myślę, że tak już w 2009 roku kupiłem samochód w salonie. Wystarczyła www, e-mail i telefon. Sprzedawcę zobaczyłem dopiero przy odbiorze auta, 6 tygodni od zamówienia.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> U naszych zachodnich sasiadow powstaja wirtualne salony samochodowe on line.

> Polega to na tym, iz konfiguracja i zakup samochodu odbywa sie bez wychodzena z domu poprzez zakup

> przez strone www.

> Nistety nie mozna obejrzec samochodu i wykonac jazdy testowej przed jego zakupem.

> Ceny 20 - 25% tansze niz u "klasycznego" dealera samochodowego.

> Analogicznie jak np.: "www.neo24.pl" a np: Media Markt czy inny Saturn. Ceny wyzsze niz przez

> Internet, ale w Polsce tego typu zakupy sprzetu elektronicznego przez Internet sie przyjely.

> Myslicie, ze zakupy samochodow przez Internet sie tez przyjma w Polsce?

Jak 20-25% taniej to napewno się przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy 20-25% przyjmie sie jak nic.

> Pomacaja ludzie w salonie, a kupia online.

> Pytanie co sie stanie jak nie bedzie gdzie pomacac?

Gdzie pomacać chyba będzie zawsze, serwisy pozostaną. Jak diler będzie miał serwis to i saln sprzedaży pewnie też pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie pomacać chyba będzie zawsze, serwisy pozostaną. Jak diler będzie miał serwis to i saln

> sprzedaży pewnie też pozostanie.

Chyba, ze postawi na wystawie folder/reklame, zeby moc zaproponowac cene niewiele wyzsza od tej internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fajniejsze - w skrocie jest jakas cena wyjsciowa (bardzo atrakcyjna) za ktora powinien sie znalezc ktos, kto Ci sprzeda auto. Ale, zeby bylo ciekawiej, jesli jest wiecej sprzedawcow gotowych sprzedac za taka cena, to licytuja sie, ktory moze sprzedac taniej zlosnik.gif

Ja kupilem auto od brokera, z tym, ze broker w UK dziala tak, ze maja podpsiane umowy z salonami w UK, i tylko sprzedaja auta z UK. Moje auto bylo z salonu Skody/VW, z tym, ze zajmowali sie sprzedaza ludzie od floty. Auto widzialem jak bylem podpisac papiery, i tydzien pozniej na lawecie przywiezione pod dom, bo mi sie nie chcialo 200km dymac po nie. Prywatnie jestem bardzo zadowolony z tego ukladu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca mogę uwierzyć w te 20-25%....

myśle, ze absolutnie nie ma szansy na sprzedawanie aut z takim rabatem caly czas. Może uda sie sprzedać jedno auto na 1000 z takim rabatem ale w większosci przypadkow będzie to pewnie 5-7%. W innym przypadku jak bardzo nieoplacalne musiałoby być prowadzenie stacjonarnego salonu jeśli koszty plus marża sprzedawcy to ok 20-25% ceny nowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.