Skocz do zawartości

laguna 1 ph2 1.6 lpg


kozi39

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie bardzo dobre, bezawaryjne auto tylko trochę za słaby silnik. Ale mnie nie musisz wierzyć - patrz link w podpisie grinser006.gif

Na serio ja się nie zawiodłem a przejechałem prawie 75000km z czego około 60000 na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam ponownie, jako ze lagune 2 sobie odpuscilem zacząłem szukać jedynki po fl. jakie sa wasze

> opinie na temat tego auta z tym motorem? na co zwrócić uwage przy ogledzinach?

Mam i ogólnie polecam.

Moim zdaniem dobry stosunek cena / jakość.

osobiście przytrafiła mi się smutna "nieudana naprawa" silnika i w konsekwencji jego wymiana.

Zrobiłem 50tys km. Koszty ogólne wrzuciłem w tym temacie:

LINK AK

I nie pchaj się w 1,6 frown.gif

Auto jest ciężki i 1,8 to na prawdę minimum.

Jak masz jakieś pytania, śmiało pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam ponownie, jako ze lagune 2 sobie odpuscilem zacząłem szukać jedynki po fl. jakie sa wasze

> opinie na temat tego auta z tym motorem? na co zwrócić uwage przy ogledzinach?

Mam takową tylko diesla. Oprócz tego co we wszystkich autach:

nadkola tył - korozja, obejrzeć od spodu, popatrzeć na sprawność elepsztyczków i innych drobiazgów - lubią czasem świrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie bardzo dobre, bezawaryjne auto tylko trochę za słaby silnik. Ale mnie nie musisz wierzyć -

> patrz link w podpisie

> Na serio ja się nie zawiodłem a przejechałem prawie 75000km z czego około 60000 na lpg.

Ten silnik ma koło zmiennych faz?

Myślałem początkowo o Thalii ale coraz bardziej się skłaniam ku Lagunie z końca produkcji. Pojemność im mniejsza tym lepiej (niższe opłaty), ja jeżdżę spokojnie więc osiągi to sprawa trzeciorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> A jak się ma spalanie motora 1.6 do 1.8?

> Pamiętam że brat miał Lagune 1.8 ale z 96 i ona mu kopciła zimą nawet 13 lpg

> Dzwoniłem o tą :

> http://otomoto.pl/renault-laguna-C27120335.html

> wydaje się z rozmowy w porządku

No a liczysz że ile będzie palić? Może spalić 13, a nie bądź zaskoczony jak i 15 wyjdzie w wielkie mrozy jak będziesz kopał się w śniegu albo stał w korkach. A abstrahując od spalania to IMO o wiele lepiej zrobisz jak dorzucisz parę groszy do budżetu i kupisz Lagunę II. Tylko, że bazując na internetowych opiniach nigdy tego auta nie kupisz. A tak biorąc pod uwagę "dwójkę" z silnikiem 1.6 jest szansa kupić ładny, wygodny i stosunkowo nowoczesny samochód za te powiedzmy 11 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> A jak się ma spalanie motora 1.6 do 1.8?

> Pamiętam że brat miał Lagune 1.8 ale z 96 i ona mu kopciła zimą nawet 13 lpg > Dzwoniłem o tą :

> http://otomoto.pl/renault-laguna-C27120335.html

> wydaje się z rozmowy w porządku

Spalanie - od zawsze temat rzeka wink.gif

Wszystko zależy od tego gdzie i jak smile.gif

Dla przykładu:

Moja Laguna paliła w Toruniu dokładnie 8,5 l paliwa jeżdżąc głównie po mieście. Taka średnia wychodziła mi z ~7000km.

Później wrzuciłem gaz i średnia w mieście wychodziła mi ok 10 litrów - dalej mowa o Toruniu.

W trasie spokojnie można zejść poniżej 8litrów (mega spokojna jazda), natomiast jeśli jeździ się ok to 9 litrów będzie spoko.

W Warszawie jeżdżąc w godzinach szczytu, spalanie wychodzi ok 14 litrów. Teraz praktycznie nie używam samochodu do dojazdów do pracy, a tylko po zakupy i ewentualnie skoczyć gdzieś dalej, więc przy takiej jeździe spalanie wychodzi ok 11l/100km.

Z prawie 40.000km na gazie średnie spalanie mam 10,02l/100km więc nie jest to raczej dużo, biorąc pod uwagę masę auta.

Idę o zakład, że 1,6 spali podobnie lub nawet więcej smile.gif

Ogłoszenie:

Wygląda ok, tyle tylko że na pewno ma wymienione lub wypolerowane.

Lampy w Lagunie dość szybko tracą swoją powłokę i po prostu wyglądają jakby ciągle były brudne frown.gif

Tutaj tego nie widać, więc takie są moje podejrzenia.

Dla porównania wygląda to tak: LINK

Także jeśli przyzna się do tego, że coś było z lampami zrobione, to nie skłamie. Gość nie wygląda na handlarza, bardziej na rolnika - po wrzuceniu telefonu do google wyskoczyło dużo wpisów dotyczących prosiąt smile.gif

Ogólnie jak nie masz daleko, podjedź.

Jeśli masz daleko, poszukaj czegoś w promieniu 100km, abyś nie robił całodziennej wyprawy w razie czego smile.gif

Życzę powodzenia wink.gif

GL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.