Skocz do zawartości

TID - komputer pokładowy.


robiw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na prośbę kolegi zamieszczam w wątku możliwości urządzenia:

- Steruje pracą układu klimatyzacji manualnej utrzymując zadaną temperaturę wewnątrz pojazdu

poprzez automatyczny dobór prędkości pracy wentylatora dmuchawy i/lub włączanie/wyłączanie

sprężarki układu klimatyzacji,

- Pokazuje temperaturę wewnątrz pojazdu,

- Zapewnia funkcję automatycznego włącznika świateł mijania po osiągnięciu przez pojazd

prędkości > 5 km/h,

- Pokazuje chwilową prędkość pojazdu (w km/h),

- Pokazuje średnią prędkość pojazdu na zadanym odcinku drogi (w km/h),

- Pokazuje maksymalną prędkość pojazdu na zadanym odcinku drogi (w km/h),

- Pokazuje chwilowe zużycie paliwa (w l/h dla prędkości ≤ 5km/h oraz l/100km dla pozostałych

prędkości),

- Pokazuje średnie zużycie paliwa (w l/100km),

- Pokazuje całkowite zużycie paliwa (w l),

- Pokazuje przejechany dystans od ostatniego kasowania (w km),

- Pokazuje liczbę uruchomień zapłonu,

- Pozwala na wyświetlenie dowolnego napisu użytkownika,

- Zapewnia współpracę z oryginalnym radioodbiornikiem korzystającym z wyświetlacza TID.

Testy zostały zakończone. Urządzenie sprawowało się zgodnie z założeniami. W tej chwili dostępne mam 2 moduły, gdyby ktoś był zainteresowany. Email: [email protected]. Pozdrawiam...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zainteresowanych Kolegów informuję, iż posiadam 2 sterowniki w preferencyjnej cenie (ok.25% taniej). Można przyjechać do mnie i ewentualnie zobaczyć jak sprzęt funkcjonuje. Pozdrawiam...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prezentuję nowy projekt pełnowartościowego komputera pokładowego ....

Skoro pojawił się taki temat fajnego i na pewno przydatnego urządzenia, to może warto w ramach opisu podać choć przybliżoną wartość tego "komputera pokładowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro pojawił się taki temat fajnego i na pewno przydatnego urządzenia, to może warto w ramach

> opisu podać choć przybliżoną wartość tego "komputera pokładowego"

250-300zł zmontowany i uruchomiony moduł...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 250-300zł zmontowany i uruchomiony moduł...robiw

Dzięki za tą informację waytogo.gif

Co prawda mam Astę F z TIDem i tam nie będę tego montował, ale poważnie zastanawiam się nad tym udoskonaleniem w niedawno kupionej Corsie C z grudnia 2004 (silnik 1.2, 80KM), bo akurat ta wersja ma manualną klimatyzację, jak również nie ma przydatnego komputera pokładowego hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważaj, bo Twoja Corsa może mieć już TIDa logowanego po CANie i tam ten komputer nie zadziała.

Tak może być choć ja mam Merivę z Grudnia 2003 i jest zwykły TID. Najlepiej sprawdzić złącze...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważaj, bo Twoja Corsa może mieć już TIDa logowanego po CANie i tam ten komputer nie zadziała.

Może być, jak piszesz, bo na Forum Corsy czytałem, że ludzie nie mogą sparować dokupionego fabrycznego radia do TIDa, tylko zostaje serwis sciana.gif

Ja mam wersję już po FL - model 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, po tym można poznać bez rozbierania obudowy.

Mój TID z Corsy jest w załączniku - fotka z dziś.

Czy da się na tej podstawie coś wydedukować?

post-4937-1435251917038_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tej chwili dysponuję 2 gotowymi modułami. Jeden z nich mogę wypożyczyć do testów za wniesieniem opłaty 100zł na moje konto (będzie zwrócona lub po dopłacie "tester" zatrzyma moduł). Generalnie, owe urządzenie ukaże się jako KIT do samodzielnego montażu lub zmontowany moduł za kilka miesięcy w miesięczniku Elektronika Praktyczna. Kontakt: [email protected] ... robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.