Skocz do zawartości

Od czego zacząć naprawę???


poziomp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem właśnie po diagnostyce komputerowej wykonanej przez jednego z naszych userów.

Poniżej kilka screenów z kompa. Że się nie znam proszę o dobre rady.

Główne objawy jakie mu dokuczają to permanentne rozłączanie paliwa.

Raz chodzi na benzynie raz nie. Ostatnio ciężko pali.

Jestem właśnie po zmianie przewodów i świec.

Od czego zacząć naprawę

Czekam na pomysły

komp1-screen jak tylko podłączyliśmy

286639590-komp1.JPG

komp2-po pierwszym skasowaniu błędów

286639590-komp2.JPG

komp3-dane silnika na wolnych obrotach na benzynie

286639590-komp3.JPG

komp-gaz-dane silnika na wolnych obrotach na gazie

286639590-komp-gaz.JPG

komp-koniec- po tym jak chwile na gazie pochodził

286639590-komp-koniec.JPG

post-59405-14352518763179_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstępie znalazłbym przekaźnik instalacji gazowej odpowiadający za rozłączanie wtrysku i wyczyścił mu styki...

Błąd wtryskiwacza przy pracy na gazie to normalka jak nie masz emulatora wtrysku/wtryskiwaczy (są fizycznie rozłączane przez ww przekaźnik...i jak np nie działa poprawnie to nie zapalisz na Pb...

Inna sprawa to autoadaptacja...strasznie sie pierdzieli przy gazowni wiec dobrze od czasu do czasu zresetowć kompa...

No i lambada mogła paść ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na wstępie znalazłbym przekaźnik instalacji gazowej odpowiadający za rozłączanie wtrysku i

> wyczyścił mu styki...

> Błąd wtryskiwacza przy pracy na gazie to normalka jak nie masz emulatora wtrysku/wtryskiwaczy (są

> fizycznie rozłączane przez ww przekaźnik...i jak np nie działa poprawnie to nie zapalisz na

> Pb...

> Inna sprawa to autoadaptacja...strasznie sie pierdzieli przy gazowni wiec dobrze od czasu do czasu

> zresetowć kompa...

> No i lambada mogła paść ....

Dzięki za porady. Przekaźniki rozłączające wtrysk - to masz na myśli te dwa pod czarnym plastikiem? Jutro wymienie na nowe.

Irytuje mnie, że tak ciężko pali. Kiedyś palił od przekrecenia kluczyka teraz trzeba go naprawde długo kręcić.

CZekam na inne sugestie.

Pozdr.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lambda do wymiany?, czy ona ma coś wspólnego z trudnym odpalaniem?

Zasadniczo nie powinna, aczkolwiek jak rozbiła zamęt w adaptacji, to może mieć. Odłącz kabel od lambdy, kompa na chwilę, żeby się zresetował, i zobacz czy coś to pomoże. Ale pewnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapalił słabo. pochodził po kilku sekundach zgasł na benzynie Po zapaleniu b. ciężkim ponownie gasł już na gazie a jak udało się po długim kręceniu odpalić to musiałem go trzymać na wyższych obrotach ale trzymając w miejscu gaz falowały obroty z 2tyś na 2,5 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawia mnie jeszcze sonda lambda, bo troszkę dziwne wartości ma. Z tego co pamiętam to powinna

> mieć w okolicach 1 ale nie jestem pewien

Powinna mieć do 1 - jeśli się myle do poprawcie mnie proszę.

Ona raczej to co już wiem nie ma wpływu na odpalanie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

>

> Główne objawy jakie mu dokuczają to permanentne rozłączanie paliwa.

>

Pompa paliwowa.

Jeżeli wymieniłeś i sprawdziłeś już wszystko, to została tylko pompa paliwowa, bo ta lubi się zatrzeć po paru latach użytkowania auta z instalację gazową, szczególnie jeżeli do baku ktoś raz na rok lał 5 litrów benzyny. I może jeszcze całkowicie zatarta nie jest i czasami się tylko zacina, dlatego takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.