Skocz do zawartości

Problem z wypowiedzeniem OC


PAWELwaw84

Rekomendowane odpowiedzi

Z początkiem grudnia kończyła mi się umowa ubezpieczenia pojazdu, a że znalazłem sobie innego ubezpieczyciela to pod koniec listopada poszedłem tam gdzie zawsze ubezpieczałem i wypisałem rezygnację. 2 miesiące później dostałem pismo, że w związku z BRAKIEM wypowiedzenia ubezpieczenie zostało automatycznie przedłużone na następny rok. Okazało się, że uważają mnie tylko za ubezpieczającego, mimo że jestem współwłaścicielem widniejącym w dowodzie i wniosku ubezpieczenia. Zawsze pod wszystkim ja się podpisywałem i za wszystko płaciłem...

Pytanie główne:

Czy mają prawo nie uznać rezygnacji współwłaściciela?

Ciekawe jest to, że:

1.dopatrzyli się tego dopiero po 2 miesiącach..

2.uznali, że ŻADNEGO wypowiedzenia nie było, nie próbując wyjaśnić tej sprawy z klientem (a wypowiedzenie mają w systemie, bo na infolinii je widzą) tylko zawołali płać...

3.agent, który przyjmował to wypowiedzenie miał w ręku wszystkie dokumenty i mógł poinformować, że potrzebny jest właściciel (jeśli jest to konieczne?) ale tego nie zrobił...

4.odwiedziłem oddział, w którym złożyłem to wypowiedzenie - szefowa wysłała maila do centrali załączając mnie do wiadomości, iż według niej ja jako współwłaściciel mam prawo złożyć wypowiedzenie - jestem dzięki temu kryty, że ewentualny błąd leży po stronie oddziału?

Na infolinii w Centrali nie są tego pewni, każą czekać 7 dni, aż się zbierze grono mędrców i przeanalizuje ten jakże trudny przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam to wypowiedzenie. smile.gif

Dodatkowe pytanie - wkrótce skończy mi się miejsce na stemple w dowodzie rejestracyjnym, w związku z czym będę musiał wyrobić nowy. Czy wtedy przy okazji można zmienić kolejność wpisanych w dowodzie bez większych formalności (mamy udział 50/50)? Tak, żebym ja był jako właściciel, a druga osoba współwłaścicielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W związku ze zmianami, które wprowadziła nowelizacja ustawy, Ty jesteś na prawie.

> Dostałeś potwierdzenie tego wypowiedzenia od agenta?

Problematyczne jest określenie właściciela. W ustawie jest powiedziane, że "posiadacz" pojazdu informuje o wypowiedzeniu. Pewnie na tej podstawie zakwestionowali wypowiedzenie podpisane tylko prze jedne ze współwłaścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, mam to wypowiedzenie.

To wyślij je do centrali wraz z oświadczeniem właściciela, że nie wnosi sprzeciwu wobec złożonego przez Ciebie wypowiedzenia.

> Czy wtedy przy okazji można zmienić kolejność wpisanych w

> dowodzie bez większych formalności (mamy udział 50/50)? Tak, żebym ja był jako właściciel, a

> druga osoba współwłaścicielem?

Nie powinno być z tym problemu, dopytaj tylko w WK w jaki sposób należy dopełnić takich formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problematyczne jest określenie właściciela. W ustawie jest powiedziane, że "posiadacz" pojazdu

> informuje o wypowiedzeniu. Pewnie na tej podstawie zakwestionowali wypowiedzenie podpisane

> tylko prze jedne ze współwłaścicieli.

