Skocz do zawartości

Porada techniczna - przebudowa instalki


zet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono!

Instalka pod 6 cyl (prins), standardowo z filtrem lotnym z czujnikiem 1w2 (wchodzi jeden przewod rozgalezia sie na dwa + czujnik), cos takiego :

http://allegro.pl/prins-komplet-filtr-fazy-lotnej-cieklej-nowy-typ-i2930988704.html

Chciałbym to przerobic, na tanszą alternatywe. Wyjdzie troche druciarstwo, ale pewnie bedzie dzialac tak samo.

Czy jesli zastosuje takie cos:

http://allegro.pl/filtr-fazy-lotnej-16-12mm-bibula-prins-vsi-lpg-i2917438527.html

i do tego przejsciowke pod czujnik, o taką jak w tej aukcji

http://allegro.pl/filtr-fazy-lotnej-12mm-sec-lecho-pod-czujnik-bosch-i2937940783.html

Czyli miejsce pod czujnik, i do tego dalbym filtr na kazde 3 wtryskiwacze. Bedzie to działac, czy powinienem to przerobic jakos inaczej ? Czujnik powinien byc za czy przed filtrem ?

Czy taki uklad bedzie wydajny cisnieniowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobilem dziala bez zarzutu. Dalem trojnik za filtrem i map sensor za fitrem (nie wiem czy nie powienien przed ?)

Zastanawialem sie tez czy moze dac trojnik na wyjsciu z reduktora i oddzielnie filtr na kazda listwe - jest sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerobilem dziala bez zarzutu. Dalem trojnik za filtrem i map sensor za fitrem (nie wiem czy nie

> powienien przed ?)

Rozumiem, że chodzi o czujnik ciśnienia gazu. Jeśli tak, to ma być za filtrem.

> Zastanawialem sie tez czy moze dac trojnik na wyjsciu z reduktora i oddzielnie filtr na kazda

> listwe - jest sens ?

Ale wtedy ciśnienie gazu dla czujnika wypada "zbierać" z przed obu listew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że chodzi o czujnik ciśnienia gazu. Jeśli tak, to ma być za filtrem.

Dokladnie tak - czy on wplywa jakos na regulacje, czy to tylko odciecie pracy w razie spadku cisnienia ?

> Ale wtedy ciśnienie gazu dla czujnika wypada "zbierać" z przed obu listew.

A jakie rozwiazanie jest lepsze ? trojnik za reduktorem na dwie listwy i dwa filtry, czy trojnik za jednym filtrem na dwie listwy ? w jednym i drugim przypadku czujnik cisnienia bede mial podpiety "za" filtrem (taką mam przejsciowke fi12, nie spotkalem fi16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie tak - czy on wplywa jakos na regulacje, czy to tylko odciecie pracy w razie spadku

> cisnienia ?

Komputer LPG na bieżąco wprowadza korekty od zmian ciśnienia w stosunku do ustawionego w programie. Przesunięcie czujnika przed filtr może wpływać niekorzystnie na pomiary i działanie instalacji.

> A jakie rozwiazanie jest lepsze ? trojnik za reduktorem na dwie listwy i dwa filtry, czy trojnik za

> jednym filtrem na dwie listwy ? w jednym i drugim przypadku czujnik cisnienia bede mial

> podpiety "za" filtrem (taką mam przejsciowke fi12, nie spotkalem fi16)

Dwa równoległe filtry to niby lepsza przepustowość, ale wymaga dobrej kompensacji pomiędzy listwami. Sam mam to drugie i problemów nie ma, choć nie porównywałem bezpośrednio parametrów do pierwszej wersji (pewnie byłyby mniejsze spadki przy bucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komputer LPG na bieżąco wprowadza korekty od zmian ciśnienia w stosunku do ustawionego w programie.

Czyli ze co, zmienia czasy wtryskow albo otwarcie ? u mnie ustawia sie tylko otwarcie wtryskiwacza i offset - nie mam zadnych map ani nic...

> Przesunięcie czujnika przed filtr może wpływać niekorzystnie na pomiary i działanie

> instalacji.

a co w przypadku jesli jest za filtrem ale tylko na JEDNEJ szynie ?

> Dwa równoległe filtry to niby lepsza przepustowość, ale wymaga dobrej kompensacji pomiędzy

> listwami.

Co to znaczy "kompensacji" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli ze co, zmienia czasy wtryskow albo otwarcie ? u mnie ustawia sie tylko otwarcie wtryskiwacza

> i offset - nie mam zadnych map ani nic...

Sterownik musi kompensować spadek ciśnienia przedłużeniem czasu otwarcia wtryskiwaczy.

> a co w przypadku jesli jest za filtrem ale tylko na JEDNEJ szynie ?

Nie jest powiedziane, że na drugiej listwie będzie dokładnie takie samo ciśnienie. Przy nowych filtrach możesz sobie postawić takie założenie, ale w przypadku używanych już jakiś czas może się np. zdarzyć, że na jednym filtrze odłoży się więcej substancji oleistych i będzie on miał wyraźnie gorszy flow od tego drugiego. Skutek raczej oczywisty.

> Co to znaczy "kompensacji" ?

Listwy za filtrami muszą być fizycznie ze sobą połączone i to nie wężykiem fi 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sterownik musi kompensować spadek ciśnienia przedłużeniem czasu otwarcia wtryskiwaczy.

I robi to bez ingerencji użytkownika, choć w niektórych sterownikach można poprawiać korekty od ciśnienia (STAG?).

> Nie jest powiedziane, że na drugiej listwie będzie dokładnie takie samo ciśnienie. Przy nowych

> filtrach możesz sobie postawić takie założenie, ale w przypadku używanych już jakiś czas może

> się np. zdarzyć, że na jednym filtrze odłoży się więcej substancji oleistych i będzie on miał

> wyraźnie gorszy flow od tego drugiego. Skutek raczej oczywisty.

Stąd wymóg dobrej kompensacji, która powinna niwelować różnice w przepływie pomiędzy stronami.

> Listwy za filtrami muszą być fizycznie ze sobą połączone i to nie wężykiem fi 5.

waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stąd wymóg dobrej kompensacji, która powinna niwelować różnice w przepływie pomiędzy stronami.

Czy poza trojnikiem dokladac jakis mostek ? chyba niema sensu - wezyki fi12 do listwy z 3 sztukami wtryskiwaczy. Martwi mnie tylko ewentualne zwezenie przeplywu przez ten trojnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy poza trojnikiem dokladac jakis mostek ? chyba niema sensu - wezyki fi12 do listwy z 3 sztukami

> wtryskiwaczy. Martwi mnie tylko ewentualne zwezenie przeplywu przez ten trojnik.

Jakie listwy?

Może najprościej będzie wkręcić w drugie końce listw rurki i połączyć je.

Takie rozwiązanie widywałem już wielokrotnie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie listwy?

> Może najprościej będzie wkręcić w drugie końce listw rurki i połączyć je.

Niby nie wylacza sie, roznicy w jezdzie tez nie zauwazylem. Chyba nie ma co ruszac, skoro jet dobrze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.