Skocz do zawartości

Ile pali nowy P208 z silnikiem 1,2 L


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

> Szukam jakiś bardziej wiarygodnych danych (niz katalog producenta) o rzeczywistym spalniu

> użytkownikom Peugeota 208 z silnikiem 1,2L noPb... autocentrum/motostat po jednym teście :-(

> ktoś coś spotkał?

Jak będziesz jeździł delikatnie to spali tyle co w katalogu.

A ogólnie dodaj sobie ok. 1l do średniego i takie będzie.

A wszystko i tak zależy od tego kto, gdzie i jak będzie jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiś bardziej wiarygodnych danych (niz katalog producenta) o rzeczywistym spalniu

> użytkownikom Peugeota 208 z silnikiem 1,2L noPb... autocentrum/motostat po jednym teście :-(

> ktoś coś spotkał?

Dokładnego spalania nie podam, ale jeździłem przed zakupem zarówno 1.2 jak i 1.4.

I wybrałem jednak 1.4, bo 1.2 żeby jechał tak jak ja lubię musiałem za mocno mu deptać gaz, a wtedy po oszczędnościach.. w dodatku 1.4 był tańszy więc zostało na paliwo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnego spalania nie podam, ale jeździłem przed zakupem zarówno 1.2 jak i 1.4.

> I wybrałem jednak 1.4, bo 1.2 żeby jechał tak jak ja lubię musiałem za mocno mu deptać gaz, a wtedy

> po oszczędnościach.. w dodatku 1.4 był tańszy więc zostało na paliwo

drugim aktualnie istotnym parametrem jest spalanie przy wyborze nowego miejskiego pupowozu

jezdzony bedzie spokojnie i stal w korku

ciekawe jak w porowniau z yriska jednolitoowa wypada ta trzyclindrowka peugeota

cos wiadomo o tych silnika VTI od Peugeota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> drugim aktualnie istotnym parametrem jest spalanie przy wyborze nowego miejskiego pupowozu

> jezdzony bedzie spokojnie i stal w korku

> ciekawe jak w porowniau z yriska jednolitoowa wypada ta trzyclindrowka peugeota

> cos wiadomo o tych silnika VTI od Peugeota?

Myślę, że śmiało możesz wziąć pod uwagę dane katalogowe w każdym przypadku do takiego porównania ok.gif

Realnie wyjdzie pewnie trochę więcej ale to w każdym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że śmiało możesz wziąć pod uwagę dane katalogowe w każdym przypadku do takiego porównania

> Realnie wyjdzie pewnie trochę więcej ale to w każdym przypadku.

Oba silniki 3-cylindrowe:

Yaris 1,0L 69KM kat. miasto 5,7L (masa auta 5d Luna 1000kg)

P208 1,2L 82KM kat. miasto 5,5L (masa auta 5d Active 975kg)

Z Autocentrum dla yakriski z tym silnikiem 5,3 L (zakres 5,2-6,3 L)

Z ciekawości Swift 1,2L 4cylindry 94KM z autocetrum 5,7L (zakres 5,6-6,7)

Czym technicznie różni się VVTi Toyoty od VTi Peugeota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> drugim aktualnie istotnym parametrem jest spalanie przy wyborze nowego miejskiego pupowozu

> jezdzony bedzie spokojnie i stal w korku

No właśnie wiele zależy od stylu jazdy, kolega w wypożyczalni powiedział, że najwięcej im palą te małe silniki bo wiadomo jak klienci je deptają żeby jechały wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie wiele zależy od stylu jazdy, kolega w wypożyczalni powiedział, że najwięcej im palą te

> małe silniki bo wiadomo jak klienci je deptają żeby jechały

swoja droga jak wchodzil ten silniczek fiata twinair to gdzies traflem na jakis fajny artykul porownujacy VVTi VTi i tp podobne rozwiazania-kojarzy ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok znalazlem porównanie różnych systemów zmiennych faz

niestety nie uwzględnia jeszcze vti peugeota (ale domyslam sie ze PSA ostatnio wspołpracował z BMW więc pewnie będzie jakiś przeszzep ich systemu)

najwyzszy-stopien-wtajemniczenia-bezstopniowa-regulacja-wzniosow-zaworow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.