Zgadza się, jednak ubezpieczający wcale nie musiał informować współwłaściciela pojazdu o zawarciu polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli okaże się, że mają rację, ciekawe jak zachowają się ze względu na pozostałe okoliczności. Porządna firma zawsze przyzna się do błędu i anuluje tę opłatę, natomiast jeśli połaszczą się o te 100zł wydaje mi się, że stracą nie tylko w moich oczach ...W rodzinie ubezpieczaliśmy tam auta - wszystkie oc+ac przez 14lat, ciekawe w czym zobaczą większy potencjał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypominam tylko niesmiało że zmiany zostały wprowadzone dla polis od lutego 2012

Przecież polisa odnowiła się teraz a nie przed lutym 2012?

Kwestia jest skuteczności wypowiedzenia OC. Najprościej jest mieć chyba upoważnienie od współwłaściciela do wypowiedzenia umowy. Szukać trzeba w tym kierunku, czy wypowiedzenie było skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież polisa odnowiła się teraz a nie przed lutym 2012?

> Kwestia jest skuteczności wypowiedzenia OC. Najprościej jest mieć chyba upoważnienie od

> współwłaściciela do wypowiedzenia umowy. Szukać trzeba w tym kierunku, czy wypowiedzenie było

> skuteczne.

Bez sensu, przedłużając umowę OC wystarczy jeden z właścicieli,a wypowiadając już nie ?

Poza tym jak to się ma do małżeństw, które są właścicielami auta ? Wypowiadając umowę,przechodząc do innego towarzystwa uzgadniają to razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmowałbym się. Wysłałbym pisemko, że dokonałem skutecznego wypowiedzenia i jak coś zapraszam do sądu. Jasne, że lepiej byłoby mieć na wypowiedzeniu podpis wszystkich współwłaścicieli ale takie wypowiedzenie zostało przyjęte i: 1 wydaje i się, że współwłasności oznacza zdolności do wszystkich czynności (choć mogę się mylić), 2. W sądzie można by to chyba podciągnąć pod próbę wyzyskania Twojego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież polisa odnowiła się teraz a nie przed lutym 2012?

> Kwestia jest skuteczności wypowiedzenia OC. Najprościej jest mieć chyba upoważnienie od

> współwłaściciela do wypowiedzenia umowy. Szukać trzeba w tym kierunku, czy wypowiedzenie było

> skuteczne.

W zeszłym roku ubezpieczałem samochód nie należący do mnie. Właścicielem była spółka z o.o. Nawet nie wiedziałem, czy oni opłacili OC. Jako że jeździłem tym autem, postanowiłem sam opłacić. Nie było żadnego problemu z ubezpieczeniem. W tym roku wymówiłem przed połową okresu ubezpieczenia i nie było żadnego problemu.

Specjalnie zacząłem drążyć temat, czy mogę ubezpieczyć dworzec centralny lub autobus komunikacji miejskiej? Oczywiście, tyle że ew. odszkodowanie trafi do właściciela, czyli Ubezpieczonego, a nie do mnie - Ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy mogę ubezpieczyć dworzec centralny lub autobus komunikacji

> miejskiej? Oczywiście, tyle że ew. odszkodowanie trafi do właściciela, czyli Ubezpieczonego, a

> nie do mnie - Ubezpieczyciela

Chyba ubezpieczającego, bo ubezpieczycielem to jest TU. Ale ciekawe jest, co piszesz, ciekawe też, czy TU było by takie szybkie z wypłatą, jak jest chętne do ubezpieczenia i pobrania stosownej składki... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mieli zadzwonić z odpowiedzią po 7 dniach, ale oczywiście nie zadzwonili, więc sam na infolinii dowiedziałem się, że sprawa została rozpatrzona pomyślnie dla mnie. Mam nadzieję, że mogę im wierzyć na słowo. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieli zadzwonić z odpowiedzią po 7 dniach, ale oczywiście nie zadzwonili, więc sam na infolinii

> dowiedziałem się, że sprawa została rozpatrzona pomyślnie dla mnie. Mam nadzieję, że mogę im

> wierzyć na słowo.

To zależy co oni rozumieją za " pomyślne rozpatrzenie dla Ciebie" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.