Skocz do zawartości

Piszczenie/Świszczenie


prz3m3k1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu zauważyłem a właściwie usłyszałem piszczenie/świszczenie (coś w rodzaju obracających się rolek) gdy na niskich obrotach mocno wcisnę gaz, gdy auto nabiera obrotów piszczenie zanika. Pojawia się ono na 4 i 5 biegu (1200-1600 obrotów - w tym zakresie mniej więcej piszczy). Wykluczam rozrząd - to na pewno nie to. Auto przyspiesza normalnie poza objawem akustycznym nie zauważyłem jakichkolwiek problemów. Jeżeli ktoś miał podobny objaw proszę o poradę co to może być.

Pozdrawiam ibędę wdzięczny za pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich,

> od jakiegoś czasu zauważyłem a właściwie usłyszałem piszczenie/świszczenie (coś w rodzaju

> obracających się rolek)

obstawiam kółko wolnobieżne alternatora....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> część wymienna czy cały altek trzeba wymienić?

wymienna, cirka 200 pln'ów

potrzebny taki śmieszny klucz z dziurką i mnóstwem ząbków (cirka 30 zetów w sklepie moto ) do zblokowania koła na osi altka.

nie wiem czy łatwo będzie na aucie, ja wymieniałem na zdjetym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymienna, cirka 200 pln'ów

> potrzebny taki śmieszny klucz z dziurką i mnóstwem ząbków (cirka 30 zetów w sklepie moto ) do

> zblokowania koła na osi altka.

> nie wiem czy łatwo będzie na aucie, ja wymieniałem na zdjetym.

Dzisiaj dokładniej to sprawdziłem... podczas mocnego wciśnięcia gazu przy 1100 ob piszczy/ćwierka do około 1700 później cisza. Czy jest to w jakikolwiek sposób groźne czy można z tym spokojnie jeździć dopóki alternator nie powie papa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dzisiaj dokładniej to sprawdziłem... podczas mocnego wciśnięcia gazu przy 1100 ob piszczy/ćwierka

> do około 1700 później cisza. Czy jest to w jakikolwiek sposób groźne czy można z tym spokojnie

> jeździć dopóki alternator nie powie papa?

Witam,

Od kilku dni mam dokładnie to samo. Mam wrażenie, że odgłos pochodzi z prawej strony z okolic alternatora, rozrządu, ale co to może dokładnie być nie mam pojęcia. Pojawia się głównie na 4 biegu, gdy obroty są niższe i wciśniemy mocno gaz. Udało Ci się zdiagnozować usterkę czy jeszcze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Od kilku dni mam dokładnie to samo. Mam wrażenie, że odgłos pochodzi z prawej strony z okolic

> alternatora, rozrządu, ale co to może dokładnie być nie mam pojęcia. Pojawia się głównie na 4

> biegu, gdy obroty są niższe i wciśniemy mocno gaz. Udało Ci się zdiagnozować usterkę czy

> jeszcze nie?

U mnie dokładnie z tego samego miejsca dochodzi ten dźwięk. Szczerze to jeszcze się tym nie zajmowałem... niestety brak czasu. Mam to już od dłuższego czasu, wcześniej myślałem, że to rozrząd... spanikowany odrazu wymieniłem rozrząd na SKF jednak to nic nie dało... sądzę, że jak koledzy wyżej pisali winny jest alternator. Jeżeli zdiagnozujesz przede mną co to może być proszę odezwij się. Ja dopiero w przyszłym tyg się tym zajmę...

Pozdrawiam i powodzenia!! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dokładniej... jakie części weszły w skład Twojej wymiany?

Ja wymieniałem pasek, napinacz i rolkę oraz do tego koło pasowe.

Po wymianie cisza przy wciskaniu.

Podejrzewam, że wystarczyłaby wymiana paska, napinacza i rolki ale ja wymieniłem też koło bo już było trochę sfatygowane a po jego wymianie zmniejszyły się wibracje.

Piszczenie jest od tego, że pasek zaczyna chodzić na boki (krawędzie były troche obdarte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.