Skocz do zawartości

Polskie drogi sa w "świetnym stanie"


Michal46

Rekomendowane odpowiedzi

I jak tu się nie denerwować na stan naszych dróg. Miało być szybko, sprawnie, przyjemnie a skończyło się wymianą koła. Wyjechałem kawałek za miasto po szwagra na lotnisko, drogą krajową, jedną z najważniejszych w kraju, nr. 3. W mieście jak wiadomo zimą jest dziura na dziurze, więc jechałem uważnie. Wjechałem na krajówkę, droga biała, pada śnieg, nic nie widać i po kilku km jak się władowałem w dziurę, krater na środku drogi, zarzuciło mną, wpadłem w poślizg, cudem nie wpakowałem się na czołówkę. Efekt był taki że felga jest do wymiany, opona przebita, musiałem ją wymienić i winnych oczywiście nie ma. Rząd ściąga od nas kierowców kasę jak się tylko da, jeszcze ostatnio z tymi fotoradarami wyskoczyli... Ja się pytam, gdzie są te pieniądze z podatków drogowych? Ci ludzie nawet dróg krajowych nie potrafią utrzymać w należytym stanie, same dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak tu się nie denerwować na stan naszych dróg. Miało być szybko, sprawnie, przyjemnie a

> skończyło się wymianą koła. Wyjechałem kawałek za miasto po szwagra na lotnisko, drogą

> krajową, jedną z najważniejszych w kraju, nr. 3. W mieście jak wiadomo zimą jest dziura na

> dziurze, więc jechałem uważnie. Wjechałem na krajówkę, droga biała, pada śnieg, nic nie widać

> i po kilku km jak się władowałem w dziurę, krater na środku drogi, zarzuciło mną, wpadłem w

> poślizg, cudem nie wpakowałem się na czołówkę. Efekt był taki że felga jest do wymiany, opona

> przebita, musiałem ją wymienić i winnych oczywiście nie ma. Rząd ściąga od nas kierowców kasę

> jak się tylko da, jeszcze ostatnio z tymi fotoradarami wyskoczyli... Ja się pytam, gdzie są te

> pieniądze z podatków drogowych? Ci ludzie nawet dróg krajowych nie potrafią utrzymać w

> należytym stanie, same dziury.

Przykro mi.

Winny jest - zarządca drogi, no nie? Policja była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, masz protokół i odzyskasz pieniądze od zarządcy drogi?

Oczywiście, wszystko załatwiłem, nie odpuszczam w takiej sytuacji. Mimo to niesmak pozostał.

> Przykro mi.

> Winny jest - zarządca drogi, no nie? Policja była?

Była i poszczęściło mi się bo przypadkowo wypatrzyłem radiowóz jakieś kilka minut po zdarzeniu, zatrzymali się, pomogli, bardzo sympatyczni ludzie. Chociaż tyle dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc. W sumie nie sądziłem że krajówki mogą być w takim stanie. Osobiście dużo nie podróżuję, poruszam się głównie po mieście. Często pytam przyjaciół o stan dróg w Polsce jak gdzieś wyjeżdżam, aby się nie nadziać na takie niespodzianki jak ta. Spora część z nich twierdzi że autostrady, ekspresówki i o dziwo, drogi krajowe są w niezłym stanie. Chyba muszę im te brednie wybić z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba muszę im te brednie wybić z głowy.

Bo miałeś pecha i wpadłeś w wyrwę? wink.gif Przez ostatnie +/- 40 tysięcy km nie udało mi się znaleźć takiej dziury w drodze krajowej, czy autostradzie, żebym musiał uprawiać ekwilibrystyczne sztuczki w celu ominięcia lub po wpadnięciu w takową narzekał, że felgi pogięte itp. waytogo.gif

PS Mam kółka 225/70R16 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spora część z nich twierdzi że

> autostrady, ekspresówki i o dziwo, drogi krajowe są w niezłym stanie. Chyba muszę im te

> brednie wybić z głowy.

Bo w większości są, ich stan w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się poprawił. Ta "Twoja" dziura jest jedną z nielicznych, jakie jeszcze pozostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drogi są w świetny stanie, dlatego jeżdzę na balonowych oponach 195/65 R15 i ostatnio sprawiłem

> sobie stalową płytę pod silnik. *

> * UWAGA, post nacechowany ironią :-)

bylo kupic dopracowany samochod, to bys nie mial nisko miski ani sprezarki klimatyzacji

nie ugotujesz potem oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bylo kupic dopracowany samochod, to bys nie mial nisko miski ani sprezarki klimatyzacji

> nie ugotujesz potem oleju ?

Cinos - jestem wspaniały :-)

Jasna sprawa, gdybym miał kasę kupiłbym BMW X3 / X5.

Olej się nie ugotuje, są specjalne otwory umożliwiające wymianę powietrza, to nie płyta zrobiona u Heńka w stodole z kawałka blachy bez otworów a porządna chińska podróbka oryginalnej płyty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W, ktorym miejscu ta dziura ? Jezdze do Nowogardu i Goleniowa kilka razy w tygodniu i jedyne

> wyboje/dziury jakie stwierdzam to patatajka na A6.

Kawałek za zjazdem z DK3/S3 na Goleniów, to już chyba jest droga krajowa nr. 6. Dziury już nie ma, załatana.

> Bo w większości są, ich stan w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się poprawił. Ta "Twoja" dziura

> jest jedną z nielicznych, jakie jeszcze pozostały.

Pogrzebałem trochę w necie i nie wiem czy można uznać dziury za nieliczne. Według GDDKiA, około 60% krajówek jest określana jako dobra, 23% jako niezadowalające, 17% jako złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak tu się nie denerwować na stan naszych dróg. Miało być szybko, sprawnie, przyjemnie a

> skończyło się wymianą koła. Wyjechałem kawałek za miasto po szwagra na lotnisko, drogą

> krajową, jedną z najważniejszych w kraju, nr. 3. W mieście jak wiadomo zimą jest dziura na

> dziurze, więc jechałem uważnie. Wjechałem na krajówkę, droga biała, pada śnieg, nic nie widać

> i po kilku km jak się władowałem w dziurę, krater na środku drogi, zarzuciło mną, wpadłem w

> poślizg, cudem nie wpakowałem się na czołówkę. Efekt był taki że felga jest do wymiany, opona

> przebita, musiałem ją wymienić i winnych oczywiście nie ma. Rząd ściąga od nas kierowców kasę

> jak się tylko da, jeszcze ostatnio z tymi fotoradarami wyskoczyli... Ja się pytam, gdzie są te

> pieniądze z podatków drogowych? Ci ludzie nawet dróg krajowych nie potrafią utrzymać w

> należytym stanie, same dziury.

Zawnioskuj o postawienie tam fotoradaru, co powinno załatwić sprawę. Tak twierdzi minister transportu, więc chyba wie co mówi. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.