Skocz do zawartości

[F] x16szr + klima nagrzewnica


gumisbeer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z nagrzewnicą , słabo grzeje na wolnych obrotach . Próbowałem gotowania w chemi (demontowałem i do garnka) jednak efekty dość słabe , widać że kamień nie puścił. Czeka mnie zakup nowej , jednak nie mogę znaleźć jakiegoś taniego zamiennika frown.gif a nie uśmiecha mi sie wydawać 500zł na oryginał ..

Czy miał ktoś podobny problem ? Do normalnej wersji nagrzewnice można kupić już za 70-100zł a tu zonk.

Numer VALEO 812147 OPEL 16 18 004 prawdopodobnie taka właśnie.

Przepraszam za mało techniczny wątek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to kamień, to bez problemu można się go pozbyć chociażby octem, kwaskiem cytrynowym, czy

> środkami do czajników, lub ekspresów do kawy.

Sęk w tym że próbowałem 2krotnie , może robiłem coś nie tak? zalałem octem i do garnka z wodą 45min później płukanie i tak 2,3 razy niestety nie dało to za wiele . Może użyć chemii do układów chłodzenia /? W sensie cały układ odkamienic na pracującym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak pracowałem w częściach udało mi się znaleźć w końcu, ale to było dawno. zlosnik.gif

A generalnie, nie gotuj w wodzie tylko w czystym occie, śmierdzi ale pomaga. Mniej smrodliwa metoda, to gotować w wodzie z kwaskiem cytrynowym. Tylko nie pożałuj ani jednego, ani drugiego i będzie ok. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nagrzewnica wymieniona smile.gif czas operacyjny 1godz 15min (robiłem to już 3 raz:P) temperatura w garażu -15 frown.gif , ogólnie jest dobrze przy tej temp na zewnątrz w środku autka jest ciepło , co prawda gorącem nie bucha ale myślę że przy mniejszym mrozie będzie git. Pytanie jeszcze do użytkowników astry z klimą czy Wam też na ustawieniu pokrętła na ciepło słabiej dmucha z nawiewów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak brzydko podepnę się pod temat.

Kupiłem niedawno Asterkę z klimą i mam pytanie.

Czy jeśli silnik osiąga temp roboczą, a z nawiewów pomimo to leci letnie powietrze to przyczyną jest właśnie zakamieniona nagrzewnica ?

W poprzedniej Astrze (bez klimy) leciało dużo bardziej ciepłe powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wężyk biegnący z serwa do zaworu nagrzewnicy, zaślep jakoś jego koniec (ten od serwa - np. taśmą) i rozgrzej silnik - jeśli pomoże to przyczyną jest zawór, tak jak pisze kolega, albo sterowanie w konsoli. U mnie regularnie przycina się zaworek sterujący w pokrętle temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W poprzedniej Astrze (bez klimy) leciało dużo bardziej ciepłe powietrze...

Powiem Ci szczerze że ja mam podobne wrażenie , przewody idące do narzewnicy oraz powrót gorące ale z nawiewów upału nie zaznałem , jest wystarczająco ale jakby się chciało gorąca to u mnie nie ma opcji , coś mi sie zdaję że sama konstrukcja obudowy nagrzewnicy jest przystosowana raczej pod lżejsze klimaty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem Ci szczerze że ja mam podobne wrażenie , przewody idące do narzewnicy oraz powrót gorące ale

> z nawiewów upału nie zaznałem , jest wystarczająco ale jakby się chciało gorąca to u mnie nie

> ma opcji , coś mi sie zdaję że sama konstrukcja obudowy nagrzewnicy jest przystosowana raczej

> pod lżejsze klimaty ...

Wychodzi ze jest jakas zaleznosc u mnei w aucie z klima (beznzyna) tez powietrze chlodniejsze, a w dieslach narzewnica tak grzeje ze prawie topia sie kratki. A powinno byc raczje odwrotnie i ogolnie mam wrazenie ze nawiew tez jest jakby mniej skuteczny w moim benzyniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam termometr w środkowej kratce i pokazuje po kilku minutach temperaturę rzędu 50-kilka stopni. Raz po dłuższej jeździe z max ogrzewaniem wyszło poza skalę (ponad 60 stopni). Siła nawiewu faktycznie jest mała (a w jakim stanie masz filtr pp?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.