Skocz do zawartości

problem z cewką???maryska 1,6


Rekomendowane odpowiedzi

witam.zaczął się nowy rok i z nowym rokiem problemy z padaką oink.gif

dzisiaj ruszając z pod sklepu maryśka zaczęła chodzic na 3 gary sick.gifok.myslę świece albo kable icon_rolleyes.gifszybka podmianka i....

problem nie znika no.gifzostaje cewka.i teraz kilka pytań:

1.czy można w jakiś sposób(na oko 270751858-jezyk.gif)stwierdzić,że to cewka padła???niestety nie mam na miejscu nikogo,z kim mógł bym się podmienić do testów sick.gif

2.jeśli to cewka padła,to czy brac nówke,czy bawić się w szukanie używek???cena nowej 200zł a używki już po 60zł chodzą icon_eek.gif

3.jeśli to nie cewka,to co w nastepnej kolejności brać pod lupe????

pozdrawiam i czekam na podpowiedzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.zaczął się nowy rok i z nowym rokiem problemy z padaką

> dzisiaj ruszając z pod sklepu maryśka zaczęła chodzic na 3 gary ok.myslę świece albo kable szybka

> podmianka i....

> problem nie znika zostaje cewka.i teraz kilka pytań:

> 1.czy można w jakiś sposób(na oko )stwierdzić,że to cewka padła???niestety nie mam na miejscu

> nikogo,z kim mógł bym się podmienić do testów

> 2.jeśli to cewka padła,to czy brac nówke,czy bawić się w szukanie używek???cena nowej 200zł a

> używki już po 60zł chodzą

> 3.jeśli to nie cewka,to co w nastepnej kolejności brać pod lupe????

> pozdrawiam i czekam na podpowiedzi

O ile się nie mylę, to cewka pada od razu na dwa gary. W 1.6 jest podwójna i zawsze na dwóch garach jest iskra jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile się nie mylę, to cewka pada od razu na dwa gary. W 1.6 jest podwójna i zawsze na dwóch garach

> jest iskra jednocześnie.

i tak właśnie jest sick.gif

najpierw zrobiłem próbe z kablami wypinając jeden po drugim i wymieniłem najpierw jedną świecę przy której nie było różnicy w pracy silnika.po tym zabiegu na nastepnym garku nie było różnicy w pracy i tą swiece też wymieniłem ok.gifa ze nie poprawiło się nic,to do wymiany poszedł komplet i dalej lipa angryfire.gif dla tego myslę ze to własnie cewka oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wtrysku nie zawsze wywali na deskę jednak pod komputerem będzie widać.

Cewka jeśli uszkodzona jest cała sekcja wywali marchewkę, ta jednak nie zawsze pada parami (popatrz mój przypadek z przed pół roku), popatrz czy jej obudowa nie ma wyraźnych pęknięć przez które mogła by uciekać iskra.

Cewkę możesz sprawdzić przez delikatne ściąganie przewodów z cewki na kilka sek.

Co do wtrysku to sama robocizna nie wiem ile kosztuje, nowy wtrysk do 1.6 we fiacie kosztuje coś koło 600zł, kompletna listwa z używki to wydatek maksymalnie rzędu 300zł, kalkulacja jest prosta smile.gif

Tylko jest jeden myk, są dwa rodzaje wtrysków z 2 i 4 dziurkami, dobrze by było gdybyś dobrał taki sam, bo zaraz będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Błąd wtrysku nie zawsze wywali na deskę jednak pod komputerem będzie widać.

padaka podpięta pod kompa i nic nie wykazało icon_eek.gif

powie mi ktoś jaki czort????mechy drugi dzień szukają sick.gif

dodam ze jutro beda diagnozowac silnik,ale czekaja na jakis osprzęt oink.gifmozliwe zeby silnik powiedział banana-wave.gifbanana-wave.gifbanana-wave.gif i w ten sposób sie to obiawiało???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmierz miernikiem wtryski czy mają po tyle samo, u mnie taki objaw miałem jak padł wtryskiwacz, ale

> na kompie to też wyszło.

jutro rozbieraja silnik.mech mówił,że albo gniazda zaworowe się wypaliły,albo wałki sie starły.rozbiorą silnik i będą sprawdzać.disgnoza,to brak kompresji na dwóch garach oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.