Skocz do zawartości

Dostawczy do 45 tys.


Amadi90

Rekomendowane odpowiedzi

do firmy potrzebujemy auta dostawczego na 8 europalet w kwocie do 45 tys. brutto. Jakie auta polecacie ?

Załóżmy dwa warianty bo jeszcze nie wiem na 100% jak będzie wykorzystywany:

- jazda w promieniu 100-150 km (głónie woj. śląskie)

- jazda po europie zachodniej

Nie ma tego wiele bo najwięcej jest Citroenów, Renault, Fiatów, Peugeotów, Iveco i Mercedesów i Volkswagenów, ale te dwa ostatnie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do firmy potrzebujemy auta dostawczego na 8 europalet w kwocie do 45 tys. brutto. Jakie auta

> polecacie ?

> Załóżmy dwa warianty bo jeszcze nie wiem na 100% jak będzie wykorzystywany:

> - jazda w promieniu 100-150 km (głónie woj. śląskie)

> - jazda po europie zachodniej

> Nie ma tego wiele bo najwięcej jest Citroenów, Renault, Fiatów, Peugeotów, Iveco i Mercedesów i

> Volkswagenów, ale te dwa ostatnie droższe.

Słyszałem dużo dobrego o Iveco Daily - jeszcze te z płaskimi lampami, nie naciągniętymi na cały przód. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jeden pies, ważne żeby kupić zadbany egzemplarz.

W Transitach dwumasy ponadprzeciętnie szybko siadają.

Master w starej budzie ma opinię nie do zajechania ok.gif

Ducato/Boxer/Jumper też jeżdżą, unikać tylko silnika 2.2 100KM i 120KM.

Crafter/Sprinter zależy jak się trafi, albo miód, albo płacz będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do firmy potrzebujemy auta dostawczego na 8 europalet w kwocie do 45 tys. brutto. Jakie auta

> polecacie ?

Wszystko zalezy co bedziesz wozic, jaka zabudowa na blizniaku czy na pojedynczej osi? Jesli chodzi o samochod na blizniaku to polecam iveco daily. Samochod na mocnej ramie, typowa ciezarowka, wady to problemy z elektryka, troche wcina je ruda ale tez bez tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że masz auto z windą. Z tego co wyszukałem to na windę nie trzeba zadnych dodatkowych uprawnień tylko ma być ta cała legaizacjia udt i to trzeba ze sobą wozić papiery ?

Pytam, bo wiem, że robią takie kursy, ale to jest tylko dojenie kasy z tego co doczytałem.

> Wszystko zalezy co bedziesz wozic, jaka zabudowa na blizniaku czy na pojedynczej osi? Jesli chodzi

> o samochod na blizniaku to polecam iveco daily. Samochod na mocnej ramie, typowa ciezarowka,

> wady to problemy z elektryka, troche wcina je ruda ale tez bez tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do firmy potrzebujemy auta dostawczego na 8 europalet w kwocie do 45 tys. brutto. Jakie auta

> polecacie ?

> Załóżmy dwa warianty bo jeszcze nie wiem na 100% jak będzie wykorzystywany:

> - jazda w promieniu 100-150 km (głónie woj. śląskie)

> - jazda po europie zachodniej

> Nie ma tego wiele bo najwięcej jest Citroenów, Renault, Fiatów, Peugeotów, Iveco i Mercedesów i

> Volkswagenów, ale te dwa ostatnie droższe.

obecnie śmigam VW LT35 2,5TDI kontener 8 palet z windą.Przebieg 350tyśbez większych awarii.Robione rozrząd co 65tyś(w tym silniku tyle wytrzymuje),turbina wymieniana po ok 200tyś,intercooler przy 250tyś i regularnie olej,filtry.Spalanie w Warszawie max mi wyszło 11,3l Dziennie robie ok 180km i woże po ok 1600kg towaru.Typowy wół roboczy.Poowoli szykuje się do zmiany auta i myśle nad ducato ew w ostateczności crafter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę, że masz auto z windą. Z tego co wyszukałem to na windę nie trzeba zadnych dodatkowych

> uprawnień tylko ma być ta cała legaizacjia udt i to trzeba ze sobą wozić papiery ?

Trzeba wozic papiery, dodatkowo na windzie masz taka zielona naklejke z UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba wozic papiery, dodatkowo na windzie masz taka zielona naklejke z UDT.

wystarczy sam dozór na winde wydany przez udt.Co pół roku musisz robic serwis podestu ruchomego i muszą Ci to stemplowac w ksiazke obslugi.Co dwa lata robisz dozór w udt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze dodam tylko, że warto zważyć samo auto i porównać z tym co w papierach idea.gif

Znajomy pracuje w TNT, ITD złapało kilka dni temu jakiegoś kuriera od nich.

Koleś ma Iveco z windą i kontener typu chłodnia. Auto oczywiście do 3,5 t, a na wadze wyszło 3650 kg zlosnik.gif Tyle ważyło puste auto!!!

Mandat łączny chyba 4500 zł dostał i dowód zabrany + chyba 500 zł za brak uprawnień itd.

Także warto temat też wziąć pod uwagę, bo kontroli raczej będzie więcej niż mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może jeszcze dodam tylko, że warto zważyć samo auto i porównać z tym co w papierach

> Znajomy pracuje w TNT, ITD złapało kilka dni temu jakiegoś kuriera od nich.

> Koleś ma Iveco z windą i kontener typu chłodnia. Auto oczywiście do 3,5 t, a na wadze wyszło 3650

> kg Tyle ważyło puste auto!!!

> Mandat łączny chyba 4500 zł dostał i dowód zabrany + chyba 500 zł za brak uprawnień itd.

> Także warto temat też wziąć pod uwagę, bo kontroli raczej będzie więcej niż mniej.

ładny zonk!!!!!mój elton na pusto waży 2750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kryteria się lekko zmienił, na pewno będzie to auto na kraj i to trasy do 100km, musi być z windą.

> Zastanawiamy się jeszcze nad Iveco daily - mieliście do czynienia z tym autem ?

Tym bardziej zważ auto przed kupnem, bliźniak, winda, kontener to wybuchowa mieszanka.

Daily jest na ramie i też swoje przez to swoje waży.

Przy takim zestawie realna ładowność może wyjść 300 kg, a czasem i mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.