Skocz do zawartości

Dzwiek drgania, wibracji przy zejsciu z obrotow...


tjsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegos czasu zauwazylem ze przy zejsciu z obrotow (np jak lekko przygazuje) slychac gdzies tak jakby z przodu po prawej stronie pod deska rozdzielcza takie wibracje jakby cos na chwile zadrzalo...

Wystepuje to tylko wtedy gdy np obciaze za mocno silnik i obrotki proboja zejsc ponizej nominalnych....

tak jakby cos luznego bylo gdzies i wpadalo w wibracje przez moment....plastikowo-lekko metalowy dzwiek slyszalny w kabinie.

Dzwiek tez pojawia sie przy gaszeniu auta, jak silnik sie zatrzymuje....

Nie jestem w stanie nagrac dzwieku....tel tego nie wychwytuje wink.gif

POdczas jazdy jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kurde niewazne gdzie siedze (z przodu, z tylu, lewa, prawa strona) dzwiek jest gdzie indziej wink.gif. zapomnialem o tym dodac....

brakuje mi jednej sruby trzymajacej oslone silnika do zderzaka ale chyba to nie bedzie to? moze tzw lizak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klekocie może wszystko drgać i denerwować, nawet brak jednego wkręta przy osłonie bedzie wkurzał atrakcjami dźwiękowymi, zderzak może drgać i kupa żelastwa w komorze silnikowej, to że słyszysz to coraz to z innego miejsca to standard, nawet okulary w schowku nad lusterkiem możesz słyszeć w okolicy siedzenia. wq...ają liście na podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w klekocie może wszystko drgać i denerwować, nawet brak jednego wkręta przy osłonie bedzie wkurzał

> atrakcjami dźwiękowymi, zderzak może drgać i kupa żelastwa w komorze silnikowej, to że

> słyszysz to coraz to z innego miejsca to standard, nawet okulary w schowku nad lusterkiem

> możesz słyszeć w okolicy siedzenia. wq...ają liście na podszybiu.

NO tak. Przyzwyczailem sie do tego, ale tego dzwieku nie bylo nigdy wczesniej...i to mnie denerwuje....zaraz po 15.30 jade do ASIO znajomy zobaczy na kanale co tam moze nie grac od spodu i moze mi dorzuci ta brakujaca srube oslony wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wizyta w ASIO chyba sie oplacila....

Poduszki wszystkie sztywne jak bat wink.gif. Z przodu raczej nie ma co latac.

Wyszlo na jaw ze oslona termiczna pod zbiornikiem paliwa nie trzyma sie na jednej śrubie. Srubka odkrecona, nalozona podkladka i ponownie skrecono. Teraz trzyma sie dobrze.

Przy okazji wydłubałem troche płatów rdzy z tlumika koncowego bo odchodzi jak skóra po opalaniu wink.gif.

Na razie moje wrażliwe ucho uspokoilo sie - tak mi sie wydaje.

Co do raczki przesuwania fotela pasazera - sztywna jak.... wink.gif

Dzieki za sugestie, dalej bede nasluchiwac co w Stilo piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.