Skocz do zawartości

frontera 3.2 p0302


dzej_zee

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dostałem P0302, przed wymianą świec miałem P0300, świece były wypalone i nadawały się do wymiany,

na szybko szukam informacji, który to cylinder i proszę o konkretną odpowiedź na rysunku poniżej smile.gif

pacjent to frontera 3.2 2001r

286658290-silnik.png

dziękuję z górki

post-115405-14352518944164_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> dostałem P0302, przed wymianą świec miałem P0300, świece były wypalone i nadawały się do wymiany,

> na szybko szukam informacji, który to cylinder i proszę o konkretną odpowiedź na rysunku poniżej

> pacjent to frontera 3.2 2001r

> dziękuję z górki

Drugi... stojac na wprost samochodu po lewej masz 1,3,5 po prawej 2,4,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pomyliles cewek przy wymianie swiec ???

nie kumam pytania,

mam 6 cewek i wszystkie wyglądają identycznie,

oprócz cewki podejrzewam jeszcze zabrudzone wtryski lub brak kompresji na tym cylindrze, ale to raczej wyeliminuje później, jeśli nie pomoże* podmiana cewek między cylindrami,

*pomoże - da jednoznaczny wynik w postaci błędu na podmienionym cylindrze

dla potomnych

286661968-58290-silnik.png

post-115405-14352518969233_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie kumam pytania,

> mam 6 cewek i wszystkie wyglądają identycznie,

> oprócz cewki podejrzewam jeszcze zabrudzone wtryski lub brak kompresji na tym cylindrze, ale to

> raczej wyeliminuje później, jeśli nie pomoże* podmiana cewek między cylindrami,

> *pomoże - da jednoznaczny wynik w postaci błędu na podmienionym cylindrze

> dla potomnych

Jesli masz frotke z 4 sondami lambda i takim srebrnym aluminiowym modulem na wierzchu silnika ,to cewka na 6 cylindrze jest odrobine krotsza.... na pokrywie zaworow jest wglebienie ..

Jesli zalozysz te krotsza na inny cylinder ,to moga wypadac zaplony bo cewka nie wchodzi do konca na swiece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przestawiony rozrząd tez generuje podobny błąd

> przerabiałem to w policyjnej vectrze gdy chłopacy żle silnik poskładali

fakt, muszę obejrzeć pasek - dzięki za podpowiedź

rok temu auto niby miało zmieniany rozrząd, ale robił to partacz, więc nawet teraz nie powinienem być pewny, czy w ogóle był zrobiony,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli masz frotke z 4 sondami lambda i takim srebrnym aluminiowym modulem na wierzchu silnika ,to

> cewka na 6 cylindrze jest odrobine krotsza.... na pokrywie zaworow jest wglebienie ..

> Jesli zalozysz te krotsza na inny cylinder ,to moga wypadac zaplony bo cewka nie wchodzi do konca

> na swiece

nie tyle cewka jest krótsza, co guma (ze sprężyną w środku) pod cewką,

tego nie pomyliłem,

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie tyle cewka jest krótsza, co guma (ze sprężyną w środku) pod cewką,

> tego nie pomyliłem,

> dzięki

Tutaj rozrzad jest zupelnie inny niz w Vectrze ...jesli jest zle ustawiony to jedna strona silnika nie pali:)

Jesli chcesz to moge Ci podeslac instrukcje serwisowa do Rodeo... silnik i podwozie jest tam takie samo jak we frotce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj rozrzad jest zupelnie inny niz w Vectrze ...jesli jest zle ustawiony to jedna strona

> silnika nie pali:)

> Jesli chcesz to moge Ci podeslac instrukcje serwisowa do Rodeo... silnik i podwozie jest tam takie

> samo jak we frotce

AAA faktycznie masz racje ,zupełnie zapomniałem że tam nie siedział oploski silnik 20.GIF aczkolwiek przyczyna może taka sama wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj rozrzad jest zupelnie inny niz w Vectrze ...jesli jest zle ustawiony to jedna strona

> silnika nie pali:)

> Jesli chcesz to moge Ci podeslac instrukcje serwisowa do Rodeo... silnik i podwozie jest tam takie

> samo jak we frotce

poszedł priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cewka na 6 cylindrze jest odrobine krotsza.... na pokrywie zaworow jest wglebienie ..

> Jesli zalozysz te krotsza na inny cylinder ,to moga wypadac zaplony bo cewka nie wchodzi do konca na swiece

10 punktów claps.gif

ostatnia wymiana świec (i innych bambetli ) u mechanika zakończona porażką...

nigdy nie znajdę dobrego mechanika beksa.gif

a tak na serio, wypadanie po zmianie świec, spowodowane było założeniem "krótkiej cewki" na 2. cylindrze zamiast na 6.

dzięki za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.